Prinses Sofia is terug van haar zwangerschapsverlof en stond de pers te woord over haar contact met Epstein. Koningin Mathilde ontving oncologen in het Koninklijk Paleis. Koningin Máxima ging op bezoek in Utrecht en Purmerend.

Vandaag bespreken we eerst de activiteiten en kleding van koningin Mathilde.
Koningin Mathilde
Koningin Mathilde ontving doctor Martine Piccart en doctor Evandro de Azambuja. Dit naar aanleiding van de 50e verjaardag van de Belgian Society of Medical Oncology (BSMO), de Belgische beroepsvereniging van oncologen. De vereniging werd opgericht in 1976 en zet zich in voor uitmuntende oncologische zorg in België. Zo wil de beroepsvereniging kanker – een chronische ziekte die steeds beter behandelbaar is, maar door vergrijzing en onze hedendaagse levensstijl ook vaker voorkomt – doeltreffend blijven bestrijden. De Belgische koningin ging tijdens deze audiëntie gekleed in een champagnekleurige set van Modehuis Natan.

Ook zagen we koning Filip en koningin Mathilde deze week, terwijl ze dineerden met journalisten.
Willem-Alexander, Máxima en Amalia
Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia waren aanwezig bij de Olympische Spelen. Na het weekend ging Amalia, waarschijnlijk in verband met haar studie, weer terug, terwijl haar ouders nog een aantal dagen bleven. Alle blogs over de Nederlandse royals bij de Olympische Spelen in Milaan kun je hier vinden.
Eenmaal thuis legde koningin Máxima weer een bezoek af. Ze was aanwezig bij de opening van het Jaar van de Vrijwilliger. Ook bezocht Máxima het Leeghwaterbad in Purmerend, waar ze gekleed ging in dezelfde outfit.

Ook schreef Josine nog een aantal blogs over Máxima, zoals deze blog in de serie Love it or Leave it. En: herinneren jullie je deze kleurrijke jurk nog? En wat te denken van deze set met ‘pluizebolletjes’?
Prinses Sofia en Epstein
Het was al bekend dat prinses Sofia in een ver verleden ook contact heeft gehad met Jeffrey Epstein. Prinses Sofia is terug van haar zwangerschapsverlof, wat in Zweden lang duurt. Afgelopen dinsdag was ze aanwezig bij de Ctrl + Rights Youth Summit. Deze dag is georganiseerd door de Stichting van Carl Philip en Sofia. Buiten stond prinses Sofia de pers te woord, die haar vroeg naar haar contact met Epstein. De vrouw van prins Carl Philip verklaarde aan de pers dat ze hem twee keer heeft gezien. Bij een filmvertoning en in een restaurant. Verder heeft ze geen contact met hem gehad. Nu ze alles weet over de vreselijke misdaden die hij begaan heeft, is ze blij dat na die paar keer in haar twintiger jaren niets meer met hem te maken heeft gehad. Verder geeft ze aan dat haar gedachten echt uitgaan naar alle slachtoffers.
Even terug naar waar het op deze site om gaat, de kleding: Sofia ging gekleed in een zwart broekpak met bijpassende blouse van Andiata.

Koningin Letizia
De Spaanse koningin ontving in audiëntie een delegatie van de Glaucoma Association for Patients and Families, een organisatie die zich inzet voor het vergroten van de bekendheid van deze ziekte. Glaucoom omvat een groep oogaandoeningen die gemeen hebben dat de oogzenuw afbreekt, wat tot aanzienlijke beperkingen van het gezichtsvermogen kan leiden. Letizia droeg een grijze broek (label: Carolina Herrera) met daarop een blauwgrijze blouse (label: Antik Batik).


Op dezelfde dag ontving Letizia een delegatie van de Occident Foundation in audiëntie, evenals de winnaars van de 7e editie van de Jesús Serra Onderzoeksprijzen.

