Prinses Laurentien was aanwezig bij een activiteit in verband met lezen. Prinses Beatrix bezocht een balletvoorstelling en koning Willem-Alexander en tentoonstelling. We zagen Máxima deze week meerdere keren en daarnaast Amalia bij de uitreiking van de standaard aan ‘haar’ regiment. En meer koninklijk nieuws.
En dus: een heerlijke koninklijke week met daarin Laurentien, Mabel, Beatrix, Amalia, Máxima, Willem-Alexander, Zaria en Eloise. Daarnaast uitgebreid terugblikken op het huwelijk van Victoria. Genieten!
Bij de ondertekening van het Muziekopleiders Akkoord, droeg Máxima een zomerse jurk.
Voor haar tweede activiteit van die dag, vond Máxima het echter toch tijd worden voor een kledingwissel.
Tijd om deze oranje Dutch Design jurk weer eens tevoorschijn te halen. Toch handig, zo’n kast vol jurken.
Alweer deel 103 in de serie herdragen kleding van koningin Máxima.
Vintage: zou Máxima deze japon staan?
Amalia mét hoed
Prinses Amalia koos voor een vlammend rode jurk en daarbij droeg ze een hoed van Máxima. Hoe vinden jullie deze hoed bij Amalia staan?
Mabel, Zaria en Eloise
Niet alleen Mabel en Zaria waren dit jaar te gast bij het Amsterdam Diner. Ook gravin Eloise was aanwezig.
Voor de duidelijkheid; het was een gemaskerd bal. Eloise ging gekleed in een zwarte jurk.
Déze armband droeg Mabel bij het Amsterdam Diner.
Prinses Laurentien
Prinses Laurentien bezocht de Ledendag van de Vereniging Onbeperkt Lezen. Deze vond plaats in het Beeld- en Geluidsmuseum Vereniging Onbeperkt Lezen in Hilversum. Laurentien droeg een paarse jurk, die we al eerder bij haar gezien hebben.
Check die sandaletten van Michael Kors!
Een blauwe clutch van Lolo met bladerprint voltooide haar look. Persoonlijk snap ik de keuze voor de clutch bij deze outfit niet zo goed. Jullie wel?
Koning Willem-Alexander
Koning Willem-Alexander was aanwezig bij de opening van de tentoonstelling Artus Quellinus, Beeldhouwer van Amsterdam, in het Koninklijk Paleis in Amsterdam.
Prinses Beatrix
Prinses Beatrix was aanwezig bij de voorstelling Wings of Time. De voorstelling werd gedanst door het Nationaal Ballet van Noorwegen en is gehouden in Amare in Den Haag. Het tweeluik Wings of Time is een eerbetoon aan het oeuvre van choreograaf Jiri Kylian. Beatrix ging gekleed in de kanten top, die ze 15 jaar eerder droeg bij de galavoorstelling ter ere van het huwelijk van Victoria en Daniel. Ze droeg de kanten top op een zwarte galarok.
Huwelijksjubileum Victoria en Daniel
Kroonprinses Victoria en prins Daniel vierden deze week hun 15-jarig huwelijksjubileum. Een groot feest werd niet gehouden, maar wij blikten wel uitgebreid terug op de galavoorstelling aan de vooravond van het huwelijk…
… en op de bruidsjapon en de galajaponnen van de koninklijke gasten die gedragen werden tijdens het huwelijk. Máxima, Beatrix, Laurentien en Mabel, allemaal waren ze erbij. En daarnaast natuurlijk talloze andere gasten. De gastenlijst was enorm!
Buitenland
In Groot-Brittannië is rondom het koningshuis genoeg te bekijken deze week. Catherine koos voor een blauwe look tijdens Trooping the Colour.
Tijdens Royal Garter Day koos ze voor wit.
Charlène in lichtblauw. Josine is weg van deze outfit. Wat vinden jullie van de japon bij Charlène?
Denemarken – kroonprins Christian
Prins Christian was deze week voor het eerst als kroonprins aanwezig bij de vergadering van de Deense Raad van State.
