Voor het diner met president Trump en zijn vrouw heeft Máxima een nieuwe, Nederlandse jurk aangetrokken.
Het koningspaar brengt van 13 tot 15 april een werkbezoek aan de staten Pennsylvania en Florida. De eerste dag van het bezoek werd afgesloten in het Witte Huis, waar president Trump en zijn vrouw een diner en overnachting aanboden. Over dit besluit is de afgelopen dagen veelvuldig geschreven, dus daarom praat ik je in deze blog alleen bij over de kleding- en juwelenkeuze van koningin Máxima. Voor het historische moment bestelde ze een nieuwe, oranje jurk van de Nederlandse ontwerper Claes Iversen. Het ontwerp volgt de lijnen van het lichaam en is vanaf de rechterschouder tot de linkerheup voorzien van een royale draperie. Een riempje in dezelfde stof legt de nadruk op de taille.

Omdat de koningin de achternaam Van Oranje draagt, is de keuze voor een oranje jurk heel toepasselijk. Tijdens het eerste grote uitgaande staatsbezoek koos Máxima daar ook voor. Toen droeg ze een oranje plisséjurk van Matthijs van Bergen. En tijdens het eerste buitenlandse kennismakingsbezoek na de inhuldiging bracht ze door middel van haar kleding ook een ode aan haar achternaam.

Zodra de beelden in de beeldbank worden gezet, zal ik scherpere beelden uploaden. Op dit vroege tijdstip moeten we even tevreden zijn met screenshots.

Oranje juwelen
Qua juwelen viel de keuze op de set van diamant en vuuropaal, die de Oranjes naar verluidt cadeau kregen tijdens een bezoek aan Mexico in de jaren zestig. De oranje steensoort wordt daar namelijk veel gevonden. Rond de inhuldiging werd Máxima meermaals met de set gezien, die bestaat uit oorhangers, een broche en bijpassende armband. De laatste jaren verdwenen de juwelen steeds meer naar de achtergrond. Fijn dat ze weer zijn afgestoft!

