De Deense koning Frederik en koningin Mary zijn vandaag gestart met de zomertour met de Dannebrog. Koningin Mary draagt vandaag een bijzondere nieuwe hoed, tijdens de eerste dag van de zomertour.
Vanochtend arriveerde het koninklijk paar met het koninklijk schip Dannebrog bij Tysklandskaj, in de haven van Odense. Op de kade wachtte onder andere burgemeester Peter Rahbæk Juel hen op. In Odense werd een negenvoudig saluut gebracht en het Schleswigse Muziekkorps speelde “Koning Christian”. Samen met de burgemeester en zijn vrouw reed het koninklijk paar in een koets door Odense, begeleid door een escorte van het cavaleriekorps van het Gardehuzarenregiment.

De officiële verwelkoming vond plaats in de aula van het stadhuis. Hier speelde het Odense Symfonieorkest een stuk van Carl Nielsen. Ook toonde men het kunstwerk Funen Spring van kunstenaar Yans. Daarna begaf het koningspaar zich naar het balkon van het stadhuis, om de aanwezigen buiten te begroeten. Een minibalkon, waar Frederik en Mary gezellig dichtbij elkaar stonden. In de raadzaal hield burgemeester Rahbæk Juel een welkomsttoespraak voor het koninklijk paar en stelde hij de leden van de gemeenteraad van Odense voor.

Bezoek Sprookjestuin en kathedraal
Aansluitend wandelden Frederik en Mary naar de Sprookjestuin, waarbij De Blauwe Wachters hen volgden. In de 18e eeuw patrouilleerden deze wachters door de straten van Odense om de orde te handhaven en te waarschuwen voor branden. In de Sprookjestuin kregen de koning en koningin een rondleiding, waarbij ze te horen kregen over stedelijke biodiversiteit van biologe en parkbeheerder Heidi Kastrup. Ook biologiestudent Mathias Slott vertelde het een en ander.


Vervolgens bezocht het koningspaar de kathedraal van Odense, ook wel bekend als de Sint-Knoetkerk. Bij aankomst ontvingen de voorzitter van de parochieraad, Eva Pilgaard Haue, en bisschop Mads Davidsen hen. Het meer dan 500 jaar oude altaarstuk van beeldhouwer Claus Berg werd aan hen getoond. Ook bezochten Frederik en Mary het graf van Knoet de Heilige in de crypte van de kerk. Knoet de Heilige werd in 1101 heilig verklaard. Aansluitend organiseerde de gemeente Odense een officiële lunch in de banketzaal van het stadhuis.

Bij Odinskolen kregen Frederik en Mary een rondleiding door de school en hoorden ze hoe Odinskolen zich profileert als de “Beste Robotschool ter Wereld”. Regulier onderwijs, gecombineerd met lessen in robotica en STEAM-vakken (wetenschap, technologie, techniek, kunst en wiskunde) zijn hier aan de orde van de dag. De school werkt nauw samen met lokale bedrijven, waaronder Universal Robots, en onderwijsinstellingen om kinderen en jongeren te inspireren om technologie, software en innovatie te ontdekken.

Een stadswandeling in de nieuwe Carl Nielsenwijk in Odense stond vandaag ook op het programma. Het centrum van Odense heeft een historische transformatie ondergaan. Ook het Carl Nielsen Museum werd vandaag met een bezoek vereerd en daarnaast ook het huis van H.C. Andersen. De tour werd vandaag afgesloten met een bezoek aan de kinderwereld Ville Vau.

Vanavond zal er een diner plaatsvinden op het koninklijk schip de Dannebrog.
Nieuwe hoed voor koningin Mary
Koningin Mary droeg vandaag een opvallende nieuwe hoed, de zogenoemde boater-hat. Het gaat om een ontwerp van Katrin Cecilia Jacobsen. Haar rok is een bekend exemplaar (label: Paul and Joe), evenals het jasje wat Mary vandaag droeg.


Het zandkleurige jasje dat Mary vandaag droeg, is voor het eerst door haar gedragen in 2011. Daarna droeg ze het nog twee keer, vervolgens elf jaar niet, tot ze het jasje in 2024 opnieuw ontdekte in haar kledingkast. Inmiddels is het de achtste keer dat ze het jasje draagt. De laatste keer was tijdens het staatsbezoek aan Australië in maart 2026. Om het jasje droeg Mary een riem van Etro. Haar look maakte ze compleet met slangenleren pumps van Gianvito Rossi.


Josine schreef vanavond alvast een blog over Mary’s model hoed, evenals over verschillende andere royals die dit model hoed onlangs droegen.


Speciaal nieuws over Christian
Prins Christian zal binnenkort een bijzondere activiteit verrichten. Omdat koningin Margrethe nog niet in staat is om na haar val en ziekenhuisopname van vorige week haar werk te hervatten, zal Christian een belangrijke taak overnemen. De kroonprins zal op 6 juni namens koningin Margrethe aanwezig zijn bij de opening van de Queen Margrethe II’s brug.

En al die tijd loopt Frederik in z’n uniform. Lijkt me nogal een opgave.
De hoed tilt het geheel naar een iets hoger niveau, en vormt een goed geheel met het jasje. Voor de rest is het allemaal best wel weer braaf.
Ik kan hier niet enthousiast over zijn. Voor mij is het allemaal net niet.
Erg leuke hoed! Staat Koningin Mary echt goed!
De outfit vind ik wat minder inspirerend.
Hoed 👌 Jasje 👌 Rok 👌
Jasje met rok 😔
Overigens prachtige foto’s van Mary alleen 🤩 en haar zoon mag er ook zijn 😉
Ik vind de stukken op zich mooi, maar rok & jasje is een minder geslaagde combinatie, vind ik. Een parelketting was mooi geweest bij jasje & hoed
Wat heeft de hoed een prachtige afwerking bij de rand.. Zo fijntjes .
Beide kleding stukken super leuk, maar niet bij elkaar passend.
Het beige jasje haalt de frisse kleuren van de rok weg.
Ik zie beide items graag nog eens terug, maar anders gecombineerd.
Mary ziet er leuk uit, niet zo braaf als anders. Ik wou dat ik ook een riem over een jasje kon dragen, maar ben te klein daarvoor. En de hoed is enig!
Roos, heb teruggescrolld en de bloemenversiering is dat waard, inderdaad prachtig.
Hoi Nova,
Zo apart die bloemen; echt anders dan anders.🤗
Overigens Nova, wel eens een dunnere riem geprobeerd in dezelfde kleur als het jasje?
Vaak gaat dat wel als je kleiner bent.
Mary wederom zeer fraai, tijdloos en elegant.
En zoon Christian heeft filmster looks.
Superleuke en mooie hoed.
Prachtig mooie zomerrok en een leuk jasje. Maar bij elkaar vind ik het een mindere combinatie qua kleur. Een wit jasje zou mooier zijn. De hoed mag van mij af. Ik geloof dat ik daarmee in de minderheid ben.
Prachtige bloemversiering met zonnebloemen.
Leuk zeg, zoveel foto’s!
Genieten….!
Prachtige combi draagt Mary hier, en samen met de hoed een heel elegant plaatje!
Mooi stel samen.
Juist in uniform vind ik Frederik een knappe man met uitstraling.
Ik vind dit een leuke look voor Mary, eindelijk weer eens een echte hoed.
In combi met de kleding lonkt het naar de New Look van Dior.
Overigens; de prachtige bloemenversiering van dat kleine balkon🤩