De kroonprins ondertekende op 14 november 2023, kort na zijn 18e verjaardag, een soortgelijke verklaring in de Raad van State. Maar de kroonprins is inmiddels troonopvolger geworden en daarom wordt de verklaring opnieuw afgelegd.
Samen met zijn ouders ging kroonprins Christian daarna naar de tentoonstelling ‘Koningskind’ in Koldinghus.
België
Mathildes gebloemde galajaponnen van Dries van Noten.
Een echte aanrader om te kijken: vraag het aan de koning!
Luxemburg: jubileum en Nationale Feestdag
In Luxemburg is het 3 dagen feest. Vandaag in verband met de viering van het 25-jarig regeringsjubileum van Groothertog Henri en morgen en maandag in verband met de Nationale Feestdag. Wij hopen uitgebreid verslag te doen.
Het raakt mij dat Prinses Beatrix zichtbaar brozer wordt!
Maar wat fijn om haar toch nog weer in volle galaglorie voor het voetlicht te zien verschijnen.
Een prachtige combinatie die helemaal past bij haar stijl van weleer.
Mooi om te zien dat dhr. Kylian een hartelijke band heeft met onze voormalige vorstin.
De manier waarop hij haar vast houdt doet mij denken aan een zoon met zijn moeder!
Een warm, betrokken en beschermend gebaar!
En wat staat Beatrix er ontspannen bij.
Momenten met haar die we nog mogen koesteren.
Laurentien heeft best een leuke jurk aan hoor en de combi met deze accessoires zou ik niet uitgezocht hebben maar past precies bij haar.
De roze kanten jurk van Mary doet mij denken aan een zalm/oranje kanten jurk van Maxima, die beide dames goed staat, al is het model niet geheel gelijk.
Leuke jurk draagt Mary. Beatrix ziet er gelukkig uit, maar oh, wat wordt ze broos. Leuk om haar weer eventjes te zien. De kleding van Laurentien is niet mijn smaak maar dat hoeft ook niet. Ze is gewoon lekker zichzelf, prima toch.
Mooie jurk van Eloise. Zou ik zelf ook wel willen hebben.
Laurentien is weer Laurentien; met grote juwelen, opvallende schoenen en tas en een leuke paarse jurk. Zou ik zelf deze combi dragen? Nee; ieder zijn/haar eigen stijl.
Mary heeft een leuke jurk aan, maar hoe ze het voor elkaar heeft gekregen om met die hakken over die steentjes te lopen?👏
Kijk uit naar reportage over Luxemburg.
Die meneer die Beatrix vasthoudt alsof ze anders misschien om zou vallen, heel ergerlijk. Nee, dán de Queen Mum, altijd zelfstandig staand en lopend met haar stok, Charles dichtbij. Bij Elizabeth idem dito. Alleen als ze haar hand uitstak kreeg ze steun, verder gewoon op eigen benen, zo respectvol. Je bent niet hulpbehoevend al ben je oud!
Laurentien’s jurk staat haar leuk, een effen kleur is weer eens wat anders. Waarom die grove accessoires als de ketting en schoenen… ik vraag het me altijd weer af. Het antwoord zal zijn dat ze er van houdt. Maar juist voor Laurentien, die durft, zou een Seitensprung naar iets verfijnds, iets duns, bijvoorbeeld gladde fijne pumps (in dit geval paars of blauw), eens géén ketting, alleen oorbellen, verrassend zijn! Het tasje kan best, blauw met paars is een gedurfde combi maar dat past bij haar en dat vind ik ook het leuke aan Laurentien.
Sjonge wat een uitgebreid overzicht Petra, ik dacht overigens vanwege de kop dat de hoogheden samen op stap zijn geweest.
Zoveel vragen:
1. Hebben Máxima en Laurentien de witte sieraden als set gekocht?
2. Is Laurentien kleurenblind (tasje).
4. Zou onze Koning ook kunnen schilderen? We weten dat hij geen zangtalent heeft.
Mary, Mabel en de mevrouw in het museum (Etro jurk?) vind ik bijzonder mooi.
