Statebanquet statevisit Japan to the Netherlands ADEL ROYALS MONACHY KONIGLICH ROYAUX ROYALTY QUEEN PRINCESS KING
Avatar foto Door Moderator Petra
Amalia 12 aug 2026 27 reacties

Zó mooi zijn royals in galajaponnen in kleur van de liefde

Het zal nog wel even duren voor er weer een gala is, en daarom maken we er zelf een galafeestje van. In de serie galajaponnen op kleur, kijken we vandaag naar tien galajaponnen van royals uit heel Europa in de kleur van de liefde: rood! Welke vind jij het mooist?

Rood is een heel sprekende en warme kleur. Het past ook wel bij de warme temperaturen in Europa. En daarom nemen we vandaag een kijkje naar rode galajaponnen. Natuurlijk gaan we van start met koningin Máxima.

Statebanquet statevisit Japan to the Netherlands ADEL ROYALS MONACHY KONIGLICH ROYAUX ROYALTY QUEEN PRINCESS KING
Foto’s ©PPE

Máxima in zilver met rood

Omdat we onlangs al van allerlei rode kleding van koningin Máxima hebben gezien in de blog Lady in red, gaan we vandaag voor de zilver met rode galajapon, die koningin Máxima droeg in Luxemburg. Bij het huwelijk van Guillaume en Stéphanie was Máxima een opvallende verschijning. Eén en al glitter en glamour! Met als toegift nog eens een enorme rode ‘bont’stola er over heen.

Máxima in 2012. Foto ©PPE/Nieboer

Amalia laat rode japon vermaken

Is ze geen plaatje, onze kroonprinses? Prinses Amalia liet deze rode galajapon, een ontwerp van Jan Taminiau, vermaken.

Statebanquet statevisit Japan to the Netherlands ADEL ROYALS MONACHY KONIGLICH ROYAUX ROYALTY QUEEN PRINCESS KING
Foto ©PPE/RPE/van Katwijk

Prinses Ingrid Alexandra in rood bij galadiner

Ook prinses Ingrid Alexandra ging voor rood, toen ze voor het eerst een eigen galajapon mocht uitkiezen. Voor die tijd verscheen ze steeds in een galajapon van haar moeder. De japon die ze zelf heeft gekozen, stond haar geweldig!

Kroonprinses Victoria in rode roezeljapon

Kroonprinses Victoria droeg een felrode galajapon tijdens voor het galadiner na afloop van het huwelijk van prins William en Kate Middleton. Ze was op dat moment zwanger van prinses Estelle, en er is inmiddels een klein buikje te zine.

Foto ©PPE/Nieboer

Groothertogin Stéphanie tijdens nieuwjaar

Tijdens haar allereerste nieuwjaarsreceptie als groothertogin, ging Stéphanie gekleed in een nieuwe felrode A-lijn galajapon van soepele stof. De japon heeft een v-hals en lange mouwen. Het is een ontwerp dat vrij eenvoudig oogt, zonder al te veel poespas. Daarmee is de japon perfect voor de Luxemburgse groothertogin. Rood staat haar geweldig, de kleur haalt haar helemaal op.

Koningin Mary in wijnrood

De Deense koningin Mary ging voor een wijnrode galajapon tijdens het staatsbezoek aan Litouwen. Weer een totaal ander plaatje, maar zeker een heel warmte tint rood. Daarbij was wijnrood vorig herfst/winterseizoen helemaal on trend.

Foto ©President Litouwen

Mathilde in rode lovertjes

Tijdens een finaleavond van het Koningin Elisabeth Concours in 2024, koos koningin Mathilde voor een rode galajapon, bezaaid met lovertjes.

screenshot ©RTBF
©Jenny Packham

Letizia in wolk van een japon

In 2011 verscheen koningin Letizia in een wolk van een japon tijdens een diner van met de toenmalige prins en prinses van Wales. De japon is een ontwerp van Lorenzo Caprille.

Koningin Silvia in kleur van de liefde

De Zweedse koningin Silvia ging voor een satijnen galajapon in de kleur van de liefde, tijdens de viering van de 80e verjaardag van haar echtgenoot, koning Carl Gustaf van Zweden.

Foto ©PPE/Nieboer

Kroonprinses Mette Marit in rood tijdens huwelijksdiner

Tijdens het huwelijksdiner op de trouwdag van toenmalig erfgroothertog Guillaume en erfgroothertogin Stéphanie van Luxemburg, ging kroonprinses Mette Marit voor een rode glitter en glamour galajapon.

Foto ©PPE/Nieboer

In deze blog zie je meer galajaponnen en andere kledingstukken van Máxima in rood.

