Avatar foto Door Josine Droogendijk
Amalia 17 apr 2026 52 reacties

Amalia draagt nieuwe outfit en viral Zara-tas tijdens bezoek aan Amsterdam

Op de slotdag van haar tweedaagse bezoek aan Amsterdam viel de modekeuze van Amalia op een nieuwe top en broek van Max Mara, gecombineerd met de viral Zara-tas.

Prinses Amalia brengt op donderdag 16 en vrijdag 17 april een bezoek aan Amsterdam. Burgemeester Halsema nodigde de Prinses van Oranje uit voor dit tweedaagse werkbezoek. De prinses ontmoet Amsterdammers en verdiept zich in actuele thema’s zoals wetenschap, sport en wonen.

Foto ©PPE/RPE/van Weel

De dag begint op de Zuidas, het zakelijke hart van Nederland. Tijdens een lunch spreekt de prinses met jonge advocaten, bankiers en consultants. Dit zijn geen droge gesprekken, maar echte verhalen over de enorme werkdruk van deze generatie en hoe de wereldpolitiek hun dagelijkse werk beïnvloedt.

Na de lunch verruilt Amalia de strakke kantoortorens voor de historische binnenstad. Hier staat de Warmoes Biënnale centraal. In winkels, kroegen en kerken bekijkt zij nieuwe kunstwerken die speciaal voor deze locaties zijn gemaakt. Er volgt een wandeling over de Zeedijk, waar de prinses uitleg krijgt over de balans tussen wonen, ondernemen en de sociale verbinding in deze buurt.

Foto ©PPE/Nieboer

De kracht van Amsterdam-Noord

In de middag steekt de prinses het IJ over naar Amsterdam-Noord. In een buurthuis woont zij een kookles voor kinderen bij en gaat zij in gesprek met bewoners over de veranderingen in de wijk en de kracht van bewonersinitiatieven.

Foto ©PPE/Nieboer

Ook bezoekt de prinses een initiatief waarbij ervaringsdeskundigen jongeren begeleiden die veel op straat leven. Tijdens het koken delen zij hun successen en uitdagingen. De jongeren laten in de muziekstudio horen wat zij hebben geleerd en geven een demonstratie van een sportactiviteit voordat zij gezamenlijk aan tafel gaan.

©PPE/RPE/Schoemaker
©PPE/RPE/Schoemaker

Nachtelijke patrouille met de politie

Wanneer de meeste Amsterdammers de lichten doven, begint voor de prinses een spannend slotstuk van de dag. In de avond en nacht bezoekt zij de politie Amsterdam.

  • Meldkamer: Zij kijkt mee bij de centralisten die dag en nacht hulpverzoeken aannemen en collega’s op straat aansturen.
  • Briefing: Op het politiebureau volgt zij een operationele briefing over de werkzaamheden.
  • Patrouille: Als afsluiter gaat de prinses mee op patrouille om te ervaren hoe de agenten de veiligheid in de stad waarborgen.

Mode Amalia: jumpsuit + viral tas van Zara

Het is geen geheim dat prinses Amalia een sterke voorkeur heeft voor een monochrome look. Met andere woorden: ze hult zich graag van top tot teen in dezelfde kleur. Gisteren was dat bordeaux, vandaag donkerblauw. De bodysuit en broek komen van een label waar Máxima ook graag shopt: Max Mara. De tas met goudkleurig hengsel ken je vast wel, want vorig jaar ging de accessoire van Zara helemaal viral. Heb je geen sociale media, dan ken je hem misschien van Máxima of Alexia, want die zijn gespot met een bordeauxrode versie.

(NLbeeld/Van Emst)

Alexia met de viral tas van Zara:

© PPE/rpe/van katwijk
Volgen
Laat het mij weten wanneer er
52 Commentaren
Nieuwste
Oudste
Inline Feedbacks
View all comments

Ik vraag me toch af wat voor vrouwbeeld er schuilgaat achter al die opmerkingen over ‘wijdbeens’. Niet mooi, net als haar moeder, lijkt op Urker Mannenkoor, etc. Het lijkt mij dat hier een nogal gefixeerde opvatting achter zit over hoe een vrouw eruit hoort te zien en hoe zij zich hoort te gedragen. Knietjes bij elkaar en altijd glimlachen, is dat het? Geen enkele man zal namelijk ooit commentaar krijgen als hij met z’n voeten op heupbreedte op de foto staat.