Haha, snap ik. Eerlijk gezegd is altijd best lastig om een goede kop te bedenken voor het weekoverzicht. Er is zoveel wat er te zien en te zeggen is. Een titel kan beter niet te breed zijn, we hebben in ons programma bepaalde functies, waardoor we zien of iets te lang is, te weinig voorkomt, of juist teveel. Heel handig! Alleen, vanochtend worstelde ik een beetje met de titel. Dan weten jullie gelijk waardoor het soms komt dat een titel een beetje anders kan lijken. Dat komt dan omdat we worstelen met de beperkte hoeveelheid ruimte. En we dus meer willen zeggen dan praktisch is haha.
Ps op je vragen heb ik, hoewel het goede vragen zijn, helaas geen antwoord ;).
Geen kritiek Petra. Mooi overzicht, leuk gedaan!
Zo had ik ‘m ook niet opgevat hoor! Vind zelf de titels wel eens lastig. Heb enorm veel geleerd van Josine, maar vraag ook nog wel es advies aan haar. Josine weet er enorm veel van, ik heb geen journalistieke opleiding. Maar al doende kun je heel veel leren (wat eigenlijk voor bijna alles wel geldt denk ik).
Altijd leuk dat er in het weekoverzicht ook nieuws te lezen is dat doordeweeks nog niet behandeld is.
Waarover ik mij (weer) verbaas is dat de meneer naast Beatrix op de foto de prinses op iedere foto aanraakt. Nu kunnen foto’s niet ‘het hele verhaal’ vertellen maar sinds Beatrix prinses is merk ik dit vaker op. Ze word regelmatig aangeraakt door mensen terwijl ik weleens begrepen heb dat het eigenlijk helemaal niet de bedoeling is dat je anderen/royals te pas en te onpas gaat aanraken. Het heeft iets ongemakkelijks om naar te kijken ook.
De heer Kylian is al vanaf 1976 artistiek leider van het Nederlands Dans Theater.
De prinses en hij kennen elkaar al vanaf die tijd. De prinses is een echte Ballet liefhebber en gaat regelmatig, ook privé, naar voorstellingen. Zij heeft zelf ook balletles gehad en het zou mij niet verwonderen dat zij ook nog Privé ballet heeft gedaan bij hem. Zij zijn goede vrienden en dat zie je ook aan de foto’s volgens mij.
👍
Hoi Pieter,
De meneer is choreograaf Jiri Kylian en Beatrix en hij kennen elkaar al heel veel jaren. Ik denk dat ze het niet erg vind, Beatrix kennende😉😂
Kijk, dat veranderd de zaak 😄.
Maar ik zie het ook wanneer ze bijvoorbeeld ergens is waar ze mijns inziens mensen minder ‘goed’ kent. Dan weer een hand op haar rug, of ze pakken Beatrix bij haar arm. Vroeger zag je dat niet toen ze koningin was. Kan mij niet voorstellen dat er een foto van Beatrix als koningin is waarbij bijvoorbeeld Hans van Manen een arm om haar heeft.
Ik denk Pieter dat dit komt omdat ze ouder is, en ouderen roepen bij anderen soms dingen op als te moeten helpen of ondersteunen, ze loopt moeilijker en een aanraking kan zo bedoeld zijn .Ik vind het lief en zorgzaam, maar of Beatrix dit ook zo ziet ????
Dat zou goed kunnen Elisah. Het valt mij waarschijnlijk op omdat ik zelf voor oudere zorgvragers werk. Uiteindelijk is het zo belangrijk ook deze doelgroep waardigheid te geven en dat doe je o.a. ook door ze juist niet de hele dag aan te raken. Uitzonderingen die dat wel fijn vinden zijn er natuurlijk altijd. Maar goed, het valt mij zomaar op nu ze weer prinses is. Vandaar de opmerking.
