Hoewel gisteravond alle aandacht naar de Dodenherdenking uitging, viel ons toch iets op aan het kapsel van koningin Máxima. Namelijk haar anders opgestoken kapsel!
Want hoe zat het kapsel van koningin Máxima nu eigenlijk precies in elkaar? Aan de voorkant viel niet zoveel op. Daar lijkt het gewoon met een schuine lok aan de voorkant te zijn opgestoken, zoals de koningin wel vaker heeft bij een opgestoken kapsel.
Het ‘anders zitten’ zit hem dan ook meer in de achterkant. Daar is te zien dat ze het laag opgestoken heeft, met een soort scheiding in het midden. Er zijn twee banen in tegengestelde richtingen omhoog gedraaid, waardoor je een scheiding in het midden van de ‘knot’ krijgt.

Variatie chignon en lage knot
Van de voorkant ziet het er allemaal heel strak en netjes uit, met een schuine lok. Op deze manier rust en protocol uit, daarnaast is het een herkenbare look voor de koningin. Van de achterkant is het ineens een heel ander gezicht. Daar is het geen klassieke chignon, wat er beduidend chiquer uit ziet dan deze variant, maar ook geen gewone lage knot. Meer een wat rommelige variatie, twee gedraaide banen die omhoog weg stoken zijn. Door te breken met de traditionele, ronde vorm van de chignon aan de achterkant, maar te kiezen voor dit kapsel, creëert ze wel een andere look. De achterkant is losser en informeler, terwijl het aan de voorkant keurig opstoken lijkt te zijn.

Vanaf de voorkant gezien, lijkt het echter ook wel of ze rechts een boblijn heeft, zie deze foto. Kortom, een kapsel wat niet in één zin samen te vatten is.

