Avatar foto Door Moderator Petra
Denemarken 16 mrt 2026 24 reacties

Wauw, Mary bij staatsbanket en in nieuwe jurk van Claes Iversen

Wauw, wat een eer voor Claes Iversen: koningin Mary draagt in Australië een nieuwe jurk van de Deens-Nederlandse ontwerper! Daarnaast is er in deze blog aandacht voor het staatsbanket.

Foto’s ©Kongehuset

De officiële receptie vond plaats in Government House, dat gelegen is in het grote Yarralumla-park aan Lake Burley Griffin. In Government House tekenden Hunne Majesteiten het gastenboek.

De sterke betrekkingen tussen Australië en Denemarken zijn zondagavond gemarkeerd met een staatsbanket. Het staatsbanket vond plaats in Government House in Canberra. Op een late Australische zomeravond werd het koninklijk paar ontvangen in de tuin achter het Government House door de Gouverneur-generaal van Australië, Hare Excellentie Sam Mostyn. Voorafgaand aan het diner hield de koning een toespraak. Hier zei koning Frederik onder andere het volgende:

“De diplomatieke banden tussen onze twee landen gaan bijna zestig jaar terug. Maar tweeëntwintig jaar geleden werden die banden nog hechter. Plotseling deelden we een echte prinses.  

Australië heeft voor mij altijd een heel speciaal plekje in mijn hart gehad, sinds ik die bar binnenliep en verstrikt raakte in een gesprek dat nooit is geëindigd. 

Mary, je had de moed om je geliefde thuis te verlaten en samen met mij een nieuw leven op te bouwen, zo ver weg als maar mogelijk is. Daarvoor zal ik je eeuwig dankbaar zijn.

Australië is ons tweede thuis. Of we hier nu komen voor een familiebezoek of een staatsbezoek, we voelen ons zowel enthousiast als helemaal op ons gemak. ”

Mary in Claes Iversen

Koningin Mary ging tijdens dit gedeelte gekleed in een nieuwe jurk met volants en bloemen van de Deens-Nederlandse ontwerper Claes Iversen. Hoewel de jurk voor Mary nieuw is (althans, ze draagt het voor het eerst in het openbaar), was er een vergelijkbare maxi jurk te vinden in de collectie van 2016. Op een andere plaats op internet wordt er overigens gesproken over een blouse met een rok, wat ook goed zou kloppen. Mary draagt een blauwgrijze fascinator in haar kapsel.

©Claes Iversen

Máxima droeg in 2018 een vergelijkbare jurk met volants van Claes Iversen, al was deze jurk grijs en effen van kleur.

Foto ©PPE/Nieboer

Ook zien we Mary met een blauwe clutch van het Australische label Lin 8 en met beige pumps van Prada.

Kleding staatsbanket

Tijdens het staatsbanket draagt koningin Mary een zeegroene galajapon, een ontwerp van Jesper Hovring.

Mary liet de japon meerdere keren vermaken.

In haar kapsel draagt Mary een broche met bladeren van Ole Lynngaard. Ook haar oorhangers komen van Lynngaard.

Een clutch van Judith Leiber en beige pumps van Gianvito Rossi zorgen voor een mooi totaalplaatje.

Meer blogs van het staatsbezoek

Eerdere blogs die zijn verschenen over het staatsbezoek van Denemarken aan Australië vind je hier.

Volgen
Laat het mij weten wanneer er
24 Commentaren
Nieuwste
Oudste
Inline Feedbacks
View all comments

De gebloemde jurk met volants kleedt Mary elegant af, maar die fascinator…..mwah!
Een effen kapje met 1 bloemdecoratie opzij zou wat rustiger overkomen, en minder “bruidsachtig”.
Dit is teveel van het goede.
Ik ben niet zo’n fan van one shoulder tops, maar het totaalplaatje van deze galajapon is prachtig, en dan met name door de wijdvallende geplooide rok en bovenal de linker capemouw met het schitterende fijne kantborduursel in goudkleur er overheen vallend. Bijzonder chique en fijntjes!
Haardecoratie en oorbellen komen schitterend uit!

De zeegroene ‘one shoulder off’ galajapon, ontwerp van Jesper Hovring, die Mary op het Staatsbanket droeg, staat haar (voor)beeldig !!

De CI prachtig….sprookjesachtig met de volants en het motief, maar dan wel een andere clutch erbij. Deze is goed van kleur maar te grof.
Galajurk geweldig ondanks asymmetrische schouderpartij…prachtige kleur en heel verfijnd met het kant over de capemouw. Juwelen versterken het geheel. Echt prachtig 👌

De Claes Iversen vind ik niet mooi, te tuttig idd. De avondjurk vind ik prachtig! Wat een schitterende in met de gouden sieraden..

Last edited 1 maand geleden by lente-Tine

Met een boot of v-hals zou hij veel mooier en zomers zijn geweest.

De jurk van Iversen veel te tuttig naar mijn smaak. De galajapon is een plaatje, ook prachtige sieraden erbij.

Beide jurken mooi, maar de kleur van de galajurk vind ik minder. Tikje te flets.

WauW. Wat een geweldige kleding. Die avondjurk is echt een sprookje en de sieraden van Ole Lyngaerd maken het helemaal af. Ook de jurk van Zimmerman is een goede keuze. Wat bijzonder dit bezoek aan Mary’s vaderland!

