Avatar foto Door Josine Droogendijk
Máxima 28 okt 2025 37 reacties

Nog even over Máxima’s nieuwe jumpsuit en ring van gisteravond…

Doordat prinses Amalia gisteravond op de rode loper verscheen in een jurk van oma Beatrix, sneeuwde Máxima’s voorkomen een beetje onder. Hoogste tijd om het in te halen, want Máxima’s nieuwe jumpsuit en ring zijn echte juweeltjes.

Laten we beginnen met de jumpsuit. Het ontwerp met wijde trompetmouwen komt van modehuis Natan. De belijning van de nieuwe look komt sterk overeen met Máxima’s groengele jumpsuit van het navo-diner, maar is niet helemaal hetzelfde. Zo heeft de roestbruine versie van gisteravond trompetmouwen (mouwen die onderaan wijd uitlopen), terwijl de geelgroene mouwloos is en de armen deels bedekt met een cape. Het broekgedeelte, de hoge taille en de v-hals komen wel overeen.

PPE

Een bijzondere ring voor Máxima

Niet nieuw, maar zeker heel bijzonder is de diamanten ring die aan Máxima’s middelvinger prijkte. Het betreft een topstuk uit de koninklijke juwelencollectie. Het ontwerp bestaat uit een grote, achthoekige diamant, die omringd wordt door fonkelende briljanten. Máxima werd vorig jaar voor het eerst gezien met de ring, maar de geschiedenis van het juweel brengt ons nog verder terug.

(c) Anneke Jansen

De grote diamant komt namelijk uit de brede armband die prinses Juliana in december 1936 kreeg voor haar bruiloft. De gulle gever? Een grote delegatie van Indische vorstenhuizen. Nadat het juweel enkele decennia dienst deed in de oorspronkelijke vorm, werd hij erna getransformeerd tot twee smallere armbanden. De grote diamant die hieronder is omcirkeld, dook in 2011 bij koningin Beatrix op in een ring.

En wie nog benieuwd is naar Máxima’s collier met metalen “veren”: die komt van het Deense juwelenmerk Monies. Misschien herken je hem nog wel van het bezoek aan Vietnam in 2011. De peperdure oorbellen komen van Hemmerle.

28-03-2011 (C) PPE/Nieboer
Volgen
Laat het mij weten wanneer er
37 Commentaren
Nieuwste
Oudste
Inline Feedbacks
View all comments

De ring past niet echt bij de andere sieraden van deze avond. Het is natuurlijk wel een prachtige ring. De jumpsuits vind ik beide erg mooi.

Alles bij elkaar prachtig gecombineerd!

Mooie kleur deze jumpsuit

De foto waar geapplaudisseerd wordt en Maxima van opzij genomen is vind ik zo mooi!
Daar komt haar kapsel prachtig uit, en het collier met de oorbellen goed zichtbaar.
De knoeperd-ring zou ik bij deze outfit niet gekozen hebben, qua kleur en materiaal.
Dan moeten de andere sieraden m.i. daarmee in overeenstemming zijn.

Ja hele mooie foto Lieske.
Ik weet weer waarom ik zo verliefd werd op Monies😉😂

🙂

De ketting vind ik erg mooi, maar waarom bij een V hals? Nu zit hij teveel over de zijkanten en een raar bloot stuk eronder.

Ik vind het echt een prachtige jumpsuit. Net als de gele, die vind ik ook zo mooi. En dat zeg ik niet snel bij Natan. De ring is schitterend en ook het collier en de oorbellen heel erg mooi. En het kapsel, ook zo mooi veraorgt. Alles bij elkaar een prachtige look.

Super leuk die jumpsuits. En dit is weer een nieuwe topper in de collectie! Heel mooi met de sieraden. En een prachtig kapsel. Dat doet ze weer goed!

De ring is prachtig, en mooi zo in ‘het midden’ gedragen aan de middelvinger. Ik zie niet in waarom dit ord.. (schrijf gewoon ordinair) zou moeten zijn. Die gedachten is 0 seconden bij mij opgekomen.

Nog steeds wel ‘zonde’ dat de armband niet meer intact is. Ik vond deze schitterend, misschien wat overweldigend maar toch erg mooi.

Ja inderdaad, dat was ook mijn gedachte bij die armband! Toch bijzonder om die bij een paar speciale gelegenheden te kunnen dragen. Zou die nog weer gemaakt kunnen worden? Het lijken altijd zulke bouwpakketten, die juwelen.

Theoretisch zou het misschien kunnen maar of het realistisch is om de armband in originele staat terug te brengen betwijfel ik. Volgens mij zijn er zoveel verschillende nieuwe sieraden uit ontstaan dat herhaaldelijk opnieuw in en uit elkaar zetten/halen veel werk is denk ik. Er is op deze website weleens een blog over de armband gemaakt, leuk om te lezen.

Fijn dat we dit Monies collier(🤩) weer terugzien, dit keer heel mooi gecombineerd met de bellen van Hemmerle.
Het jumpsuit is geweldig, door het gekleurde licht in de “tent” lijkt het alleen een heel ander jumpsuit (net of ze zich heeft omgekleed).
Bewegend beeld elders laat zien dat het toch echt een lichtere kleur bordeaux is en niet donker bordeaux zoals de capejas.
Haar zit leuk, met die lage losse knot en losse plukjes.
Het was een geweldige avond (Willeke Alberti, niet meer zo goed als vroeger, maar wat een bikkel) vol met verrassende optredens en voor ieder wat wils.

