Koning Frederik en koningin Mary hebben vandaag de zomertour met de Dannebrog afgesloten, waarbij Mary te zien was in een geweldige jurk.
De laatste stop van de zomertour van dit jaar vond vandaag plaats op Samsø, waar het Koninklijk Schip Dannebrog aanmeerde bij Kolby Kås haven. In Tranebjerg reden koning Frederik en koningin Mary per koets naar Anton Rosens Housew, aar de officiële receptie plaatsvond. Aansluitend volgden bezoeken aan ExamVision Company en de Tranebjerg Kerk, die bekend staat om zijn belangrijke kerktoren en bijzondere kalkschilderingen.

Bij Brundby Stubmølle werden Frederik en Mary geïnformeerd in het groene plan van Samsø, voordat de reis verderging naar Nordby, een van de best bewaarde dorpen van Denemarken. Hier ontmoetten de lokale voedselproducenten.
Tot slot deelden koning Frederik en koningin Mary nog de volgende woorden op het officiële instagram account van het Deense koningshuis.
We zijn diep geraakt door de geweldige en warme ontvangst die we hebben ontvangen in alle vier de gemeenten – van Frederikshavn en Thisted tot L æsø en Samsø.
Aan iedereen die een vlag in de hand of op een andere manier betrokken was – dank u wel uit de grond van ons hart.
Ons land heeft veel te bieden, en de afgelopen vier dagen gingen ook over dingen die ons omarmen en samenbrengen.
Een mooiere en betere afsluiting van de zomer hadden we ons niet kunnen wensen.
✍️ Het koningspaar
Opnieuw ME + EM
Het label ME + EM is favoriet deze reis. Ook de jurk die Mary vandaag droeg, komt van dit label. Mary combineert de jurk met een zandkleurig jasje én een nieuwe fedora van Deborah Hutton Barrington.
Mary’s juk heeft een kapmouwtje en een paisley patroon.
Mary in geweldige groene jurk
Tijdens de afsluitende receptie op de Dannebrog, droeg koningin Mary een geweldige nieuwe groene gebloemde jurk (label: Zimmermann) met een v-hals en een rij knoopjes aan de voorzijde. Een romantische jurk, die ook best in mijn kledingkast zou mogen hangen!
Ook déze outfits droeg Mary
Ook déze outfits droeg koningin Mary tijdens de zomertour met de Dannebrog van deze zomer.
Die foto met dat doorkijkje is toch prachtig <3
Mary heeft haar outfit afgestemd op de 'dakpannetjes' aan de muur 😉
Schitterende…allebei erg mooi….maar die groene is geweldig mooi. En het staat haar ook fantastisch
Heel erg leuk en past zeker bij romantisch Denemarken. Ik moet meteen denken aan de tv serie de Sandhamn murders. De hoofdrolspeelster maar die hele entourage heeft echt dat landelijke wat ik bij Mary in deze binnnenlandse rondgang terugzie. Ze zag en ziet er top verzorgd uit, kunnen sommigen nog een voorbeeld annnemen! De groene jurk, mooie kleur die perfect past bij haar. Echter ik vind die oplossingen altijd, in dit geval de mouw met elastiek, altijd wat goedkoop aandoen. Soms zie je dat ook bij de hals. Ik had een mooi manchet mooier afgewerkt gevonden, maar dat zou dan weer m.i. niet passen bij het inkijkje aan de bovenkant, het wordt dan te zakelijk, dus al met al toch goed deze mouw. Prachtige foto’s , prachtig echtpaar! De Denen kunnen met recht trots zijn op hun koningspaar. En wat mij betreft is Mary een echte modekoningin en een mooi voorbeeld. Ze vervult haar functie met verve, met mooi elan.
Netjes maar ook saai.
Ik laat ze hangen in de winkel.
Heel leuk dat Mary decolleté draagt. Ze lijkt mij niet het type dat ons opzettelijk een inkijkje in haar decolleté gunt, dus ikzelf ga ervan uit dat dit per abuis is. De kleur en de jurk zelf vind ik mooi en haar ook goed staan. Deze week heel erg genoten van de mooie plaatjes en Mary s mode. Eens met wat hieronder al eerder is opgemerkt: de Denen zijn goed in hun PR.
Wat een goede aanwinst deze groene jurk, de halslijn en de knoopjes ook erg mooi. Ik heb genoten van alle mooie foto’s en filmpjes van de afgelopen dagen en zoals RoyalPhoto al schreef, de Instagram account van de Denen is zeer goed gedaan en heerlijk om even bij weg te dromen.
Je kunt Mary een beetje vergelijken met Catherine, je weet tegenwoordig vaak al van tevoren bij een blog van Mary welke stijl kleding ze zal dragen. Het is netjes en stijlvol maar eigenlijk weinig verassend. En dat is misschien ook wel iets wat ze wil ‘neerzetten’. Letizia doet dit ook, het is of een jurk of een broekpak. Ik geloof dat alleen Maxima een soort jojo is wat kleding betreft, het gaat alle kanten op. Al valt het misschien niet direct op maar ook Mathilde kan vaak verassend gekleed voor de dag komen.