Ook ontving Letizia een delegatie van de Claudia Tecglen Foundation, die zich richt op het veranderen van de perceptie van een beperking, het creëren van concrete kansen voor mensen met een beperking en het omzetten van barrières in mogelijkheden. Dat Letizia zich veel inzet voor mensen met bijzondere ziektes is wel duidelijk.
Samen met koning Felipe reikte koningin Letizia de Nationale Sportprijzen van 2023 en 2024 uit. Deze prijzen zijn een erkenning voor atleten, verenigingen, organisaties en individuen die zich hebben onderscheiden door hun bijdrage aan de bevordering of ontwikkeling van lichamelijke opvoeding en sport. Koningin Letizia ging gekleed in haar wijnrode jurk van Carolina Herrera.





Tenslotte brachten koning Felipe en koningin Letizia deze week ook een bezoek aan de tentoonstelling “In Memoriam Tomás y Valiente. 1996-2026”. Daarnaast woonden ze de herdenkingsdienst bij voor Francisco Tomás y Valiente. Het is 30 jaar geleden dat Francisco werd vermoord door de terroristische groep ETA. Ook de drie kinderen van Francisco waren aanwezig. Voor de gelegenheid koos Letizia haar zwarte jumpsuit met witte accenten (label: Teresa Helbig).



Sofia ziet er altijd zo gelukkig uit, dat denk ik altijd als ik haar zie. Letizia is al heel lang met een zo minimalistisch mogelijke stijl bezig. Nooit een leuke kleur, geen mooi juweeltje te zien. Alles wat ze draagt kan over 10 jaar ook nog. Ik vind er niets meer aan. Het zou me niet verbazen als ze de knoopjes nog van die jurk heeft laten halen.
👍🤣
Sofia springt er deze week qua kleding positief uit. Leuk pak en het staat haar geweldig.
Letitzia: donkerrode jurk en jumpsuit beiden heel aardig.
Grijze broek met blauwe blouse vind ik ronduit tuttig. Netjes hoor maar dit kan ze over 30 jaar nog prima dragen. De blouse heeft de verkeerde kleur blauw om fris over te komen.
Mathilde draagt hier een kleur die ik haar niet vind flatteren. Over de kreukels en het model vd top, heb ik het maar niet. Haar kapsel lijkt ook niet lekker te zitten, het oogt een beetje uitgezakt. Misschien een bad hairday of tijd voor een nieuwe coupe.
Sofia ziet er prima uit in haar broekpak, er zijn voor zover nu bekend geen “situaties” tussen haar en Epstein geweest, dus hopelijk laat de pers haar nu met rust.
Mathilde: iets beter gekleed, meer ga ik er niet meer over zeggen.
Letizia; och die jumpsuit😵💫 vrouw wat doe je jezelf aan😳 bijbaan als clowntje in het circus?
De rode japon is prima, staat haar goed, al is het wat te degelijk voor mij.
De blauwe blouse en grijze broek; onze Maxima laat op de Olympische Spelen zien hoe dat zoveel beter kan.
Heb het zo met Sofia te doen. Al jaren en jaren gedraagt ze zich als een voorbeeldprinses. En dan steeds maar weer die schimmen uit het verleden. Het is goed en logisch dat ze media er naar vragen, maar ik hoop voor haar dat het hier bij blijft.
Dat hoop ik ook! En ik heb oprecht respect voor haar, dat ze zélf de pers te woord staat. Heel dapper! Ze geeft ook aan oprecht met de slachtoffers mee te leven.
Op Netflix is nu een miniserie (docu) te zien over Epstein.
Ben die aan het kijken en dan krijg je echt een goed beeld van hoe hij zich had ingenesteld in politiek en royalty.
Ik vrees dat er nog veel meer “sleaze and dirt” naar buiten gaat komen.
Walgelijke vent.
Jaaa, ik heb de docu afgelopen week ook bekeken. Misselijk makende man 🤢
Dat die tuinman verteld over Andrew en dat meisje in het zwembad en dan nog vol blijven houden dat je onschuldig bent😵💫🫣