Last edited 1 maand geleden by AnnekeM

Práchtig! Betoverend mooi 🤩
Wat moet het speciaal zijn voor haar om op staatsbezoek te komen in ‘haar land’

Jurk zonder volants zou ik veel mooier hebben gevonden.
De Claes Iversen met een ronde hals.
De jurk van Zimmermann prachtig, geweldig mooi groen, maar dit model , wat sprekend op een doorknoopjurk lijkt heb ik nu wel gezien. Het wordt tijd voor wat andere modellen. Teveel van hetzelfde.

Geweldig hoe Mary altijd probeert een eerder stuk diverser te maken. Ik heb het idee dat ze deze op alle drie de wijzes nog kan dragen. Ik vind het origineel nog steeds het mooist maar ik moet zeggen dat deze goud-bewerkte kanten overlay wel heel leuk is voor een black-tie (geen tiara) gelegenheid. Ik zou wel graag een iets beter ondersteunde boezem zien, deze wordt nu wat platgedrukt. Heel leuk dat ze ook nog zo’n geweldig haarornament (misschien wel broche) van Ole Lynngaard heeft toegevoegd. Ik vind die over het algemeen prachtige eigentijdse sieraden hebben. Ook de blouse/rok van CI vind ik leuk, met name omdat het blouse gedeelte (met de frissere bloemen) door lijkt te lopen óver de rok. Ik vind het in de avondvariant (model) jammer dat er een laag overheen lijkt te liggen. Gelukkig geen witte schoenen en wel een bij elkaar passende tas en fascinator. Rode pak GG prachtig.

Oeh wat een mooie jurk, rok met blouse, die van Claes Ieversen wit met bloemen. Vind het model wat Mary draagt ook mooier dan die het model draagt m.a.w. het korte model vind ik mooier frisser. Ook geweldig de galajapon, dit is wel de mooiste aanpassing aan deze jurk met het kant met gouddraad, schitterend. Wat zien ze er trouwens ook gelukkig uit samen.

Nou ik ook hoor, helemaal met je eens!
Ik vind het met de volants juist een zwierig effect hebben, anders zou het een 12 in een dozijnjurk geworden zijn.
Haar accessoires ook mooi gekozen, zonder dat het kinderlijk oogt.
Mary heeft een mooie haarlengte nu en zeer verzorgd.
De recycle- queen heeft zichzelf weer overtroffen met deze romantische versie van jurk.

Last edited 1 maand geleden by sjanine

Voor mij hadden de volants achterwege mogen blijven, ik vind het wat veel met de fascinator en bloemen op de japon (of rok met blouse). Maar verder een erg mooie jurk van Claes Iversen.
De herdragen galajurk vind ik een beauty, kleur is op het randje van bleek makend, de kanten overlay is een prachtige toevoeging. De overlay valt schitterend en ook hier weer; ik ben geen fan van one shoulder, maar Mary’s arm en schouder mogen er zijn hoor🤩
Prachtig haarsieraad en bellen en ring.

Staatsbezoeken van het Deense koningspaar staan garant voor prachtige foto’s en filmpjes met passende kleding en juwelen en ook deze keer stellen ze niet teleur. De CI japon en bijpassende haardecoratie geven een mooi romantisch plaatje. De avondjurk is werkelijk adembenemend mooi, de juwelen heel mooi bescheiden erbij.

Wat ziet Mary er prachtig uit, en wat kan ze veel kleding stijlen dragen , van romantisch, tot landelijk, heerlijk om te zien.
En je kan merken dat er over nagedacht is, zorg aan is besteed, de totaal plaatjes kloppen..En wat fijn dat ze samen weer zo gelukkig eruit zien, blij met elkaar.!!

Mooie romantische foto’s van Frederik en Mary. Knap stel samen. Beide japonnen prachtig. De kleur van de galajapon past erg goed bij Mary.

Deze overdag-jurk vlotter dan die groene bloemetjesjurk. Had zelfs nog wat korter gekund. Ben niet zeker of dit het beste hoofddeksel erbij is.

Avondjurk: mooi vermaakt weer (schouder erg magertjes, volgende versie maar een beetje afdekken 😀)

Jurk van Claes Iversen vind ik te zoet. Avondjurk schitterend, doet mij denken aan de bloesems van het schilderij van van Gogh. Gouverneur ook een prachtige avondjurk ik vind alleen het montuur van haar bril erg hard overkomen in haar gezicht.

Ik zie een ontspannen Mary!
Denk dat de jurk van Cleas een rok met top is. Zie bovenste foto. Vind het een beetje te romantisch.
Gala jurk prachtig!

Last edited 1 maand geleden by Elsa

Genieten hoor, de foto’s van dit staatsbezoek! Beide jurken staan Mary prima.

Tot nu toe weer een Mary in lange rokken/jurken (op Claes Iversen na) met bloemetjes patronen. En dat vind ik echt heel saai. De japon van Claes Iversen vind ik dan wel weer veel mooier in het lang zoals het model deze draagt. Zou goed kunnen dienen als galajapon.

De jurk gedragen tijdens het staatsbanket vind ik tot nu toe het mooist.

Heerlijk foto’s, iedereen heeft zijn best gedaan om er mooi uit te zien ook de gastvrouw. Vermaakte jurk is beste versie, lekker zwierig. Mary en Frederik halen vast wel persoonlijke herinneringen op, lief de blik tussen de twee.

Ik kan me grotendeels vinden in jouw woorden, op het bovengedeelte van de galajapon na. ik hou zeker niet van asymmetrie en blote armen bij gala japonnen, maar wel van zwierige lange rokken.

Last edited 1 maand geleden by Jacqueline