Het is dit jaar precies vijfentwintig jaar geleden dat Máxima haar intrede deed in Nederland. In de serie ‘Zilveren momenten‘ blikken we terug op gelegenheden die vijfentwintig jaar eerder plaatsvonden. Met vandaag: het kennismakingsbezoek aan Rotterdam.
In het najaar van 2001 trok Máxima samen met Willem-Alexander het land door. Zo kon ze ons land beter leren kennen én konden de inwoners haar andersom ook beter leren kennen. Naast de twaalf provincies kwamen ook de vier grote steden aan de beurt. Op 15 oktober 2001 bracht het verliefde stel een bezoek aan Rotterdam.
De Prins en mevrouw Zorreguieta, zoals Máxima destijds door de RVD werd genoemd, werden om 12.00 uur ontvangen door de burgemeester, mr. I.W. Opstelten, en de Commissaris van de Koningin, de heer J. Franssen, bij het Lucy Havelaarhuis. Het onlangs gerestaureerde Lucy Havelaarhuis werd in 1918 gebouwd. In het kader van het honderdjarig bestaan van de Woningwet werd de woning in 2001 in gebruik genomen als museumwoning. Om 12.30 uur maakte het paar per paardentram een korte rondrit door Vreewijk.

Per koets, tram en boot
Om 12.40 uur werd er overgestapt op een historische tram, voor een stadsrit via de Beijerlandselaan naar de Kop van Zuid. In het gebouw Las Palmas bezichtigde het paar om 13.00 uur een deel van de tentoonstelling Interbellum, over Rotterdam tussen de Eerste en Tweede Wereldoorlog, en vond er een korte ontmoeting plaats met bestuurders en studenten van de Erasmus Universiteit en de Rotterdamse Hogescholen, en met jonge startende ondernemers.
Om 13.35 uur werd met het MS Nieuwe Maze een vaartocht gemaakt naar Schiemond. Tijdens de vaartocht gaven de verschillende ondersteunende diensten, zoals het Gemeentelijk Havenbedrijf, de Douane, de Politie en de Brandweer, een vlootschouw. Vervolgens werd de stadsrit per paardentram en historische tram voortgezet, door de deelgemeente Delfshaven (Spanjaardstraat, Schiedamseweg, Nieuwe Binnenweg), naar het centrum. Het paar arriveerde rond 16.00 uur bij het Stadhuis, waar de afsluitingsbijeenkomst plaatsvond.
Mode Máxima: zwart-wit voor Rotterdam
Toen ik deze week de blog schreef over Máxima’s zwart-witte kleding, realiseerde ik me niet dat ze deze combinatie ook had gedragen tijdens het kennismakingsbezoek aan Rotterdam. Het witte pakje van Frans Hoogendoorn combineerde Máxima met zwarte pumps.

Het pakje is qua belijning zo tijdloos, dat het tien jaar na het debuut nog steeds dienst kon doen. En als je het mij vraagt, is hij eigenlijk nog steeds niet over de datum. Mooie broche erop, kekke hoed erbij en Máxima kan zo weer op de rode loper verschijnen.
Máxima in 2011:

Een pakje dat zo klassiek is kan inderdaad nu nog, maar mag voor mij naar MyLimaLima. Het is erg basic en eigenlijk best saai; je kunt het “opleuken”, maar ze heeft genoeg wat veel leuker is.
Die zwarte schoenen (prima lagere hakken) erbij vind ik geen geweldige keuze, ik zou hierbij liever een kleur nude zien, die verlengen je benen. Wit zou ook kunnen, maar niet in maat 42😉
Kan iemand mij vertellen waarom ze een zwarte “sluier” droeg in 2011?