Ik heb geloof ik wel wat gemist, niets van meegekregen 🤷‍♀️

Het was heel leuk gedaan: veel ongebruikelijke duets: één binnen in de “tent” met orkest (overigens een prachtige enorm grote doorzichtige dôme) en één buiten in een bepaalde wijk of buurt in Amsterdam.
Dat werd voorafgegaan door oude schilderijen van hoe die buurt vroeger was en door AI kwamen ze “tot leven”.
Bijv. Willeke Albert met Yves Berendse (ter info een jonge volkszanger die net wat hits heeft gescoord).
En zo waren er nog meer ongebruikelijke duetten, vaak met bekende nummers waarvan de tekst gedeeltelijk was aangepast aan het jubileum van Amsterdam).

Mooi jumpsuit en ook mooie japon van Amalia.

Is vind het altijd wat ord… oftewel goedkoop staan een ring om de middelvinger. Zeker met dit formaat historische steen. Het staat gewoon niet chique.
En voor wat betreft dat jumpsuit, tuurlijk heeft Máxima die besteld is alle kleuren, we kennen haar zo langzamerhand. Volgend jaar zien we haar dochters erin lopen😏

Last edited 17 dagen geleden by Jacqueline

Wat de ring betreft ben ik het met je eens. Een ring aan een pink vind ik nog veel meer ord..
Wat betreft de jumpsuit, wachten we maar af. 😉

Hoi Jacqueline, ik denk dat deze ring niet kleiner gemaakt kan worden, dus om hem toch te kunnen dragen, zal Maxima geen andere keuze hebben dan om haar middelvinger.
Er zijn wel opties met veertjes of balletjes aan de binnenkant van de ring, maar met zo’n historisch object met zoveel stenen kun je beter niet teveel “knoeien”. En een pleistertje eronder is ook ietwat knullig, zeg nou zelf?
Ik vind een ring aan een middelvinger van dit formaat eigenlijk wel erg in evenwicht zo. Mooi midden op de vingers.

Hei Roos, ja een pleister is knullig maar is haar niet vreemd, dat doet ze wel vaker hoor bij een te grote ring voorbeeld is het Staatsbezoek aan Frankrijk met de kunziet en diamantenring. Op een foto waarop ze zwaait was het duidelijk zien, ik weet nog dat ik er raar van opkeek eigenlijk, zoiets verwacht je niet bij een koningin en inderdaad, jij zegt ietwat, ik vond het behoorlijk knullig staan. Nogmaals de middelvinger voor zoiets kostbaars komt op mij ‘wat’ goedkoop over. Agree to disagree 😊 Maar ik heb inmiddels ook begrepen van kenners dat het kleiner maken dus niet altijd kan vanwege stenen die “in de weg” zitten maar ook omdat je niet weet of de opvolg(st)er wel grotere ring maat heeft, dan moet je het wéér vergroten, luxe problem, maar goed. Oplossing lijk mij dat er een soort van doorzichtige zachte plastic ring gemaakt wordt op maat met laagjes die er eventueel tussenuit gehaald kunnen worden waarover heen dan het schitterende juweel heen geschoven kan worden.Opgelost denk ik zo. Dat is de tweede oplossing in een week tijd waar ik mee kom 😎/😂

Last edited 17 dagen geleden by Jacqueline

het is mij nooit opgevallen( de pleister). Maar een soort binnenring is wel een slim idee Jacqueline😉

Nee, het steeds weer groter en kleiner maken is zeker geen goed idee.
Dat idee van zo’n dunne plastic ring: nog nooit van gehoord, zal het eens vragen aan een bevriende sieraden ontwerper. Misschien kun je daar patent op aanvragen😉😂
En inderdaad “agree to disagree”, ik vind de ring om middelvinger wel mooi😉

🤝

Last edited 17 dagen geleden by Jacqueline

Oei Jacqueline; een beetje zure reactie. Even een vraag voor jou: lees je je reactie nog eerst door voordat je hem plaatst? Of laat je hem wel eens even staan en leest hem na een tijdje nog eens even?

Dank, ik zat de hele tijd erover na te denken want ik denk er moet toch gewoon een simpele oplossing voor zijn als een ring te groot is? En nee geen pleisters please, … en …zie hierboven 😃
En ja ik lees altijd direct mijn eigen geschreven stukjes terug en moet daarom ook vaak editten omdat mijn toetsenbord soms op Noors springt og det er vanskelig å lese for deg, maar eigenlijk misschien wel beter…?😬

Last edited 17 dagen geleden by Jacqueline

De combinatie van de oorbellen en deze ketting vind ik heel erg geslaagd. Wat een mooie ketting. En alles past ook nog eens bij de jumpsuit alsof het er speciaal voor gemaakt is.
En inderdaad, de outfit uit 2011 kan (met andere schoenen) zo weer uit de kast gehaald worden voor de volgende ronde!

Last edited 17 dagen geleden by Juffrouw Annie

Wat een prachtige jumpsuit van Maxima, jammer genoeg heb ik nog geen beelden gezien zonder de cape. Jumpsuit heeft een hele mooie kleur en mede door de ketting en de oorbellen wordt het een feestelijk outfit. En das van WA is erop aangepast, vind ik persoonlijk erg mooi.

Er staan foto’s op anpfoto.nl en gettyimages.nl
Hele mooie jumpsuit!!

Ik heb ze inmiddels gezien; waanzinnig mooi!

Prachtige ring 💍

Wat zag Máxima er gisteravond oogverblindend mooi uit! Prachtig die herfstkleuren. Fijne, feestelijke jumpsuit waar de ketting en oorbellen perfect bij passen. Was nooit fan van deze oorbellen, maar hierbij staan ze subliem. De ring is prachtig, maar dan wel aan de ringvinger en liever bij een klassiekere look.

Dank voor de extra info. Ik snap nog steeds niet waarom deze oorbellen zo duur zijn. En wat een fijne outfit uit 2011, snel weer dragen (zonder de zwarte pumps).