Over smaak valt niet te twisten. Dat is voor de trouwe bezoekers van ModekoninginMáxima inmiddels wel duidelijk. Waar de een wegzwijmelt bij jurk X of Y, vindt de ander het juist een flater. In de serie Koninklijke Favorieten gaan we kijken naar de drie favoriete looks van onze lezers. Daarbij hebben we één regel: het mag slechts één Nederlandse look zijn, voor de andere twee kijken we over de landsgrenzen. Kijk je mee naar de top 3 van Marie.
Ooit hadden we op deze website de serie ‘Mijn top tien’. In eerste instantie was dat een groot succes, maar toen op een gegeven moment iedere week de koningsblauwe inhuldigingsjurk voorbij kwam, kwam de serie ten einde. Al een tijdje zat ik te broeden over een herstart, maar dan internationaal. Een serie over de mooiste koninklijke looks wereldwijd, dus. Niet meer toegespitst op Máxima. Toen Marie uit eigen beweging (waarvoor hartelijk dank!) haar top drie mailde, besloot ik er weer voor te gaan. Natuurlijk hebben we wel input nodig voor deel 2 en verder, dus als het je leuk lijkt om mee te doen, reageer dan even hieronder. Het liefst zonder de looks te noemen, want anders geven we alles al weg. Ik zal zelf contact opnemen met geïnteresseerden. Mail je liever? Dat mag ook!
Koninklijke favorieten: een zachtroze jurk van Letizia.
Marie: “Sommige outfits blijven je altijd bij. En waarom dan precies..? Het zal wel de combinatie zijn van kleur/pasvorm/model/passend bij de gelegenheid/etc.. Goed over nagedacht, geen slordigheden, mooi materiaal, met zorg gestyled, juiste accessoires en kapsel, perfectie. Ik denk dat meteen aan Letizia bij het kerkelijk huwelijk van William en Kate. Voor mij haar mooiste outfit ooit, nog steeds. De oudroze kleur (staat haar heel goed), de subtiel klokkende rok, de mooie bewerkte stof en de perfecte pasvorm. Op sommige foto’s heeft ze een hoedje o,p wat bijzonder is voor Letizia want dat doet ze bijna nooit. Een schattig bol/flaphoedje met voile en aan de achterkant een fazantveertje. Supermooi met haar losse haar. De hele outfit doet wat oud-Engels aan met een vleugje Charleston en dat vind ik geniaal gevonden voor een Britse koninklijke bruiloft.”

Latin voor Máxima
Marie: “De volgende is Mary op Máxima’s 40e verjaardag in het concertgebouw. Toevallig weer een roze jurk. Ik kan me de bewegende beelden nog herinneren: de jurk danste om haar heen als een ballroomjurk. De stof met glitter en onderaan een beetje uitstaand met sliertjes zorgden daar denk ik voor, en de lengte; precies boven haar enkel. Heel mooi bij haar donkere haar en Latin-achtig wat weer zo leuk gevonden is voor een jarige Argentijnse collega. Ik hou ervan als er goed over de gelegenheid is nagedacht.”

Koninklijke favorieten: oker en goud
En dan de laatste: Máxima bij het huwelijk in Monaco, 2011. Marie: “Wat ik hier zo mooi vind is de okergele kleur met de combinatie cognac bij een gebronsde Maxima. Een warme zonnige en opvallende verschijning zonder schreeuwerig te zijn. De lengte van de jurk gecombineerd met de diagonale plooien maken haar postuur krachtig en vrouwelijk tegelijk. De bloem op haar schouder maakt het lief, de schoenen sexy, de hoed koninklijk. Het geel/goud komt bij Willem-Alexander ook weer terug. Ik vind dit een van Máxima’s mooiste outfits ever en enorm goed passen bij het mediterrane Monaco in juli.”

Wil jij ook meedoen met de serie? Graag, leuk! Als je hieronder een reactie achterlaat, neem ik contact met je op. Ben je niet zo goed met woorden? Geen probleem, samen komen we er vast wel uit!
Ja, leuk!