De blog wordt momenteel bijgewerkt. Ook even een PS voor mijn digitale collega’s: bronvermelding bij overname wordt gewaardeerd en is wel net zo netjes.
Wat een prachtige jurk! Die ook nog es heel wat extra draaimoment hebben, want hij is zeker voor herhaling vatbaar!
Maxima ziet er prachtig uit in haar oranje jurk. Fijn dat de vuuropalen ook weer eens te zien zijn. Prachtige oorhangers en broche.
Stiekem had ik gehoopt op een black tie diner maar helaas.
Top gedaan door Maxima. Mooie japon in bijzondere kleur oranje, Nederlandse ontwerper, prachtige bescheiden ogende juwelen. Kapsel is verzorgd en passend bij deze setting. Chique plaatje zo en niet overdadig.
Goede keuze deze jurk. Niet te zakelijk, niet te feestelijk, niet te bloot, goede lengte, etc. Precies goed.
En wat mooi zijn die juwelen!! Waarom we die niet vaker zien is mij een raadsel!
Hi Josine, weet jij welk horloge Máxima draagt? Lijkt volledig goud? Mooi hierbij. Ben helemaal beduusd van die mooie vuuropalen. Wat een mooie set is dat.
Volgens mij draagt ze haar Patek Philippe. Die zwarte met witte diamanten.
Prachtig, dit maakt indruk. Chique en zit als gegoten, de kleur staat haar ook enorm goed. Een plaatje
Helemaal geslaagd! Ik was er eigenlijk van overtuigd – en eerlijk gezegd ook een beetje op aan het hopen – dat dit een nieuwe creatie van Benchellal zou zijn. Wat me een beetje verrast, is de kleurkeuze. De haast herfstige tint voelt wat zwaar nu de lente net losbarst en deze specifieke oranjetoon vind ik niet helemaal optimaal bij haar teint en haarkleur passen. Al kan dat in het echt natuurlijk anders uitpakken. Al met al wel een stijlvolle en doordachte serieuze look. Een 8,5.
Snap het van de herfsttinten. Toch zie je dat wel meer dit voorjaar. Zoals wijnrood, vind ik ook meer een herfst of winterklaar. Donkerbruin zie je ook nog wel nu.
De oranje jurk van Maxima is stijlvol en de broche en oorhangers zijn prachtig, maar voor het diner had ik ik meer gala verwacht. De jurk van Melania zit te strak en de zwarte frutsels leiden erg af.
Inderdaad WOW!!!
Zeer onder de indruk van deze keuze. In het land van America First een Netherlands First jurk! Gezien de beladenheid van het bezoek een prachtig, doch subtiel, statement!
In je toelichting spreek je over de verwijzing naar de achternaam, maar dit is toch gewoon de kleur van Nederland?
Ze ziet er echt uit om door een ringetje te halen, perfecte pasvorm! Prachtige (Mexicaanse!) sieraden. Ik zie in deze outfit een groot statement van wat niet gezegd kan worden! Zoooo chique gedaan!! Complimenten!!
Oh moest trouwens nog wel denken dat ik hoop dat deze jurk wel nog eens herhaald kan worden (nav je eerdere blog)
Dat hoop ik ook. Gelukkig is het niet een dermate statement dat deze in de kast moet blijven. Vind het prachtig. Ze hebben dit zo goed doordacht en zorgvuldig aangepakt.
WaUW wat een mooie jurk. Als je op eieren moet lopen dan maar beter perfectly dressed!
geweldig ontwerp, geweldige kleur, dat heeft Claes Iversen perfect gedaan.
Even dacht ik, gezien de draperie, dat het een Benchellal ontwerp was, maar de uitloop van de plooi is echt Iversen. En geweldige juwelen. Top outfit!
De jurk die Melania draagt is ok. Heeft Máxima ook niet zo’n soort jurk?
Prachtige jurk van Nederlandse bodem met geweldige sieraden, zelfs daar is heel goed over nagedacht met een oorsprong uit Mexico. Ik hoop ze ook vaker te zien. Maxima ziet er goed uit, ook Melania ziet er ook heel gepast uit goed. De foto met z’n vijven: chapeau! Gepast, vriendelijk, zakelijk. Je navigeert met diplomatieke precisie, Josine! De jurk van de zijkant waar je in de draperie op de linkerheup kijkt is ook heel mooi.
Aanvulling: hoewel ik team ‘updo’ ben denk ik dat in dit geval de losse haren zelfs beter zijn qua beeld ten opzicht van de first lady en zwaarte van (privé-) diner inclusief onze premier.
Ik snap de commentaren, het is een mooie jurk, maar ook heel keurig en – ondanks de kleur – zelfs ingetogen. Voor een diner met de president nogal sobertjes, zou je zeggen. En ik vermoed dat dat ook precies de bedoeling was. Niks geen glamour bij dit bezoek. Want hoe laveer je met kleding tussen al dat commentaar door? Vergrootglas met een grote V. Kleur goed gekozen, pasvorm perfect, prachtige sieraden erbij, well done. En ook fijn: Dutch Design.
Hey wat leuk dat de blog er al is. Dank ook voor t filmpje. Een zeer verzorgde Maxima. De jurk is al basis traditioneel en door Claes voorzien van een bijzondere twist die goed bij haar past. Een koninklijke verschijning maar ook weer niet té en ook niet rebels dat t groene jumpsuit bij Navo ontvangst wat uitstraalde.
Melania gelukkig ook in jurk en niet in streng grijs mantelpak dat ze deze week droeg.
Super met ingetogen sieraden. Zo fijn die royale juwelenkist.
Ik hoop dat ze een beetje de slaap hebben kunnen vatten!
Heel netjes, de kleur is prachtig, goed gekozen en met de juwelen zelfs chique ..
En toch ben ik een beetje teleurgesteld, voor een diner had ik wat meer verwacht, .
Melania vind ik eerlijk gezegd zelfs afschuwelijk, wat een lelijke kreuk jurk, dit lijkt meer iets voor een lange zomeravond bij een bbq.
Mijn verwachtingen waren te hoog,denk ik.
Mooi, krachtig en ingetogen. Heel goed gekozen voor deze beladen ontmoeting..
T is een keurige outfit waarop weinig is aan te merken. Pasvorm is perfect, kleur is goed, sieraden zijn een heel erg goede keuze.
Maar ik ben toch wel wat teleurgesteld. Het is wel heel keurig en ingetogen. En bij Máxima denk ik nooit aan ‘ingetogen’.
Wat een plaatje, prachtig. De jurk, de juwelen, het kapsel. Heel mooi
Mooie jurk, maar voor mijn gevoel meer een dagjurk dan een jurk voor een diner. Jurk van Melania kan mij niet bekoren; wat een rare kreukelige stof.
Ik merk dat ik het toch heel fijn vind dat de koningin zoveel Dutch design draagt. Ook met deze jurk komt ze weer heel goed voor de dag. De kleur, de pasvorm ; helemaal goed. En die juwelen..eyecandy hoor! Snap niet dat die in de kluis lagen te verstoffen. Mogen er wat mij betreft vaker uit!
Prachtige jurk ook de kleur, in alle opzichten, zeer toepasselijk.