Avatar foto Door Moderator Petra
België 4 uur geleden 8 reacties

Práchtige galajurken tijdens huwelijk Victoria en Daniel

Vandaag zijn kroonprinses Victoria en prins Daniel 15 jaar getrouwd. Wij blikken terug op deze schitterende dag. Want wát een prachtige galajurken kwamen er tijdens het huwelijk van Victoria en Daniel voorbij, waaronder die van Máxima. En natuurlijk is er aandacht voor de stralende bruid Victoria.

De verloving tussen de Zweedse kroonprinses Victoria en Daniel Westling werd aangekondigd op 24 februari 2009. Het stralende verloofde paar stond nog wat onwennig, maar zichtbaar gelukkig, de pers te woord.

Het huwelijk werd voltrokken op 19 juni 2010, in de Grote Kerk in Stockholm. Uiteraard waren er veel koningshuizen vertegenwoordigd. En omdat het een huwelijk van een troonopvolgster betrof, waren er veel koningen en koninginnen aanwezig, met natuurlijk hun troonopvolgers en ook andere prinsen en prinsessen.

Foto’s ©PPE/vd Werf-Nieboer

Trouwjurk kroonprinses Victoria

Kroonprinses Victoria droeg een bruidsjapon, die werd ontworpen door de Zweedse ontwerper Pär Engsheden. Hij maakte de trouwjurk van ivoorkleurige zijde. Het opvallendste detail is de boothals. Wat een prachtige, elegante, maart tegelijkertijd ook eenvoudige japon! Een vijf meter lange sleep, versiert met kant, is bevestigd vanaf de achterkant van de taille. De sluier werd op zijn plaats gehouden door de cameo tiara. Ook haar moeder, koningin Silvia, droeg deze tiara op haar trouwdag.

Trouwjurk kroonprinses Victoria

Verschillende royals pinkten een traantje weg, bij het zien van het overduidelijke geluk van Victoria en Daniel.

Galajurken Zweedse royals

De Zweedse koningin Silvia, moeder van de bruid, ging gekleed in een lila japon, rijkelijk versierd met kant en borduursel. De ontwerper van de japon is niet bekend. Silvia draagt de Braganza tiara.

Prinses Madeleine koos voor deze dag voor een japon in baby blauw (ontwerper: Linda Nurk) . Madeleine draagt daarnaast de diamanten Connaught tiara.

Galajurk prinses Madeleine huwelijk Victoria

Galajurken Máxima en Nederlandse royals

Wanneer zien we Máxima weer in deze japon? Of zou hij echt nooit meer uit haar kledingkast komen? Máxima liet bij Jan Taminiau deze zeemeerminjapon maken. De japon is bezet met kant en heeft daarnaast een bolero met korte mouwen. De vrij eenvoudige diamanten bandeau tiara past er perfect bij: deze leidt de aandacht niet van de japon af.

Galajurk Máxima huwelijk kroonprinses Victoria

Koningin Beatrix draagt een wijnrode japon met gelaagde mouwen en veel pailletten.

Opvallend aan de japon is het laag uitgesneden rug gedeelte. Naar mijn idee hebben we dat niet vaak bij Beatrix gezien.

Prinses Laurentien was te zien in een witte jurk met zwarte bloemen. Om haar middel droeg ze een rode sjerp.

De opvallendst geklede gast was toch wel prinses Mabel. Haar outfit heeft het meest weg van een jumpsuit (of top met broek), die deels is bedekt met tule, waardoor het lijkt of er een soort rok overheen valt. Deze opvallende creatie komt uit de koker van Viktor & Rolf.

Galajurken Spanje

Koningin Sofia van Spanje droeg een creatie van Valentino en de Mellerio Shell Tiara. Frappant: op het hoofd van Beatrix prijkt eveneens een Mellerio Tiara, maar dan de Nederlandse versie.

Koningin Sofia en koningin Beatrix

Letizia, de toenmalige prinses van Asturië, koos voor een poederroze japon van Felipe Varela en voor de Spaanse bloementiara.

Letizia tiara

Ook Infanta Elena en Infanta Cristina (met haar toenmalige echtgenoot Inaki) waren aanwezig bij het huwelijk. Elena in een felroze japon met een geborduurd jasje, Cristina koos voor mintgroen.

Groot-Brittannië

Sophie, de toenmalige gravin van Wessex, ging gekleed in een zilvergrijze strappless jurk met bijapssende sjaal. De jurk heeft aan één zijde een split, die doorloopt tot haar knie. Verder draagt Sophie haar eigen huwelijkstiara.

Sophie Wessex huwelijk Victoria Daniel

Noorwegen

Koningin Sonja zien we in een koraalrode plissé japon en met de smaragden parure.

Koningin Sonja smaragden parure koraalrode plisséjapon

Niet alleen prinses Madeleine koos voor babyblauw, ook kroonprinses Mette-Marit verscheen in een jurk met deze kleur. De japon is een ontwerp van de Deense ontwerper Ole Yde. Mette-Marit draagt de diamanten parel tiara.

Prinses Martha Louise droeg een zuurstokroze japon in een vrij apart model (label: Nora Fara). Daarbij draagt ze de Noorse amethisten parure.

