Avatar foto Door Moderator Petra
Denemarken 52 minuten geleden 1 reacties

Mary in elegante winterse outfit tijdens start staatsbezoek Viëtnam

Op uitnodiging van koning Frederik en koningin Mary, brengen president Tô Lâm en mevrouw Ngô Phương Ly van Viëtnam een staatsbezoek aan Denemarken. Het staatsbezoek vindt plaats 19 tot en met 21 oktober 2026. Kroonprins Christian zal voor het eerst bij een deel van het staatsbezoek aanwezig zijn.

Vanochtend om 9 uur kwam het Vietnamese presidentiële paar aan in de Vilhelm Lauritzen Terminal op de luchthaven van Kopenhagen. Hier werden ze verwelkomd door koning Frederik en koningin Mary. Bij de Citadel inspecteerde de koning en de Vietnamese president de erewacht. Aansluitend legde het presidentiële paar een krans bij het Monument op de Citadel.

screenshot video ©BilledBladet

Per koets vertrok het koninklijk paar én het presidentiële paar vervolgens naar Amalienborg, waar koning Frederik en koningin Mary president Tô Lâm en first lady Ngô Phương Ly van Viëtnam ontvingen. Zoals gebruikelijk is de president daarna ontvangen door de voorzitter van het Deense parlement.

Foto’s ©Kongehuset

In de middag brachten koningin Mary en mevrouw Ngô Phương Ly een bezoek aan de bibliotheek Rentemestervej. Dit is een bibliotheek en cultureel centrum, waarin workshops worden gegeven. Daarnaast is er een concertzaal en is er ruimte voor burgerdiensten. Er zal ook een introductie zijn over het werk van de bibliotheek met kinderen en schoolklassen. Daarnaast is er een presentatie van het kunstproject “Transformatie” van Sofia Hagström Møller. Zij is als gastkunstenaar aan de bibliotheek verbonden.

Vervolgens brengen koningin Mary en mevrouw Ngô Phương Ly een bezoek aan het Hoftheater. Hier zijn ze verwelkomd door directeur Peter Teilmann. Tijdens het bezoek is er een rondleiding door het theater en zullen dansers van het Koninklijk Ballet de unieke stijl van Bournonville demonstreren.

Intussen brengen koning Frederik en de president een bezoek aan het Niels Bohr Instituut. Dit maakt deel uit van de Universiteit van Kopenhagen. Tijdens het bezoek sprak het afdelingshoofd over het werk van het Instituut. Daarnaast zal er een demonstratie van kwantumtechnologie plaatsvinden. Het Niels Bohr Instituut is door de European Physical Society aangewezen als een historische locatie van groot internationaal belang voor de ontwikkeling van de natuurkunde.

Vanavond zal het gebruikelijke staatsbanket plaatsvinden. Kroonprins Christian, die vorige week 21 jaar werd, zal hier voor het eerst bij aanschuiven.

Outfit koningin Mary

De donkerblauwe boucléjurk die koningin Mary tijdens de start van het staatsbezoek draagt, is een ontwerp van de Deense ontwerper Lasse Spangenberg. De jurk werd voor het eerst gedragen tijdens het staatsbezoek aan Estland. De jurk is exact gelijk gebleven, maar Mary draagt vandaag niet de haarband van dezelfde stof, die ze in Estland droeg. Dit keer draagt ze een effen donkerblauwe brede haarband met voile. Overigens zijn beide donkerblauwe haarbanden een ontwerp van Katrin Cecilia Jacobsen. Daarnaast draagt ze wijnrode suède pumps bij de outfit.

Haarband met voile. ©Katrin Cecilia Jacobsen

Volgen
Laat het mij weten wanneer er
1 Commentaar
Nieuwste
Oudste

Mary ziet er goed uit, niet spannend of verrassend, maar door accessoires in wijnrood bij deze blauwe outfit te dragen wordt het niet saai.
De haarband (met voile) vind ik leuk. Kijk een hoed zou ik verkiezen boven een haarband, maar ik vind dit een jong en moderner alternatief.
Niet iedereen loopt over van enthousiasme bij een hoed, soms zijn ze ronduit ongemakkelijk (brede rand en kusmomenten bijv.) dus vind ik een haarband een goed alternatief.
Maar dan wel een haarband in een volwassen kleur en model; dus geen meisjesachtig rose of bloemetjes. Een mooie brede haarband, passende kleur bij de outfit en een voile; dan is er weinig “meisjesachtig” aan en een goede vervanging voor een hoed.