Avatar foto Door Moderator Petra
Overige royals 2 uur geleden 1 reacties

Mixen en matchen met Catherine – deel 3

Met regelmaat is Catherine bezig met het mixen en matchen van outfits. In 2023 en 2024 schreven we deel 1 en 2 van deze serie, maar we kunnen er nog een derde deel en misschien nog een vierde deel over schrijven.

Door een jurk of mantel te combineren met een nieuw hoofddeksel verandert het silhouet van de hele outfit. Zo kan de prinses duurzaamheid en hergebruik stimuleren, zonder dat het koninklijke protocol voor formele kledingvoorschriften verloren gaat.

Mixen en Matchen met Catherine

Catherine, de prinses van Wales, staat er om bekend dat ze kledingstukken hergebruikt, ofwel opnieuw draagt. Dat doen overigens tegenwoordig gelukkig de meeste royals. Om een bekende manteljurk of jas toch een heel nieuwe uitstraling te geven, wisselt ze vaak van accessoires. Met name qua hoeden.

Koningsblauwe manteljurk

Eén van de favoriete kledingstukken waar Catherine graag mee combineert, is de koningsblauwe manteljurk van Catherine Walker. Een strak gesneden, koningsblauwe A-lijn manteljurk, die ze in maart 2022 op Commonwealth Day droeg, samen met een pillbox met strik aan de onderkant (label hoed: Sean Barrett).

Foto ©NL Beeld

De manteljurk kwam opnieuw in beeld in april 2023, tijdens de paasdienst in St. George’s Chapel. Dit keer droeg Catherine er een andere hoed bij.

Foto ©NL Beeld

In juli 2023 verscheen Catherine opnieuw met deze mantel. Dit keer stijlde ze de mantel af met een satijnen sculpturale hoed van Philip Treacy.

Rode Catherine Walker mantel met dubbele knopenrij

Het tweede item waar we vandaag naar kijken, is een felrode manteljurk van Catherine Walker, met een opvallende dubbele knopenrij aan de voorkant. In 2014 verscheen Catherine voor het eerst met deze mantel, tijdens de ontvangst in Nieuw Zeeland. Bij de mantel droeg ze toen een rode pillbox, waar bovenop een bloem is bevestigd (ontwerp: Gina Foster).

De tweede keer dat Catherine deze manteljurk droeg, was vijf jaar later, tijdens Commonwealth Day 2019. Catherine koos voor een heel andere rode vilten hoed, met een licht opstaande rand en een grote strik aan de rechterzijde. Het is niet bekend wie deze hoed ontworpen heeft.

Eerder verschenen in deze serie

Er zijn twee eerdere blogs verschenen in deze serie. Deze kun je hieronder terug vinden.

Volgen
Laat het mij weten wanneer er
1 Commentaar
Nieuwste
Oudste

Yoh, very british, very chick en very safe. De blauwe hoed met de wat gekke draai is nog enigziens gedurft. Ik hou wel van Kates en Camillas manier van kleden, maar soms mis Ik de wat kleurige combinaties a la Maxima.