Hoe zorgen we ervoor dat onze jongeren niet alleen gehoord worden, maar ook echt meebeslissen over hun eigen toekomst? In Tilburg lieten jongeren deze week zien hoe het moet. Samen met Koningin Máxima en MIND Us doken ze in de wereld van mentale gezondheid en beleid.
Het bezoek aan Tilburg staat niet op zichzelf. Het is onderdeel van Leading Locals, een inspirerend leernetwerk van MIND Us. Binnen dit netwerk wisselen gemeenten slimme plannen en goede voorbeelden uit om de mentale gezondheid van jongeren te versterken.
Sinds de kick-off op Paleis Noordeinde in november 2023, reist de Koningin (als erevoorzitter van MIND Us) het land door. Van Hollands Kroon tot Leiden en van Deventer tot Haarlem: overal wordt gezocht naar dé integrale aanpak voor welzijn. Inmiddels werd deze filosofie ook in Tilburg zichtbaar. Jongeren en jongerenwerkers deelden daar hun ervaringen over hoe zij nauw betrokken zijn bij de totstandkoming van het lokale actieplan. Het is een proces waarin de stem van de jongere niet slechts een suggestie is, maar de fundering van het beleid.
Tot slot nam koningin Máxima tijdens het bezoek bovendien deel aan een inspirerende workshop. Hierin ontdekten jongeren hoe zij hun eigen ervaringen met mentale problemen positief kunnen inzetten om anderen te helpen en de maatschappij te verbeteren.

Krachten bundelen
De middag werd afgesloten met een diepgaand gesprek tussen de Koningin en diverse betrokkenen uit de gemeente Tilburg, de regio Midden-Brabant en het brede sociaal domein. De centrale vraag was hoe de regio, samen met de jongeren, kan doorgroeien naar een mentaal veerkrachtige omgeving. Door de krachten van de overheid, zorgprofessionals en de jongeren zelf te bundelen, laat Tilburg zien dat een integrale aanpak de enige weg vooruit is. Zo bouwt het leernetwerk Leading Locals stap voor stap aan een Nederland waarin elke jongere de steun krijgt die hij of zij verdient.
Mode Máxima: een oranje broekpak voor MIND Us
Voor het werkbezoek koos Máxima een oranje broekpak uit. Geen verrassende keuze, want trouwe bezoekers van deze website weten dat de koningin dol is op oranje broekpakken en er ook vier in haar kast heeft liggen. Deze set komt van Claes Iversen en debuteerde in 2016.

Vandaag werd het broekpak gecombineerd met een cognackleurig t-shirt en dito accessoires. Eerder viel de keuze op grijs, groen, rood en een printje.

WauW wat een top pak is dit toch. Heel mooi in de combinatie zoals het vandaag gedragen wordt, maar mijn favoriet blijft met de groene strik blouse. Daarmee is ze echt een trendsetter
Mooie outfit maar de broek had wel even een stoomstrijkijzer kunnen gebruiken.
Rommelig pak, mij niet koninklijk genoeg.
Goed haar, dat wel!
Mooi bezoek; klinkt erg zinvol en passend; ook ivm de speciale interesse van Máxima. Kleding passend bij bezoek aan jongeren lijkt me.
Mooi wil ik niet zeggen want het ziet er niet echt onberispelijk uit. Het is een leuk pak, in ieder geval qua kleur, echter vind ik het wel veel kreuk, een strijkboutje erover had niet misstaan. Daarbij zijn de omslagen onder de broek is niet mijn ding. De lok half voor haar ogen gezakt vind ik ook niet echt netjes staan, extensions kun je toch wel kammen? Maar kijk ik alleen naar het pak ziet het er niet mooi, maar vlotjes uit.
Als ik mijn haar heb gekamd, wil het toch nog wat richting mijn ogen vallen.. Zeker als ik mijn hoofd wat schuin houdt, Dat heeft alles te maken met model van je hoofd 😉. Speldjes zijn geen optie 😀.
Het heeft met haar extensions te maken, iedere keer als zij ze inheeft heeft ze een nogal lage scheiding aan de linkerkant en dezelfde lok. De lok is haar eigen haar de extensions zitten eronder. Wellicht eens een andere coup laten knippen( haar eigen haar?) maar ik vermoed dat ze het deze lengte zal houden ( haar eigen haar dus) ivm de extensions, of deze iets anders erin zetten.
Maxima ziet er goed uit. Een mooi pak, een pump en een verzorgd kapsel zorgen er hier voor dat er geen minpuntje te verzinnen is.