De groene jurk vind ik mooi, de beige outfit prima maar als het een foto van een dag eerder was geweest zou het mij niet zijn opgevallen, bij wijze van.
Ik vind het knappe van Maxima dat ze heel veel verschillende stijlen draagt maar dat er altijd iets eigens doorschijnt. Catherine en Mary vind ik mooi gekleed en ik denk vaak oooh zo elegant wil ik ook wel. En dan bedenk ik me weer nee dat lijkt me zo saai. Ik hou van afwisseling in stijlen! Deze groene jurk is trouwens heel mooi, zou ik ook wel in de kast willen. Vooral die mouwen en het decolleté maken de jurk.
Eens😊
Zo mee eens Luna👍
Ik ook Luna!
Daar heb je zeker gelijk in, wat Maxima ook draagt, ze doet dat met flair. Haar persoonlijkheid ‘valt er nooit in weg’.
Daar ben ik het niet mee eens Pieter, in ieder Natanetje zie ik in ieder geval geen Maxima, maar oud- koningin Paola.
Dat mag uiteraard, ik zie toch echt Maxima erin 😉
Laat ik voorop stellen: Mary is geen modekoningin zoals Maxima, maar ik vind haar vaak leuk en goed gekleed.
Ze loopt niet vooruit in de mode, maar volgt die wel. Dat is prima en past ook bij de aard van de Denen.
Ik heb ook een zwak voor bloemetjesjurken (al vind ik een echte blom vaak wat teveel, laat ik het houden op jurken met motief).
Deze beige paisley met jasje en Fedora is echt weer een “Mary look” en ik houd daarvan.
De groene jurk is weer een toppertje, kleur staat haar goed, haalt op. Nu eens niet hoog gesloten, maar een mooi decolleté 👍
Ik heb het even nagevraagd bij chatgpt en die is het met je eens 😉
Op mijn vraag wie het meest fashion forward is van deze royals (Maxima, Mary, Catherine, Mathilde en Letizia) kwam dit na wat AI-gesputter eruit:
“Als we het strikt hebben over “fashion-forward” — dus gedurfd, risiconemend en experimenteel met silhouetten — dan is dat Koningin Máxima. De modepers zet haar geregeld in de schijnwerpers om haar onbevreesde kleurgebruik en theatrale looks (Tatler vroeg letterlijk of zij de meest fashion-forward royal is), en recente momenten zoals haar chartreuse jumpsuit op de NAVO-top onderstrepen die reputatie.
Dat gezegd hebbende, Koningin Letizia wordt het vaakst geprezen als Europa’s meest stijlvolle—een verzorgde, moderne powerdresser die high-street met couture mixt en de toon zet voor draagbare koninklijke mode.
Kort over de rest: Catherine, Princess of Wales is wereldwijd het meest invloedrijk (het “Kate-effect”), maar meestal klassieker dan grensverleggend; Koningin Mary van Denemarken wordt bewonderd om het chique en duurzame herdragen van outfits; Koningin Mathilde van België houdt het bij elegante, conservatieve lijnen (vaak Natan).
Wow 😉🤣👍
En ik ben het met chatgpt eens wat betreft de overige royals😉
Een modekoningin is nu eenmaal “fashion forward” en niet volgend. Dat is het grote verschil.
Wat leuk dat je dit hebt opgezocht: dank je wel🙏🏻
Helemaal met je eens.
Mary heeft haar eigen stijl en die verloochent ze niet.
Daarmee wil ik niet zeggen dat ze saai en voorspelbaar is, want ik zie genoeg verschillende stijlen die door Mary neergezet worden.
Ik vind Mary leuker om te volgen dan Catherine.
En daartussenin zit Maxima. Ik bewonder haar lef, maar ben haar uitschieters ook zat!
Er mankeert ook altijd wel iets aan, waardoor het gehele plaatje niet kloppend is.
Ik denk dat je er niet omheen kunt dat je soms uitschiet als je lef hebt. Heel vaak blijkt later dat het geen uitschieter was, maar moest “men” er nog aan wennen.
Daar reken ik overigens slordigheid niet toe, dat zie ik meer als gewoon menselijk en dat maakt mensen eigen, al kun je er wel vreselijk aan storen😉😄
Mary lijkt haar romantische en zachte kanten te benadrukken in haar kleding. Ik vind dat meestal wel mooi. Waarom is het plaatje dan toch niet helemaal af? Ik denk dat het door de keuze van haar haarkleur komt. Het kastanje bruin is niet haar eigen kleur en het steekt op een niet natuurlijke manier af bij haar gezicht Ik zou liever dan wat grijs zien…dat geeft misschien meer karakter en eigenheid.