België

Koningin Paola koos voor een champagnekleurige japon, bestaand uit een kanten top en een plissé rokgedeelte. Zij koos daarnaast voor de Art Deco Bandeau tiara. Deze tiara is eigendom van koningin Paola zelf, en wordt tegenwoordig vooral gedragen door prinses Astrid.

Ook Mathilde maakte de keuze voor een plissé japon, zij het een oudroze exemplaar.

De lauwerkrans tiara, die ze in 1999 kreeg ter gelegenheid van haar eigen huwelijk, staat haar prachtig!

Prinses Astrid droeg een japon in taupe en leverkleurige tinten, gecombineerd met de diamanten Savoie Aosta tiara. Deze tiara hoort bij het huis van Savoie Aosta en het voormalige keizerlijk huis van Oostenrijk, waar prins Lorenz een afstammeling van is.

Denemarken

Voor koningin Margrethe was het nog de tijd waarin ze vaak heel opvallende en bijzondere japonnen droeg. Ze koos dan ook voor een opvallende kleur groen. Daarbij draagt ze de Oranje Nassau tiara.

Mary droeg haar zachtgroene japon van Jesper Hovring, die later is vermaakt. Qua juwelen draagt zij haar robijnen parure.

Galajurken overige royals

Tot slot: zo zagen de overige royals er uit.

Groothertogin Maria Teresa in mintgroen
Voormalig prinses Tatiana van Griekenland
Sophie van Liechtenstein
Prinses Benedikte
Ex-koningin Annemarie van Griekenland
Kroonprinses Katherine
Koningin Rania van Jordanië in een paarse japon van Antonio Berardi.
Charlene Wittstock in een champagnekleurige japon van Armani.

Wil je nog even verder na genieten? Dat kan! Gisteren plaatsten we een blog over de prewedding galavoorstelling, waarbij ook heel wat galajurken te zien zijn.

Volgen
Laat het mij weten wanneer er
8 Commentaren
Nieuwste
Oudste
Inline Feedbacks
View all comments

De japon van Astrid is te kort. Laurentien vind ik de minst mooie outfit, vreselijk. De oufit van Mabel is gedurfd, niet zo geschikt voor een bruiloft. Van de gasten vind ik de japon van Tatiana de mooiste.

Ooh, weer zo’n leuk overzicht! Naast alle prachtige jurken, heb ik dit keer ook de kapsels en de tiara’s eens goed bekeken. Letitzia, Mathilde en de Noorse Martha Louise hebben superleuke kapsels. En de Noorse amethisten parure is werkelijk beeldschoon 😍😍

Sophia en Letizia, Mette-Marit en mama en zus: beeldschoon. De kleur van de japonnen van Mathilde en Sonja vind ik prachtig. Máxima vond en vind ik minder, kleur en model doen niet zoveel voor haar.

Vooral koningin Silvia vond ik die dag werkelijk prachtig. Wat een verschijning, het model van de jurk staat haar schitterend.

Van team NL vind ik dat Beatrix de kleur mooi staat, echter een rok met zo’n bovenstuk vind ik niet mooi. De jurk van Maxima vind ik 1 van haar minst mooie japonnen. De kleuren staan haar minder mooi en het hele model kan mij niet enthousiast maken. Laurentien.. ik vind het zonde. Heb je een meer ‘afwijkende’ smaak dan het ‘gangbare’ prima, maar dit is gewoon geen gezicht, de lengte, het rare rode lint, het staat haar van geen kant. Tenslotte Mabel, prima als je exclusief wil doen maar van tevoren weten dat je qua kleding ‘uit de maat gaat vallen’ komt op mij over als aandachttrekkerij.

Verder ziet op prinses Astrid na iedereen er op zijn manier mooi uit vind ik. Prinses Benedikte valt ietwat tegen gezien hoe smaakvol ik haar normaal gekleed vind.

Owh zooo mooi allemaal!
En dan het geluk van de prinses die eindelijk haar prins kon trouwen ❤️
De liefde spat van je scherm!
Van de gasten vond ik Mette Marit de winnaar en ik kan me niet meer herinneren dat we haar in een nog mooiere jurk gezien hebben.
En wat zijn de koninginnen daar nog jong he!

Ik heb Victoria altijd 1 van de mooiste bruiden gevonden. Ogenschijnlijk zo simpel, maar zo’n mooie jurk! En dan die tiara.

En wat was Charlene daar nog natuurlijk & prachtig! Een echte glamour prinses. Voor de rest goeie punten voor Mathilde & team Griekenland.

Voor NL vind ik Beatrix nog het beste. Mabel is bizar, Laurentien clownesk en bij Máxima spant het langs álle mogelijke kanten. Ook geen flatterend kleur voor haar

Een prachtige bruid en gasten die het huwelijk alle eer aan doen.
En ja…. waar blijft het herdraag moment van Máxima’s jurk?

Oh ja, een iconisch gala. Kan iedere jurk nog dromen. Vandaag stuitte ik op een leuke behind-the-scenes: https://x.com/saadsalman719/status/1935612134907674646