Wat vind jij van dit kapsel?
Meer lezen over het kapsel van Máxima?
Wil je graag meer lezen over het kapsel van Máxima? Dat kan hier!
Ik vermoed van: ‘Een beetje van jezelf en een beetje van Maggie (Jolanda)
Aan de voorkant denk ik: strak en goed geföhnd, niet zoals Máxima het op haar niet-kappersdagen heeft.
Aan de achterkant denk ik: zelf iets in elkaar gedraaid en toen gauw de hoed erop gezet.
Dus er gaan allerlei opties door mijn hoofd: het was keurig opgestoken, kapster naar huis, en toen koos ze toch een andere hoed en daar bleek de knot niet bij te passen. Hup, achterkant losgehaald en zelf in elkaar gedraaid. Alexander, zit het zo goed? – Ja hoor, prachtig.
Of: het was keurig opgestoken, maar ze kreeg hoofdpijn en móest nog een uurtje gaan liggen. En toen lag die knot in puin.
En er zijn vast nog veel meer oorzaken te bedenken. Maar die achterkant is absoluut home-made. Zo draai ik het zelf ook weleens in elkaar als ik een dopje draag. In tien seconden zit het vast, en meestal iets strakker dan hier bij Máxima.
Mag flauwvallen als ze dit niet zelf in elkaar heeft gedraaid. Ik zou er in ieder geval mijn hand niet voor omdraaien. Geen tijd (en dat hoeft ook niet) voor de kapster.
Voor mijn gevoel is dit kapsel in elkaar gezet door de kamenier of hofdame van Maxima.
Keurig netjes, maar geen kappers kunstwerkje.
En dat hoeft ook niet altijd hoor.
Prima zo onder dit hoedje.
Een verzorgd geheel.
Mag ze vaker doen!😊
Ik heb niet zoveel moeite met de kapsels van Maxima, maar ik zou het toejuichen als ze een bob liet knippen. Zal haar vast goed staan en daar knappen de haren ook van op…gewoon voor haarzelf.
Leuk een keer wat anders. Hier is zeker wel een kapster aan te pas gekomen. Sommige denken dat ze dit zelf kan maar dat is onmogelijk. Dus leuk, keurig en eens wat anders…. Ze ziet er verzorgd uit. Ik vind zelf een leuke knot mooier maar dit is erg kunstig en keurig gedaan door haar kapsters.
Wat leuk dat jullie hier een blog aan wijden. Ik zat me gisteren al af te vragen hoe dit kapsel in elk jaar zat. Staat haar goed en het ziet er netjes uit.
Ik vind dit soort zelfgeknutselde knotjes altijd een beetje mwah. Maar verder respect voor de presentatie met de dodenherdenking
Netjes omschreven Lente-Tine, ik denk er hetzelfde over.
Het is van deze kant (linksachter) inderdaad geen professioneel opgestoken kapsel. Van rechtsachter ziet het er wel wat beter uit, maar toch: misschien kan ze het op deze manier zelf doen of door haar kamernier laten doen? Ik prefereer het boven losse haren op zo’n belangrijke herdenking. In het andere blog zie je een foto met hetzelfde dopje met losse haren en ik vind dat gewoon echt niet mooi, barbie-achtig (zelfs in het zwart) en niet koninklijk. Dus misschien niet de meeste kunstige knot (was wel fijn geweest als er gewoon een kapper aan te pas was gekomen) maar te verkiezen boven los haar (mits gecombineerd met een hoed(je).
Ik vond haar kapsel gisteren mooi, en vooral met het dopje, maar nu ik de achterkant goed zie….. ??
Dan vind ik het geen kappers knot.
Gisteren een waardige dodenherdenking, in aanwezigheid van de koning en zijn vrouw. Beiden waren passend gekleed. Ze zijn zich bewust van de waarde van dit moment en handelen daar naar.
Maxima was stijlvol, verzorgd. Of ze haar knot zelf heeft gedaan of niet, is voor mij niet van belang.
Een heel item over het haar van de koningin ….. 😀 Msxima en Willem Alexander zagen er beide mooi en gepast uit gisteravond bij deze belangrijke gebeurtenis voor velen, zo goed hoe ze dit doen!!
Op verzoek, u vraagt, wij draaien 😜.
Ziet er leuk uit!
Ik denk dat ze het zelf gedaan zou kunnen hebben. Ik vind het wel netjes zitten. Ze had ook weleens een dophoed op met al haar haar eronder gestopt, dat vind ik veel lelijker, dan heb je echt badmuts vibes.
Heel ingenieus. Staat heel mooi met t dopje
Ik ga op advies van Nel123 het zelf ook vanavond proberen! Eerst nog een dopje kopen! 😀
Zit toch keurig? Zou het knap vinden wanneer ze dat zelf gedaan heeft. Naar mijn bescheiden mening is dit niet mogelijk.
Merk dat ik een beetje kriegel word van dat zout op slakken. Is dat nou nodig steeds?
Helemaal mee eens….die slakken zout 🫤
Slakken en zakken vol zout🫣😉
Nou inderdaad..
Zo vernieuwend is dit niet hoor. Lijkt dat ze het zelf even snel gedaan heeft zo. Zit gewoon niet netjes. is geen kritiek, maar het kan mooier.
Beter zou zijn als ze de schaar erin laat zetten en een mooie gezonde korte coupe verkiest. Haar groei wel weer hoor, maar dan kan het even wat tot rust komen ook.
Een bob lijn zal haar overigens so wie so goed staan.
Het is in ieder geval een nieuw idee, wat ik nog nooit eerder bij haar gezien heb. En daar draaide mijn verhaal om… Baanbrekend zal dit kapsel denk ik niet zijn inderdaad. Maar dat bedoelde ik hier ook niet. Ik heb, zoals ik hieronder ook aangaf, even iets aan de tekst veranderd. Denk dat het zo beter is.
Sorry, zo vernieuwend en eigentijds is dit frutseltje niet naar mijn mening.
Laag in de nek een staartje gedraaid , staartje omhoog en vastgezet met een schuifje.
Beter dan los haar onder deze dop, maar het blijft amateuristisch.
Geen punt, maar een variatie tussen een chignon en lage knot 🙃
Ik denk dat er wel iets meer aan gedaan is dan laag staartje omhoogzetten, dan zou het er namelijk meer uitzien als glad opgestoken, ik kan het weten want dat doe ik zelf vaak zat…ik denk dan ook niet dat je dit zelf zo kunt doen tenzij je creatief geoefend bent in zelf je haar doen aan de achterkant. Je krijgt die lok en de suggestie van een boblijn aan de voorkant niet zomaar voor elkaar. Het kan zijn dat het er voor sommigen minder verzorgd uitziet omdat Maxima’s haar zonder extensions minder goed houdt. Je hoeft er niet van te houden maar afkraken is wat mij betreft ook weer niet nodig.
Dat denk ik ook 😉 maar goed…. Sommige kunne dit dus wel zelf….
Klopt! Ze zal het staartje een draai gegeven hebben. Ik blijf bij mijn reactie. En als je die afkraken vindt, dan moet ik echt lachen. Simpeler om zelf te doen kan bijna niet.
Maar het staat haar, dat mag gezegd.
De tekst heb ik nog wat aangepast.
Persoonlijk vind ik dat de achterkant ietsjes netter had gekund, maar verder zag haar kapsel er wat mij betreft prima uit. Sowieso zag ze er heel netjes uit gisteren.
Dat vond ik ook, en bestrijd ik nergens. Ik heb alleen bedoeld dat haar kapsel een mooi staaltje huisvlijt is. Naar mijn ervaring en mening.
Daar is niks op tegen, zo verkeerd is fait niet uitgepakt.
Staat goed, misschien niet professioneel gedaan, maar ik vind het juist als je naar haar kijkt goed bij haar gezicht passen.
Mag ze vaker doen als ze een hoed draagt.
Vind ik ook! Staat goed.