Ik denk oprecht dat het een constatering is.
Je observeert, constateert, en associeert. Je ziet het, maakt er een opmerking over, en gaat weer over tot de orde van de dag. Ik denk niet dat iemand er een waardeoordeel aan hecht. Niet dat er een bepaalt vrouw beeld achter zit.
Ik zie ook dingen op familiefoto’s.
Oeps, volgende keer meer mijn hoofd omhoog b.v. of ai, ik moet er op letten dat ik mijn schouders meer naar achteren trek, om het vervolgens weer te vergeten.

Last edited 19 dagen geleden by Celeste

Het lijkt me lastig om als prinses aan verwachtingen op modegebied te moeten (willen?) voldoen. Tegenwoordig zijn te lange mouwen en broekspijpen die van wijd naar taps toelopen modern. Beide mode-uitingen vind ik persoonlijk afschuwelijk lelijk, maar ja, als je 22 bent? Dan wordt een klassieke stijl ook niet altijd gewaardeerd. De donkerblauwe kleur staat haar geweldig, dat is een opsteker in elk geval. Maar als 22-jarige op wandeltocht van de ene naar de andere activiteit had ze van mij ook best een paar leuke sneakers mogen dragen hoor. Het evenwicht in het pak is ook zoek: het lichaam helemaal bedekt in uni, en dan zo’n diepe halsuitsnijding. Kortom: kleur geweldig, maar té uni, en daar heb ik al mijn positieve kruit qua modebeeld wel bij verschoten. Neemt niet weg, dat ik fan ben van Amalia, haar houding vind ik koninklijk, voor welke outfit ze ook kiest.

Met dat laatste ben ik het zoooo mee eens.
Al is haar kledingstijl zeker niet altijd mijn smaak ik ben fan van Amalia, zij heeft een hele lieve uitstraling, betrokken, ook bescheiden, een hele mooie houding, prachtig haar en het is een schoonheid.

Ben niet weg van de broek, dit model niet zo mooi, legt accent op de verkeerde plaatsen. Top en tasje super hip.

Diep respect voor Amalia. Ik vind een interview aanhoren met mevr.Halsema al een crime; je zult er 2 dagen mee op stap moeten. Jumpsuit niet haar beste keuze.

Wat een niet relevante vervelende opmerking over de burgemeester van Amsterdam.

Waarom zo’n sneer naar de burgermeester van Amsterdam? Ik zou graag 2 dagen met haar op stap willen gaan. Een hele sympathieke en daadkrachtig persoon.

Totaal onnodig inderdaad zo’n sneer, los wat je van de politicus Halsema vindt.

Amalia op de brug, benen wat uit elkaar en dan de treffende gelijkenis met de mannenkoren uit Urk, die net zo’n soort broek dragen als dit model en dan wijdbeens uit volle borst staan te zingen!🤭
Ik schiet er zo maar spontaan van in de lach!
Geinig tasje trouwens!
Overigens leuk om haar tijdelijke woonplaats ook als prinses officiëel te verkennen!
Goed idee om daar te starten met ervaring op doen tijdens een werkbezoek.

Zoals Amalia staat is een hele gezonde sta houding dus dat doen Amalia en de Urker zangers helemaal goed!

Oh, ik kon er maar niet opkomen, maar inderdaad. 🤓 Urk 🦐🌊🐟

Lieske, het Urker mannenkoor kwam ook bij mij op, maar had nog geen tijd gehad om een reactie te geven 😉 Idd wijdbeens en die wijde pijpen, ik moest er zelf ook om grinniken. Grappig, dat jij hetzelfde idee had.