Het blijft een leuk pak. De combi met de groene blouse vind ik het mooist.
Mee eens. Die donkergroene blouse en dito tasje graag ook eens dragen met een lange kokerrok. En wat ziet Máxima er trouwens ontzettend goed uit deze dagen, óók het kapsel, houden zo!
Leuk dat Maxima bij dit pak met verschillende tops varieert.
Met de donkergroene strikblouse en dito accessoires vind ik nog steeds het leukst.
Maar deze cognac kleur doet het ook goed.
Alleen mis ik op dit shirt een mooie ketting.
Kapsel nog keurig en vlot!
Wat pakt dat verrassend goed uit zeg, cognac onder oranje.
Je moet er maar op komen, een heel mooi warm kleurenpalet.
Over de stof van het pak ben ik minder te spreken.
Veel te veel kreukels naar mijn zin.
Ik vind het super stoer dat ze dit gaat doen, maar vraag me wel af wat dit in de praktijk gaat betekenen , toen de 2e wereldoorlog uitbrak was de koninklijke familie als eerste vertrokken naar Engeland.
Maar dat het een boost zal geven aan defensie is wel zeker.
En ze krijgen niet alleen Maxima erbij maar ook nog eens gratis twee of drie beveiligers💂🏻♀️💂🏻♀️💂🏻♀️….😉
Dat zal het zeker! Na Amalia’s aanmelding verdubbelde het aantal aanmeldingen. Dat kunnen ze goed gebruiken, er is een groot tekort aan reservisten.
Er komt meer bij kijken dan je denkt.
Het gaat haar, als ze het serieus neemt, heel wat tijd kosten. Een neef van me was reservist. Is er kortgeleden mee gestopt. Werk en gezin was er niet meer mee te combineren.
Ik vraag me af, of het niet verstandiger geweest zou zijn, om Amalia de primeur bij Defensie te laten houden.
Om meerdere redenen.
Met je eens, mijn eerste gedachte was ook, waarom dit??Als koningin, met een overvolle agenda , het is al super wat Amalia heeft gedaan, en laat haar daarin verder gaan als ze dat wil.
Ik snap dit echt niet, maar zal wel aan mij liggen.
Ben het met je eens Elisah. Los van de drukke agenda laat het bij je oudste dochter en eventueel haar zussen. Mooi ding voor het tussenjaar van Ariane. Misschien moet Máxima de cursus ”kind loslaten en het haar eigen ding laten doen” nog even volgen. Vind het gewoon too much van Máxima.
Helemaal mee eens.
Vanavond was er een soort reportage op tv waarin ze oefende, het water insprong, etc. Uitgebreid in beeld alles wat ze deed.Ik vind het persoonlijk ronduit niet leuk zo de primeur voor Amalia te overtreffen en weg te kapen. Zo zie ik dat..
Ergerlijk vind ik het. dat doe je toch niet!
Op zich stoer dat Maxima dit gaat doen. Die ‘ overvolle agenda’ van Maxima valt nogal mee. ( zie Ufo No More). Elders gelezen dat het gaat om een training van 2 weken in de kazerne, alleen de weekenden naar huis. Amalia heeft deze training ook gedaan. Geen idee wat Maxima hierna gaat doen na het volbrengen van deze training, blijft ze dan actief ? Ik ben vooral benieuwd naar de beweegredenen van deze stap. Maxima is en wordt geen staatshoofd. Krijg er een unheimisch gevoel bij. We leven in een spannende tijd, vrede is minder vanzelfsprekend geworden. Is het om een of andere reden nodig dat Maxima deze training ook krijgt? Het roept bij mij dit soort vragen op.
Ik denk dat Máxima dit doet op het verzoek van de koning. En dat je het ook zo moet zien: het staatshoofd vraagt het aan zijn gemalin. Willem-Alexander is een koning die vól inzet op het leger. (Wellicht op verzoek van de regering.) Alleen mag hij als onderdeel van de regering geen dienend militair zijn. Door de Prinses van Oranje én de koningin wel te laten dienen als reservist, kan de monarchie toch waardering en betrokkenheid richting het leger uiten.
Maar waarom dan nu, op deze leeftijd ? Waarom geen 20 jaar eerder, ook toen was WA al zeer gesteld op het leger..
En wat zou het mooi zijn geweest om zijn alle 3 zijn dochters daarvoor te interesseren ?
Ik blijf het apart vinden .
Nou dat lijkt me toch niet zo moeilijk in te vullen Elisah? We hebben een voormalig premier die beweerd dat we op de rand staan van een oorlog zoals onze grootouders die meegemaakt hebben…(zijn zijn eigen woorden.) Verder wil ik er niet te ver op ingaan, dat heb ik weleens eerder gedaan.