Het viel mij opnieuw op hoe ze langzaamaan echt een oude vrouw wordt. Dat bedoel ik zeker niet negatief hoor. De meeste mensen willen graag oud worden (en dan zeggen ze nog wel eens: maar oud zijn valt niet altijd mee) Ze wordt een beetje broos, daar kan ik wel e’s een beetje bezorgd om zijn. Ik heb oprecht bewondering, dat ze nog steeds bepaalde activiteiten doet. Maar hierin wel fijn haar eigen keuzes kan maken (denk ik). Ik hoop dat ze nog lang een redelijk goede gezondheid mag hebben.
Dat is mij plotseling ook opgevallen. Deze keer ziet ze er werkelijk broos uit. Op haar leeftijd, ondanks dat ze zeker goed verzorgd em omringd wordt, wordt dat ook normaal. Soms zien heel oude mensen er eigenlijk jaren lang nog flink uit, tot je ze ineens op slag brozer en “ouder” ziet worden. Niet eens omdat ze ziek zijn of een ongeval gehad hebben, maar gewoon het lichaam dat het niet meer zo goed aankan. Mijn tante die 86 werd en mijn mama die 90 werd hadden dat de laatste jaren ook, Op deze foto’s deed Beatrix me duidelijk denken aan mijn moeder in haar laatste jaren. En als Jiri Kylian haar al zo lang kent, dan is het toch normaal dat hij behulpzaam wil zijn? Geen spijkers op laag water zoeken, zou ik zeggen. In dat verband vond ik het ook niet echt verantwoord dat Prinses Amalia met een arm in het gips op zo’n hoge hakken rondliep op een nogal hobbelige ondergrond. Met een arm in het gips heb je niet zo’n goed evenwicht, wat was er gebeurd moest ze gevallen zijn, een nieuwe breuk? Het is niet omdat mensen prinses/koningin zijn dat ze geen hulp zouden nodig hebben of al eens op lagere hakken mogen lopen, vind ik.
Wat Amalia betreft vond ik het ook ongemakkelijk om te zien.
Ze deed zo goed haar best, en het ging ook fantastisch, maar even een helpende arm of hand was wel fijner en veiliger geweest.
Of toch een lagere hakhoogte dan deze .🥴
Ah, leuk om te horen! Dat viel mij ook op Pieter, hij doet wel heel vriendschappelijk en close tegen/met haar. Misschien kennen ze elkaar goed, dat weet ik niet. Maar het is wel opvallend.
Wat ik nog aan het bovenstaande wil toevoegen: oudere mensen, zeker als ze hun partner verloren hebben ervaren vaak het gemis van huidcontact. Daar heb ik ooit eens een docu over gezien.
Hoe heerlijk om dan een knuffel, arm om je heen enz. te ervaren van (goede) vrienden. Het heeft ook iets beschermends als je zelf wat fragieler wordt.
Precies. Dat was ook meteen wat ik dacht. Jij brengt het goed onder woorden. 🙏
Dank je Nina🤗
Daar kan ik me wel iets bij voorstellen inderdaad. En voor Beatrix is het helemaal een verhaal apart. Want je weet nooit zeker of je iemand kunt vertrouwen of dat ze iets van je willen. Je ziet haar op deze foto’s wel echt warm lachen, stralen. Daaruit concludeer ik voorzichtig dat ze het niet erg lijkt te vinden.
Laurentien heeft een mooie jurk aan. Maar de combinatie met schoenen en tasje snap ik niet. Máxima doet dat bijna altijd prima daar zou ze meer naar moeten kijken
Ben het met je eens Jantje. De jurk en ketting met oorbellen zijn mooi. Jammer dat zij voor deze Tas heeft gekozen een even blauw was mooier geweest denk ik.
Eindelijk eens een leuke jurk bij Laurentien, met een inderdaad niet matchende clutch. Beatrix in het zwart vind ik voor dit jaargetijde te donker en somber. Mooie dames allemaal. Charlene erg mooi maar niet haar allermooiste look vind ik.