In de serie Máxima’s tassen bekijken we haar bonte collectie per kleur. Met vandaag: het laatste deel over Máxima’s grijze tassen.
Bij Máxima’s bonte collectie tassen denk je misschien niet gelijk aan grijs, grijs en nog eens grijs. Toch is juist deze kleur goed vertegenwoordigd in haar garderobe. Sterker nog: veel van Máxima’s favoriete tassen zijn grijs. In de voorgaande delen van deze serie kwamen er al 30 aan de beurt, in deze blog kijken we naar de nummers 31 tot 42. Daarmee is dit onderdeel van de serie klaar en kun je meestemmen over de volgende kleur die aan de beurt komt. Rood, paars of wit?
Nummer 31: een grijze Chanel
Een tas waar al veelvuldig naar gevraagd werd, is Máxima’s grijze Chanel. De Chanel Classic Flap Bag is de iconische tas met de bekende dubbele CC-sluiting op de voorkant, ontworpen door Karl Lagerfeld in de jaren 80. Hij baseerde de tas op een praktisch model dat Coco Chanel al in 1955 bedacht om vrouwen voor het eerst hun handen vrij te geven met een schoudertas. Lagerfeld gaf die klassieker een moderne upgrade door het logo prominent op het slot te zetten en een strookje leer door de gouden of zilveren ketting te vlechten. De tas staat bekend om haar doorgestikte ruitpatroon. Máxima introduceerde haar grijze Chanel in 2004, toen zij ook op de proppen kwam met een mantel van het Franse modehuis. Sindsdien duikt het accessoire met grote regelmaat op.

Tas 32: grijs met bruine accenten
Toen Máxima in 2001 haar intrede deed aan het Nederlandse hof, grossierde modehuis Natan in rechthoekige tasjes met contrasterende biezen. Máxima schafte er meerdere aan, waaronder een grijze met accenten van bruin leer. Tot op de dag van vandaag doet het tasje dienst.

Tas 33: sierstiksels
Kleine, onopvallende tasjes komen altijd van pas. Rond 2003 schaft Máxima een grijze clutch met lichte sierstiksels aan. Het accessoire werd ook gebruikt door Maria del Carmen, Máxima’s moeder.

Tas 34: onopvallend
Misschien wel het meest onopvallende tasje in Máxima’s garderobe: een grijze clutch zonder toeters en bellen. Gewoon rechthoekig, en uitgevoerd in zacht suède. Vermoedelijk een ontwerp van Natan.

Tas 35: idem dito
Voor tas 35 geldt hetzelfde. Dit exemplaar is zo onopvallend, dat ik niet direct weet wanneer ze hem gedragen heeft. En dat zegt wat, met al die archieven die ik tot mijn beschikking heb.

Tas 36: in de juiste kleur
Bij Palette Coloured Shoes bestelde Máxima vroeger graag schoenen en tassen. Het label kon de accessoires in precies de juiste kleur verven, of indien gewenst met een stof bekleden. Ook dit dotje komt er vandaan.

Tas 37: een van Máxima’s favoriete tassen
Lange tijd kon je de klok erop gelijk zetten. Had Máxima een gala in haar agenda staan, dan had ze haar tasje van Celestina bij zich. Voor een meer tijdloze look, liet ze de grote gesp verwijderen.

Tas 38: een raadselachtige schelp
Een tasje waar ik graag meer over zou willen weten, zie je hier. Het ontwerp is hard (hardbox) en voorzien van een rijk geborduurde sluiting. Die móet toch ergens te vinden zijn, zou je denken? Helaas betreft het een tasje uit 2006, dus misschien is hij simpelweg te oud om te vinden.

Tas 39: een oudje van Céline
Een tas waar ik de herkomst wél van heb weten te achterhalen, zie je hier. Gedragen door Máxima in 2002, dus inmiddels hartstikke vintage. Het betreft model Boogie van het Franse modemerk Céline. Een van haar allereerste designertassen dus. In die tijd was het een heuse IT-bag, die ook gedragen werd door Madonna en consorten. Het ontwerp is te danken aan Michael Kors, die in die tijd voor Céline werkte.

Tas 40-41: grijs en onopvallend
Weer twee grijze muizen uit de beginperiode. Het tasje links debuteerde tijdens het burgerlijk huwelijk van Constantijn en Laurentien in mei 2001. Het label is helaas nooit achterhaald. De tweede tasje is een dotje van Natan, dat Máxima in meerdere kleuren heeft aangeschaft.

Tas 42: een praktische als afsluiter
En we sluiten de serie over grijze tassen af met een praktische. De Troytas van Tumi, met allerlei ritsjes en vakjes. Handig voor NLdoet.

Voor we gaan stemmen op de nieuwe themakleur, verwijs ik eerst nog even naar de voorgaande delen. Daar staan echt prachtige juweeltjes tussen.
En dan is het nu tijd om te stemmen. Wil jij rood, paars of wit als volgende themakleur in de tassenserie? Ik hoor het graag!
Wat een werk en leuke onderwerpen in de blogs van de afgelopen weken. Dank daarvoor. Maar wat zou het leuk zijn als we onze Koningin weer veelvuldig aan het werk zouden zien met al dan niet verrassende kleding.
Test