Maar dit kan je mijns inziens niet los zien van het maatschappelijk debat over de dreiging vanuit Rusland en het ronselen van kandidaten voor defensie.
Ik ben me zeer bewust van de ernst en zorgen in deze tijd.
En als de prinsessen dit hadden gedaan, was ik supertrots geweest op hen. En dat had een echte boost gegeven voor defensie om jonge mensen enthousiast te maken
Maar we weten allemaal dat een koningin niet in een oorlogsituatie aan de slag zal gaan .
Als ze dit zou doen om de training mee te maken en te ervaren wat het inhoudt , dikke complimenten, absoluut.
Hoe kom je eigenlijk op de gedachte dat WA dit van haar vraagt? Natuurlijk stoer en zeker heel mooi om de waardering te laten blijken en een opsteker om meer reservisten te trekken boven de 40, maar verder kan ze er eigenlijk niet zo veel mee lijkt me. Ze zijn (wat je al zegt) sowieso de eersten die in veiligheid gebracht (moeten ) worden, ook bij andere calamiteiten dan oorlog.
Ik heb vorige week een bezoek gevolgd van de koning aan Defensie. Toen maakte hij op een gegeven moment een opmerking waarvan ik dacht: hmmm, het zal me niet verbazen als Máxima zich binnenkort aanmeldt.
Ik denk dan eerder , ze heeft zich al aangemeld, kan me niet voorstellen dat ze binnen 2 weken dit heeft kunnen regelen met haar agenda en taken.
Dank! Ja, snap het; vond het gewoon interessant. Mooi om een aandachtspunt (defensie in dit geval) concreet praktische invulling te geven!
Ik denk dat je daar gelijk in hebt maar ik herleid dat vooral terug naar de verklaring van als ik het goed heb september 2025? De koning verbond toen officieel met een verklaring/handtekening zijn dochter Amalia aan defensie als reservist, en gaf ook later zijn goedkeuring aan het ontstaan van een regiment (in naam) van dochters Alexia en Ariane?
Ik denk dat vanuit de interesse van Willem-Alexander voor defensie er thuis over gesproken is en er gezamenlijk is beslist dat zijn gezin een voorbeeldfunctie vervult m.b.t. aandacht vragen voor het werven van personeel. Ieder zijn mening daarover, de koning vind defensie belangrijk en een ander had voor een ander aandachtsgebied gekozen. Maar ik denk dat dit ongeveer wel zo gegaan zal zijn?
Overigens wel mee eens dat het misschien wat flauw is om te zeggen ‘Maxima krijgt zomaar een bepaalde rang of iets dergelijks’. Dat zeggen mensen ook weleens over haar werk voor het schuldenlab, omdat ze zelf vermogend is. Maar als je zo gaat denken kunnen deze mensen niets meer. Het gaat om oprechte aandacht en intentie om de maatschappij gezonder te maken, en die is er bij Maxima zeker geloof ik.
Heb je mij weer hoor. Lees ik het verkeerd of snap ik het verkeerd (je 1e alinea)? WA kan toch geen handtekening zetten voor Amalia? Of iets voor haar verklaren?
https://www.rtvfocuszwolle.nl/prinses-amalia-aangesteld-als-matroos-derde-klasse-bij-defensie/#:~:text=Den%2520Haag%2520%E2%80%93%2520De%2520Prinses%2520van,tussen%2520samenleving%2520en%2520krijgsmacht%2520versterken.
Heb ook geen idee waarom dat zo is gegaan maar wel bekend is dat de koning daar vorig jaar al een koninklijk besluit voor heeft getekend.
Ik weet het niet. Het koninlijkhuis gaat echt niet dienen als er oorlog uitbreekt. Dus de functie van reservist gaat sowieso niet op.
Als het een stunt is om meer mensen aan te trekken, denk ik dat de keuze om Amalia en de prinsessen mee te laten doen voldoende is.
En je bevestigd het vermoeden dat het koninklijkhuis de rangen en standen bij de zegeltjes van de AH krijgt, als de oefeningen zo zwaar zijn. De leeftijdsgrens is bijna verstreken en lijden haar koninklijke taken er niet onder?!