Ik weet het niet. Lijkt wel of Mary haar gevoel voor kleding kwijt is. Al dat gebloemde gedoe. Nee, dat past voor mij niet bij haar. Ik vind de strakke stijl haar beter staan. De ME+EM jurk vind ik dan de beste van alle jurken die ze aan heeft gehad.
Ik vind niet dat ze haar gevoel voor kleding kwijt is, maar waar ze vroeger echt moderne, stijlvolle en originele outfits met leuke juwelen droeg, zijn ze nu wat meer ongeïnspireerd. Naar mijn gevoel is dit sinds ze koningin is. Het lijkt wel of ze op superveilig speelt, wat nog steeds erg mooi en klassevol is, maar het wauw-effect is weg.
Ofwel heeft ze een andere styliste, dat kan natuurlijk ook.
Sommigen hier vergelijken haar met Catherine: die kleedt zich klassieker naar mijn gevoel. Maar ik vind wel dat Mary ook meer in die richting opschuift. Voorspelbaar is het sleutelwoord, jammer genoeg, zoals Pieter ook zegt.
Ja, dat is het precies. Een veel strakkere stijl past veel beter. Een beetje meer edge.
De enige jurk die echt mooi is, vind ik de groene. De polkadotjurk was ook leuk, maar de rest vind ik vreselijk tuttig en ik hou van tuttig, maar niet op deze manier. Een randje of een strik ofzo een verfijnd detail vind ik mooi, maar door die bloemen en het traditionele weinig spannend qua mode. Wat anderen ook al zeiden: voorspelbaar nette kleding. Stralend zijn ze wel!
Tijdens deze tour draagt ze voorspelbaar nette kleding. Niets mis mee, en dat is het dan. De short met trui tijdens een informeel moment laat meteen een sprankelendere Mary zien.
Dieptepunt: de rok met blauw jasje bij start. Dat kan haar achoonmoeder ook dragen.
De beige jurk met jasje op de laatste dag is leuk. En je ziet dat lagere hakken ook charmant en stijlvol zijn. Een fedora staat haar erg goed, maar liever niet bij deze combinatie. Die is geschikter bij stevigere stoffen.
De groene jurk past niet goed, maar de kleur haalt haar op.
Complimenten voor de looks van Koningin Mary de tour.
En mogen we a.u.b. credits voor de fotograaf van het instagram account van de Deense Koninklijke familie. De foto’s die daar in de posts en stories worden geplaatst zijn altijd zo mooi en professioneel. Kunnen ze hier in NL nog wat van leren. Daar filmt / fotografeert de RVD soms zelf… zijn niet de beste beelden.
Helemaal eens!
Helemaal eens. Dat doen ze goed in Denemarken.
De lagere hak juich ik toe, ook een leuke schoen zo te zien, van gevlochten stof. Verder is het vooral meer van hetzelfde dat Mary hier laat zien.
De groene jurk heeft zowaar een decollete (waar dan direct weer commentaar op komt)! Maar verder is het wederom een lange bloemetjesjurk. Zoals Orange al schreef onder de andere blog, het is allemaal netjes maar erg voorspelbaar.
Ik vind het overigens knap dat lezeressen menen de bH van Mary te ontwaren onder de jurk? Ik zie hem niet en ik denk ook dat zij nooit expres de deur uit zou gaan met een bH die zichtbaar is onder haar kleding.
Mary heeft de midi-jurk en rok omarmt. Het staat haar mooi. De groene jurk is prachtig, juist ook omdat deze niet zo gesloten is. Wel ben ik blij met de korte broek van dag 1. Af en toe een ander silhouet is belangrijk.
Het lage hakje is ook elegant.
Wat een ontzettend leuke jurk. Mooie kleur en leuk model. Deze wil ik ook wel hebben😉
Ik keek vroeger altijd uitgebreid naar de folders van postorderbedrijf Bonaparte en bij de foto’a met de jurk van EM + ME krijg ik een beetje een dejavu met die folders ;).
Dat is een Scandinavisch bedrijf, dus dat klopt wel😉
Prachtige japon met jasje, hoed, tas en schoenen!
Heel charmant totaalplaatje!
De groene japon is mooi, maar ik vind het subtiele doorkijkje op bh en huid nou nèt het fijne van het geheel wegnemen.
Door een zijden topje met lage halsopening er onder te dragen, of het naadje tussen de knoopjes dicht te stikken, was het in mijn beleving helemaal “af” geweest!
Waar zie je een bh? Ik vind dit decolleté de jurk juist afmaken. Wat kunnen smaken verschillen hè?
Ja, zo’n doorkijkje vind ik ook niets.
Ja mooi hoor! Deze groene jurk vind ik nou heel leuk en heel charmant. Jammer dat je de bh door de knoopjes ziet maar ach…
De eerste outfit vind ik echt niet mooi. Vreemd hoedje wat qua stijl niet past bij jurk en jasje.
Mag ik ook even aandacht voor de lagere hak! Een aardige schoen, en verstandig! Leuke jurk, zo zag er goed uit al die dagen.