Avatar foto Door Moderator Petra
België 3 uur geleden 3 reacties

Mathilde en Sophie bij top Duitstalige landen, Mary in prachtig groen

Koning Filip en koningin Mathilde, erfprins Alois en erfprinses Sophie, groothertog Henri en andere deelnemers, waren aanwezig bij de top van de Duitstalige landen. Koningin Máxima is deze week weer aan de slag gegaan. Maar eerst zagen we het gezin in Zandvoort. Koningin Mary zagen we in een jumpsuit, een prachtige groene jurk en in vrijetijdskleding. Daarnaast vind je hier een overzicht van de koninklijke week.

De Duitstalige landen houden ieder jaar een tweedaagse top. Daaraan nemen verschillende royals mee, met daarnaast ook presidenten.

Mathilde en Sophie bij top Duitstalige landen
Foto ©Cour Grand Ducal

Maar eerst kijken we naar de looks van koningin Máxima van deze week.

Máxima’s outfits

Het koninklijk paar trapte deze week het nieuwe werkseizoen af, maar eerst ging het gezin langs in Zandvoort.

En Máxima is ‘back to work!’ Mét een vertrouwde look. Wat vinden jullie van deze combinatie?

Welke look van Máxima heeft jouw voorkeur?

Máxima kiest voor wit tijdens een bezoek aan het klooster.

Hé, zo kan de top van koningsdag ook gecombineerd worden!

Welke leden van de koninklijke familie zijn van adel?

Zijn leden van de koninklijke familie van adel? Zo ja, wie allemaal? En hoe zit dat toch met al die titels? Ik leg het je graag uit in deze blog. En: vragen, stel ze gerust!

Mathilde en Sophie

Groothertog Henri, koning Filip, koningin Mathilde, erfprins Alois en erfprinses Sophie, waren op donderdag en vrijdag aanwezig in Zwitserland. Op uitnodiging van mevrouw Karine Keller-Sutter, de Zwitserse president, namen ze deel traditionele informele bijeenkomst van Duitstalige staatshoofden. Voor groothertog Henri is de het de laatste keer dat hij deze top zal bijwonen. Meestal is ook groothertogin Maria Teresa aanwezig, maar deze keer ontbrak zij. Naast de genoemde royals, waren ook de Duitse en Oostenrijkse president vertegenwoordigd.

De staatshoofden bespraken eerst het binnenlands beleid van hun landen. Daarna werden acutele geopolitieke kwesties besproken. Op vrijdag werd in de trein gesproken over het thema Europees concurrentievermogen. Tot slot werd het gezelschap in St. Gallen ontvangen door het Haute Couture huis Akris. In het historische hart van St. Gallen, werd onder andere de kathedraal en een bibliotheek bezocht.

Koningin Mathilde koos twee keer voor een rood met witte outfit. Toeval, of is hier sprake van een zekere diplomatie, gezien de kleuren van de Zwitserse vlag?

Foto’s ©Cour Grand Ducal
Koningin Mathilde rood broekpak
Groothertog Henri voor het laatst bij tweedaagse informele top Duitstalige landen

Prinses Sophie koos een minder opvallende look: een grijs broekpak en een zwart gebloemd jurkje.

Prinselijk huwelijk Liechtenstein

We blijven nog even hangen bij erfprins Alois en erfprinses Sophie van Liechtenstein. Want, hun enige dochter, trouwde vorige week zaterdag in Vaduz.

De bruid, prinses Marie Caroline van Liechtenstein, koos voor een bijzondere trouwjurk. Naast de blog over het huwelijk, maakte Petra ’s avonds nog een fotoverslag met daarin prachtige beelden!

Rania 55 jaar!

Koningin Rania werd deze week 55 jaar. Dat moesten we natuurlijk een beetje mee vieren. Daarom schreven we een blog over een aantal prachtige traditionele outfits van de ontwerpster Eman AlAhmed. Met daarnaast ook nog een Westerse look erbij. Want dat zijn uiteindelijk de ’twee gezichten’ van koningin Rania. Westers en Arabisch door elkaar. Het hoort bij haar en past bij haar.

Zweden

Kroonprinses Victoria koos voor een prachtige groene jurk ter ere van het Baltic Sea Festival.

Catherines nieuwe look

Veel lezers vinden hier wel iets van: de nieuwe blonde look van Catherine.

Armani overleden

Dat er deze week een grote ontwerper is overleden, is denk ik iets waar we het allemaal wel over eens zijn. Josine schreef een blog over Giorgio Armani en een aantal van zijn ontwerpen.

Ook verschillende royals hield het bezig. Zo liet prinses Charlène deze tekst en foto plaatsen.

Met grote droefheid hebben de prins en ik kennisgenomen van het overlijden van Giorgio Armani.

Hij was een emblematische figuur in de modewereld en creëerde en vormde trends die generaties hebben beïnvloed.

Onder zijn diverse creaties bevond zich ook mijn trouwjurk in juli 2011.

Zijn werk en zijn prestaties zullen voortleven en in de toekomst blijven inspireren.

H.S.H. Prinses Charlène

Denemarken

Het Deens koninklijk paar nam deel aan de Vlaggendag. Mary droeg hierbij – heel toepasselijk – een donkergroene jurk en bijpassende haarband. Toepasselijk? Jazeker, deze kleur komt terug in baretten én in de uniformen.

Koningin Mary Vlaggendag
©Det Danske Kongehuset

Eerder deze week was Mary aanwezig bij de uitreiking van de Carlsbergfonds Research Awards 2025. Daar mocht Mary, samen met een minister, de Awards uitreiken. Voor deze gelegenheid koos koningin Mary voor een zwarte jumpsuit met fleurige bloemen.

Koningin Mary reikt Awards uit
Foto’s ©Det Danske Kongehuset

Daarnaast was koningin Mary deze week aanwezig bij de officiële start van de Natuurweek. Mary zet zich graag in voor de natuur. Samen met jongeren en leden van de Deense Natuurbehoudvereniging, waar deze week van uit gaat, was Mary aanwezig bij dit landelijke evenement. Mary’s kleding is opnieuw heel gepast, in haar denimblouse en makkelijke broek mag ze gewoon heerlijk vuil worden.

Volgen
Laat het mij weten wanneer er
3 Commentaren
Nieuwste
Oudste
Inline Feedbacks
View all comments

Leuk hoor dat er weer wat gebeurd in royalland. Mathilde staat het rood erg mooi. Mary heeft al zin in de herfst, prima toch. Het is een mooi model jurk. De haarband had van mij niet gehoeven. Ik vind m niet mooi staan. De jumpsuit staat haar fantastisch, vind ik….

Jammer dat Maria Teresa niet aanwezig was bij de bijeenkomst van Duitstalige landen. Koningin Mathilde is dat gelukkig wel en toont zich meteen van haar beste zijde in een felrood broekpak. Ook nog in een rood/witte jurk die haar ook goed staat, eindelijk een iets lager vallende taille. Nooit gerealiseerd hoe lang ze werkelijk is, ze steekt echt boven de anderen uit.
Koningin Mary in haar donkergroene jurk: begrijpelijk de kleur gezien de gelegenheid, maar deze kleur maakt haar vrij kleurloos en saai. Wel een mooi model voor haar. De foto buiten met de lichte jas erover is al veel beter voor haar teint.
De zwarte jumpsuit: voor mij doet hij oudbollig aan, het model is prima, maar dat stofje🤔
Met die kids naar buiten die je lekker in makkelijke kleding👍
Mooi bericht van Charlène n.a.v. de dood van Armani. Hij heeft een iconische bruidsjapon voor haar ontworpen.