Avatar foto Door Moderator Petra
Denemarken 53 minuten geleden 1 reacties

Een gouden combi: Mary in Carla Zampatti

Een gouden combi. Of niet? In deze blog bekijken we alle outfits van koningin Mary van het Australische label Carla Zampatti.

Achter het label

Wie is, of beter gezegd was, Carla Zampatti? Wie was de persoon achter het label? Carla Zampatti kleedde politici, maar ook prinses Mary. Sinds 1965 ontwierp ze kleding. Sinds het begin van haar carrière stond Carla’s ontwerpfilosofie in het teken van verfijnde eenvoud, gekenmerkt door gedurfde, strakke lijnen met een Italiaanse flair. Haar collecties waren tijdloos, maar tegelijkertijd trendy. Carla Zampatti zette zich daarnaast in voor duurzame bedrijfsvoering. Zo ondersteunde ze lokale fabrikanten in Australië en werkte samen met Ethical Clothing Australia. In april 2021 overleed Carla in Sydney. Momenteel staan haar drie kinderen, Alexander Schuman, Bianca Spender en Allegra Spender, aan het roer van Carla Zampatti’s Modehuis, samen met een team medewerkers.

Een vernieuwende jurk voor Mary is deze donkerblauwe crêpe jurk met ruches. Koningin Mary droeg de jurk voor het eerst tijdens een onderzoeksavond bij die werd gehouden in het Nationaal Museum in Kopenhagen.

©Kongehuset
©Carla Zampatti

Mantel van Carla Zampatti

In april 2022 droeg koningin Mary een bouclé mantel van Carla Zampatti naar een privé verjaardagsfeest.

Bouclé mantel ©Carla Zampatti

Galajurk Mary

Vervolgens kijken we naar deze cremekleurige galajapon. Ook deze is afkomstig van de Australische ontwerpster. Het vermoeden bestaat echter dat deze japon is geleend voor de fotoshoot, die is gemaakt in 2015. De japon was later ook te bewonderen tijdens een tentoonstelling van de ontwerpster.

Foto ©Franne Voigt, Kongehuset

Ensemble tijdens diner EU

Tijdens een diner ter gelegenheid van de bijeenkomst van de Europese Politieke Gemeenschap (EPC) op 1 oktober 2025, droeg Mary een ecru ensemble van Modehuis Carla Zampatti, bestaand uit een pantalon met een mouwloze top.

Foto’s ©Kongehuset

Mary in Australië

Tijdens het staatsbezoek van Denemarken aan Australië in maart 2026, zagen we koningin Mary ook twee maal in outfits van Carla Zampatti. Mary droeg een donkerblauwe rok met witte accenten van het label, met daarop een witte blouse.

©Kongehuset
©Carla Zampatti

Ook droeg ze een opvallende zwarte broek met roezels van hetzelfde label, met daarop een chique witte blousetop.

Foto’s ©Kongehuset
©Carla Zampatti

Wat vinden jullie, mag ze hier vaker shoppen?

Jouw mening

We zijn benieuwd naar jouw mening. Is dit volgens jou een gouden combi? Of toch liever een ander merk, zoals bijvoorbeeld Zimmermann?

Volgen
Laat het mij weten wanneer er
1 Commentaar
Nieuwste
Oudste
Inline Feedbacks
View all comments

Mary en Zampatti levert vaak mooie plaatjes op, maar vind ik vaak wat te somber en niet vernieuwend genoeg.
De broek met roezels vind ik leuk en apart. De zwart met witte accenten rok, vind ik ook leuk, maar mode?
De galajapon is te bleek makend voor Mary, het model is erg basic.
Ik zie veel strakke lijnen maar die worden dan vaak “opgeleukt” met “strikjes en kwikjes”.
Dat is een maniertje om “anders” te willen zijn, maar niet de manier van werken van een groot ontwerper.