Oh nee, stop, Lieske, nu heb ik spontaan zin om met AI aan de slag te gaan 🤭

Ohhh, doe dat eens . .. . 🤣

Heb ’t geprobeerd, maar Amalia (die er in de verste verte niet op leek) had een prachtige witte galajurk aan en een tiara op en de Urkers droegen ook geen rood/witte streepjes. Dus die heb ik maar niet opgeslagen haha. Sloeg nergens op ;). Ik wilde Amalia in de streepjespofbroek zien haha.

Wat jammer Petra, ik zat me al te verheugen, maar idd, geen tiara erbij, maar die rood en witte strepen moeten er gewoon bij . 😉

Het Urker mannenkoor is wel het laatste waar ik aan dacht, maar ik moet er wel om lachen. 😀

En ook in deze blog zijn extra foto’s toegevoegd.

Erg somber hoor, op zo’n mooie stralende dag als vandaag.
Ik had graag een knalkleur gezien, gisteren was een mooie kleur dat bordeaux, maar kwam herfstig over met al dat stof en vandaag lijkt het wel winter.
Ik vind alleen het bovenstuk mooi en tasje mag er ook zijn, maar vind hem niet bijzonder genoeg om hem zelf aan te schaffen.

De outfit van gisteren mooier maar het kan er vandaag prima me door ook. Donkerblauw vind ik wel een kleur die haar staat. En wat zie je op sommige foto’s de gelijkenis met Maxima, super leuk om te zien.

Over vandaag ben ik meer enthousiast. Ik zag leuke foto’s van Amalia met jongeren waar ze rustig bij staat te praten, en die ook geïnteresseerd zijn ik haar. Dat doet de monarchie goed denk ik dan. Het werd hoog en hoog tijd dat zoiets als dit bezoek zou gaan plaatsvinden. Ze is van niemand en ze hoeft ook van niemand te worden maar voor de functie is het wel belangrijk dat Nederland een beetje van haar gaat ‘houden’. De ontmoetingen die ik zie vandaag met Nederlanders geven mij ineens het gevoel alsof alles een beetje op zijn plek valt. Als ze de harten van de bevolking wint denk ik dat ‘iedereen’ gek op haar zal zijn.

Nee…dit zegt me niets…je kan wel zien dat ze mooi slank is en ze oogt fit, maar die te lange mouwen en rare vorm van de pijpen…nee…maar ach zoals mama Maxima ooit al zei: je kan niet altijd een 10 scoren en dat hoeft ook niet…🤷‍♀️

En ze hoeft er niet eens slank uit te zien……😃 dat scheelt weer😉

ze ziet er gewoon super hip uit. Echt een leuke meid van haar leeftijd. Fit, fris en leuk!

Last edited 20 dagen geleden by Orange

Geen waardeoordeel over al dan niet slank zijn..excuus als het zo over komt.. ik vond Amalia altijd al prachtig qua uitstraling en ben zelf ook niet mager, dus fijn om te zien dat ook kroonprinsessen goed zijn zoals ze zijn. Feit is wel dat Amalia wat af is gevallen en zij daar waarschijnlijk ook moeite voor heeft gedaan (ongeacht wat haar motief daarvoor is en was) en dan lijkt mij dat het voor haar fijn als dat zichtbaar is.. maar mss zit ik er ook helemaal naast..ik ken haar natuurlijk niet.🤷‍♀️ de outfit mag hip zijn, het is niet mijn smaak.. de kleur staat haar prachtig en ik vind de top (met uitzondering van de te lange mouwen) wel mooi en vooral mooi staan👌

👏

Mwah, ben niet weg van deze kleding, die lange slobbermouwen en vind de broeklengte hier niet flatteren.

Een bijzondere combi.
Staat haar goed. Hoop op meer beelden.
En zondag met elkaar beentjes op de bank!

Ik zie het voor me 😉🤭

Gun het ze als gezin echt. Net als velen van ons, leuk en gezellig weekend met het gezin. Drukke en best stressvolle week, bezoek Trump, eerste solo werkbezoek. Helemaal goed gedaan deze week allemaal!!

Mee eens! Daarom ook leuk beeld…lekker op de bank, beentjes op tafel, eigenlijk net als bij ons, doorsnee gezin na een drukke week even ongecompliceerd samen zijn en ‘nakletsen’. Het zij ze gegund inderdaad!

