Avatar foto Door Josine Droogendijk
Amalia 2 uur geleden 19 reacties

Amalia schittert in nieuwe avondjurk tijdens staatsbanket Finland

Voor het staatsbanket voor de president van Finland heeft Amalia flink uitgepakt met veel diamanten en een nieuwe avondjurk.

De prinses draagt een beige avondjurk met een geborduurd lijfje, uitlopende rok en een diepe v-hals. Het betreft een ontwerp van Jenny Packham.

FOTO: NLBeeld/POOL/Mischa Schoemaker

Juwelen Amalia tijdens staatsbanket Finland

Het diadeem op haar blonde lokken is de zogeheten diamanten bandeau. Edwin Fellner, onze juwelenkenner, licht het juweel toe: “Deze bandeau (hoofdband) kent een lange geschiedenis. De fonkelende diamanten die deze bandeau vormen, waren oorspronkelijk onderdeel van een ketting (riviére). In 1879 werd de riviére door het Nederlandse volk gegeven aan Emma ter gelegenheid van haar huwelijk met koning Willem III. Het juweel is gemaakt in Amsterdam door Alfred Josephus Jitta, de officiële hofjuwelier van koningin Sophie. Emma’s dochter, koningin Wilhelmina, liet de diamanten halsketting van haar moeder in 1937 transformeren tot dit verbluffende diadeem.”

De fonkelende diamant aan Amalia’s collier kent ook een lange geschiedenis, die ons brengt bij koningin Emma. Die kreeg op 21 april 1879 van het Nederlandse volk een halssnoer met 34 briljanten en een grote broche, ook wel een devant de corsage genoemd. De broche was uitgevoerd in neogrecque stijl, met 214 fonkelende edelstenen. Aan het geschenk hing een prijskaartje van 45.000 gulden. Een fortuin voor die tijd, maar door de grote van het juweel moesten er wel stenen uit Zuid-Afrika worden aangeschaft. Die waren in die tijd goedkoper.

De grote, centrale diamant kan gedemonteerd worden en als losse broche of pendant gebruikt worden. Amalia koos vanavond voor die laatste optie, net zoals je Máxima op de foto hieronder ook ziet doen.

Bij de kroning van Charles prijkte de ronde steen op Máxima’s taille.

Mode Máxima tijdens staatsbanket Finland

Máxima koos op haar beurt voor een rode avondjurk met ballonmouwen van Claes Iversen.

11-12-2025 © PPE/rpe/van emst

De creatie kwam eerder in beeld tijdens het staatsbezoek van Frankrijk in 2023.

Máxima tijdens het staatsbezoek van Frankrijk.

Meer lezen? Dat kan hier!

Volgen
Laat het mij weten wanneer er
19 Commentaren
Nieuwste
Oudste
Inline Feedbacks
View all comments

Ik was eerst niet enthousiast bij Amalia en dan voornamelijk door de kleur( en de glitterjurk van Packham , weer één) maar nadat ik beelden van het geheel heb gezien vind ik de kleur toch heel mooi. Het is zeker niet flets. Diepe v-hals is ook mooi.
De jurk van Maxima is niet mijn smaak.

Jenny Packham maakt echt mooie dingen. Kijk maar naar Kate… de jurk van Amalia is in de basis echt wel mooi, maar zou beter staan in een kleur. Dit is een beetje flets. Ik vind de jurk van Maxima een beetje mwah… ik vind hem mooier gestyled in Frankrijk. Het voelt nu allemaal een beetje veel…zeker niet een van mijn favorieten…

Prachtig die jurk van Amalia. De rok staat en valt erg mooi.
Was mooier geweest als er (korte) mouwen aan waren gemaakt en een wat meer hoger gesloten bovenlijfje.