Als er een oorlog uitbreekt, kunnen ze onmogelijk naar het front. Als een koningin gevangen genomen wordt of zelfs sterft, kan dat het hele land verlammen of voor moeilijke keuzes zetten. Kijk maar naar de situatie in België tijdens de wereldoorlog. Maar komt er een overstroming, dan kan Máxima als reservist wel zandzakken sjouwen, om maar iets te noemen. Dat ze hun rangen en standen bij de zegeltjes van de AH krijgen, vind ik een beetje flauw. Net als ieder ander zal Máxima de opleiding moeten volgen en buiten moeten bivakkeren. En ze had het allemaal ook niet kunnen doen he. Ze doet het wél, omdat de monarchie aan het leger wil laten zien: we zíen wat jullie doen, het leger doet ertoe. Dat er dan hier gelijk weer allerlei verbanden worden gelegd met Amalia willen overschaduwen en meer in die trant, vind ik oprecht flauw. Het is dat RTL Nieuws het gisteren naar buiten heeft gebracht, anders hadden we het (voorlopig) nieteens geweten.
Maxima is al een keer of wat bij “het leger op bezoek geweest” en deed vol overgave mee.
Jammer dat er nu door sommigen zo negatief op wordt gereageerd en van alles achter wordt gezocht.
Maar goed; ieder zijn mening.
Ik vind het stoer van haar en van Amalia en denk dat onze koning trots en stiekem best een beetje jaloers is dat zijn “vrouwen” dit mogen en gaan doen.
Iedere maand een weekend of 2 weken in het jaar is heel wat anders dan 2x een oefening bijwonen.
Enfin, we zullen het laten overwinteren zou mn schoonmoeder zeggen.
Of Maxima is volgend jaar reservist af, als de leeftijdsgrens is bereikt.
De leeftijdsgrens om te solliciteren(!) is bij de landmacht 55 jaar (sommige onderdelen jonger), inzetbaar zijn kan daarna nog steeds (vrachtwagen besturen, koken enz.).
Verder staat op de site Werken bij Defensie: “Variërend van een paar uur per week tot een paar dagen per maand zetten reservisten zich in voor vrede en veiligheid. In Nederland, en soms ook daarbuiten. “
Dat ligt echt niet alleen aan jou. Er zijn er meer die er zo over denken, alleen spreken zij zich niet uit.
Mee eens, Celeste. Zoals Krielie schrijft, ik zou liever de dochters deze beslissing zien nemen. Ik sta er dubbel in: aan de ene kant denk ik, ja, stoer dat ze deze stap neemt, maar dan toch ook: waarom? Is het niet toch een pr-stunt en vooral ook voor de stoere foto’s die gedeeld kunnen worden?
Mijn man is overigens reservist bij het Duitse leger en ik kan je zeggen dat als je het serieus opneemt, het echt heel veel tijd en inspanning kost.
Het blijft zeker niet bij 2 weken opleiding en de weekeinden thuis. Dan ben je geen reservist.
Eens, dat het veel tijd en inspanning kost, als je het serieus neemt. Dat moet trouwens, anders ben je zo de laan uit.
Blijft het bij Maxima 2 weekeinden opleiding, dan is het inderdaad voor de buhne.
Afijn, jij weet er alles van 🤓🖐🏼
Dan moet Alexia dat wel willen. Ze krijgt geen cent aan uitkering, dus ze is het in geen enkel opzicht aan ons verplicht.
Oei die laatste zin: soms doe je iets voor iemand (of je land) zonder dat je er voor betaald wordt. Alles omzetten naar beloning lijkt me niet de beste levensinstelling. Niet voor iemand van koninklijke huize en ook niet voor een “gewoon” mens.
Het zou mooi zijn als ze het deed, maar we kunnen het niet van haar eisen. Als ze ervoor betaald zou krijgen, liggen zaken wel anders, vind ik. Als Amalia niet bij Prinsjesdag aanwezig is, vind ik dat niet netjes. Als Alexia skipt, heb ik er geen moeite mee.
Mooie combi met cognac.
Zo gaaf: reservist !
Ik vind t een fantastisch pak … lekker vlot..
Toch is t colbert niet een echte fit, zit veel ruimte bij schouders.
Claes, voortaan goed doorpassen!
Mooi gecombineerd met cognac. Ook de haren nog leuk na de krullen van gisteren. Staat verzorgd
Off topic:
Onze bikkel en modequeen gaat reservist worden👍👏
Ik ben sprakeloos en zó trots op onze queen🙏🏻
Hoi Roos, weet je toevallig ook wat dat dan concreet betekent, zeker in tijden van werkelijke crisis?? Ik ben wel benieuwd.
Staat al in het nieuws
Broekpak in combi met cognac; top!
Prachtig pak…vind deze combinatie met cognac het mooiste
Wat een leuke combinatie met het cognackleurige shirt. Nog steeds een prachtig broekpak.