Wat ziet ze er mooi uit. Geweldige outfit en leuke clutch. Ik hoop dat ze veel plezier heeft tijdens het bezoek. Wat krijgt ze een mooie kijk op de stad. En meekijken op de politie is altijd leuk.

Wat n mooie top! Prachtige kleur en elegant model. Ook het tasje vind ik enig, ‘strak’ en met bijzondere sluiting.

Erg mooi..jong…..vlot..modern..en toch prinseswaardige look…leuk tasje

Eens, echt leuk deze outfit.

Yes! Dit vind ik leuk! Staat jong, hip en toch koninklijk.

Wat een leuke outfit, hip en modern. Met haar lengte kan Amalia dit heel goed hebben. Hier word ik blij van!

Jaaaa hier hou ik van, mooie hippe outfit voor een jonge vrouw, donkerblauw mooier dan zwart (hoewel ze dat ook goed kan hebben). Tasje: heel leuk!

De mooie, diepe V hals staat Amalia goed. Ook de donkerblauwe kleur en het wijde model broek zijn mooi bij haar. Lekker moderne outfit.

Is dit een jumpsuit het lijkt mij meer een broek met shirt. Het staat haar prachtig en wat een leuke tas.

Een barrel stijl broek. Niet echt mijn ding, maar mij zou dat ook voor geen meter staan😉
Met haar lengte kan Amalia deze prima dragen, toch blijf ik er gemengde gevoelens over houden.
Voor de rest ziet ze er goed uit, leuk tasje🤩 en een behoorlijk druk programma👏

Top staat haar prachtig. Denk dat ik het model broek door de bandplooien te wijd voor haar vind. Zag een foto op BB waar ze op een brug staat met werkelijk een peloton aan fotografen voor zich… Ik geef het je te doen.

Oooh, ik zag die foto vanmorgen, echt om de kriebels van te krijgen.
Net als die vreselijke flitsen als het donker is, kan me voorstellen dat je niets meer ziet.
Is nog te doen als je stilstaat, maar als je ook nog moet lopen🫣

Echt hè?’ En dan wij die nog eens kritiek hebben op de kleding van een jonge meid. Knap hoe ze het allemaal maar doet…

Het lijken op de mode-foto toch een overslagtop met apart broek? Donkerblauw is in ieder geval veilig en altijd netjes. Ik vind de broek net een zo’n soort zeemansbroek? Ik vind het niet zo mooi omdat ze net als haar moeder graag een beetje ‘breed’ staat (voeten wat wijder uit elkaar?). Vandaag was een losse vlecht of staart leuk geweest maar ach. Voor de rest denk ik, lekker op pad! Leuk tasje, zo te zien hebben ze die in meerdere kleuren?

Arme Amalia. Zelfs de stand van haar voeten en haar kapsel liggen onder een vergrootglas

Last edited 20 dagen geleden by JRN

Echt hè?! Deal er maar mee als jonge meid. Even een foto met de voet scheef en je wordt vergeleken met je moeder die dat ook altijd doet🙄 ( even foto’s terugkijken van deze week), prachtig haar en ook dat weer niet goed. Hoop zo dat ze deze website nooit bezoekt en lekker haar eigen gang gaat. Geeft haar vast meer zelfvertrouwen dan dit allemaal te lezen hier

Last edited 20 dagen geleden by Orange

👍

Ik snap Amalia’s liefde voor monochrome outfits wel, zelf ook groot fan. Leuke outfit en tas! Zeker het politie onderdeel lijkt me heel gaaf om te doen, trouwens.

Benieuwd naar meer foto’s. De foto waarbij ze bij de fiets staat. Het model van de pijpen? 🤔
Tasje vind ik geweldig.

Een beetje barrel als ik het zo zie… even wennen, maar ik vind het heel leuk!

Zo afgaand op deze foto’s word ik helemaal blij. Tasje is natuurlijk een super toevoeging.

Een prima outfit voor de gelegenheid. Makkelijk, veilig en passend bij haar leeftijd. Gelukkig vandaag verzorgde haarpunten.