De foto’s van Maxima die hier getoond worden lijken als twee druppels water op elkaar, ze staat er beide keren even klungelig bij. Logisch met zulke onhandige mouwen. Zeker niet mijn favoriete gala japon. De laatste tijd heeft ze een voorkeur voor kleding waarin ze haar armen niet kan bewegen ;).
Het model van Amalia’s jurk vind ik mooi, de kleur wat minder.

Ik vind Amalia er wel heel mooi uitzien. De kleur staat haar heel goed. De sieraden ook heel mooi. Voor mij een 9.
De jurk van Maxima heeft een prachtige kleur, maar de mouwen bekoren mij niet zo. Een 6.

Och wat een zielig plaatje Maxima met de rode jurk. Ze staat er zo , ja, zo zielig bij.
Vind ik.

Eindelijk, de diamanten bandeau voor Amalia,! Vind ik heel passend voor haar, niet te groot en toch zeer indrukwekkend met deze flinke diamanten. De jurk staat verrassend goed, ze houdt wel van een glimmertje 😃

De luchtige, fletse jurk zonder mouwen en met decolleté doet Amalia geen recht. En de juwelen combineren niet mooi: te zwaar en te klassiek. Ik kan er helaas niets positiefs over schrijven.

Sorry, maar ik vind de galajapon van Amalia niet mooi, net een veredeld nachthemd.
Jammer, deze ontwerpster maakt zulke schitterende galajaponnen, keuze genoeg.
De japon van Maxima vind ik idem niet mooi met die maffe mouwen. Kleur is wel mooi. Op de site van BB zag ik dat Maxima het bovenste deel van het ordelint in de jurk gestopt heeft.

Amalia ziet er prachtig uit!
Kleine aandachtspuntjes zijn m.i.
-de fletse kleur vd jurk
-het diepe decolleté, wat hier handig gecamoufleerd wordt door haar lange lokken

Wauw, wat is Amalia prachtig. Ik zou misschien ook voor een andere kleur gekozen hebben, maar deze misstaat haar niet. Amalia heeft de koninklijke kluis ontdekt en vol verve iets heel moois gekozen. Wat ik ook leuk vind is dat ze haar eigen armbandje(s) ook om heeft.

Dit vind ik een van de mindere jurken van koningin Maxima. Ik hou niet zo van de dramatisch overseized mouwen. De sjerp zit ook op een rare manier zo weggestoken in de jurk.

Amalia ziet er prachtig uit, maar ik vind het meer een look voor de zomer dan voor in de winter, voornamelijk qua kleur

Zo’n zachte kleur met veel glam en glitter staat Amalia (ook) heel mooi! Prachtig!

Amalia ; in één woord prachtig. De kleur van de jurk past mooi bij haar huidskleur.
En die glimmers die ze aan, in en om heeft..
Daar word ik echt blij van!

Prachtige jurk in een mooi model, maar de kleur vind ik vrij flets. Een warmere kleur kan Amalia beter hebben. Mijn favoriet !!! De diamanten bandeau, en wat een schitterend collier. Heel mooi plaatje zo. De japon van Maxima vind ik vreselijk, alleen die mouwen al, dat kan nooit handig zijn🫣

Eindelijk, hier hoop ik al lang op: Amalia met de diamanten bandeau🤩 Prachtig met mooie, gekrulde lange lokken.
De avondjapon is mooi, maar ik had liever een uitgesproken kleur gezien bij haar, maar dit is niet verkeerd.
Wel mooi dat de glitters ook subtiel in de rok zijn verwerkt .
De enorme ketting met hanger is geen halve maatregel😉 benieuwd om hier meer over te lezen.
Dat de jurk “te bloot” zou zijn vind ik niet van toepassing voor galakleding, de omslagdoek is daarom een onmisbaar accessoire.

Last edited 1 uur geleden by Roos

Prachtige jurk, maar qua kleur erg licht en ook erg bloot voor in december.

Wat is Amalia prachtig! Deze kleur staat haar echt schitterend!

Hermosa la Princesa Amalia, pero con esa Tiara hubiera preferido verla con un recogido.