Volgen
Laat het mij weten wanneer er
27 Commentaren
Nieuwste
Oudste

Victoria…Amalia…Arianna…Letitzia..schitteren echt in deze galajurken….
De stof v koningin sylvia is te stug…
MetteMarit is gewoon mooi…
De ju6van Máxima zit verschrikkelijk

Alle dames komen erg goed weg met rood. M.u.v. Silvia vind ik alle jurken mooi, Máxima steelt wel de show samen met haar dochters. Jurk Silvia is te stijf van stof, jammer.

Wauw wat mooi allemaal! Maar met vlag en wimpel wint Máxima in het rood/grijs. Aparter en sjieker krijg je het niet! Wat een plaatje!

De rest ook wel erg mooi behalve Silvia. De jurk is groot, stijf… ik weet niet maar vind het haar opslokken

Dat is dus wat ik me afvraag, de kleuren , de stijl, de stof, allemaal heel chique, maar absoluut niet met dit lage, strakke bovenstuk… .
En dat vind ik zooooo jammer, met betere maatvoering en misschien ook meer pas sessies had het een andere uitstraling kunnen hebben.

Ik kan er niks aan doen … elke keer als ik een foto van HM in deze jurk zie, worden mijn ogen naar haar vriendinnen getrokken 🫣. Ik hoop dat niet iedereen die haar in deze jurk ontmoette hetzelfde had … Ik vind de jurk van MM niet per se de mooiste uit het overzicht, maar ik vind het wel het mooiste totaalplaatje, met haar haarkleur en de manier waarop ze kijkt. Silvia en haar japon doen mij teveel aan Kerst denken. Victoria: douze points.

Van de getoonde rode galajaponnen in dit overzicht springt voor mij Mette Marit er als mooiste uit!

De foto met beide Prinsessen (Amalia en Ariane) in het rood (bij het bezoek van het Japanse keizerpaar) is schitterend !! Wat een echt superchique avondtoiletten ! Arianes kleur vind ik daarbij het oogstrelendst !

Prachtige japonnen en de draagsters stralen ervan. Victoria, Ingrid Alexander, en Ariane springen er voor mij wel uit.
De verandering van de jurk van Amalia is een grote verbetering.
Het lijkt me uitermate ongemakkelijk wanneer je tegenover Maxima zit of staat met deze raar opgedrukte boezem zo prominent aanwezig en opgedrukt richting de oksels, in kostuumdrama’s heb je ook van die decolletés maar die zitten toch echt beter. Hoort dat nou echt zo? Geen mooi effect. Koningin Sylvia ziet er verbluffend goed uit in deze felrode galajapon. Ja, het gaat hier niet over blauw maar wat ziet Koningin Camilla er supermooi uit in deze japon!

Sorry maar het model / decolletté van de japon van Máxima vind ik nog steeds over the top incl de pompom stola. Wég aandacht voor Stéphanie. Kleurstelling japon Máxima wél mooi.

Op een of andere manier vind ik de jurk van Mette-Marit een beetje een Bon-Prix look. Ze straalt wel en dat is leuk om te zien. De andere jurken vind ik bijna allemaal geweldig, van rood knapt iedereen op 🙂

Ik vind de japonnen van Amalia, Ariane en Victoria het mooist, het staat ze prachtig!
Bij Victoria zijn de roezels mooi, bij Ariane de schuine halslijn en bij Amalia ook een open halslijn die haar erg goed staat.

In rood zijn echt alle Royal ladies mooi. Alleen de jurk van koningin Sylvia vind ik vrij stijf. De jurk van Mette Marit is echt geweldig. Die mag ze zeker nog eens dragen, of misschien doet Ingrid Alexandra dit wel. .

Diegene die niet in het overzicht staat is voor mij de winnares.
Prinses Ariane.
De jurk lijkt hier toch echt rood, maar idd op andere pagina’s lijkt het wel roze.
Ik vind de patroon van de jurk erg elegant en de stof soepelvallend.
Bij de andere jurken vind ik die geplooide rokken, toch snel een moeke- uitstraling geven.

Last edited 1 maand geleden by sjanine

Wat een prachtige verzameling rode avond japonnen! De (aangepaste) jurk van Amalia, de jurken van Laetizia, Mary, Ingrid en last but not least: Victoria! Het kleurenpalet van de jurk die de koningin draagt, vind ik origineel, heel mooi, het degrade ontwerp eveneens. De bovenkant doet wat mij betreft helaas afbreuk aan al dit moois. Ik vind een
‘ontboezeming’ van deze soort eigenlijk ook minder gepast voor een gelegenheid als deze.

Last edited 1 maand geleden by Juliette07

Volgens mij is de jurk daarna nog eens bij een staatsbanket gedragen en was er toen iets aan het decolleté gedaan. Maar er zijn inderdaad nog mooiere rode jurken in de collectie van Máxima.

Gelukkig! Stel dat je bij een staatsbanket tegenover/naast deze ‘uitmonstering’ gezeten zou hebben. Geen ode aan waardigheid. Gewoon heel jammer wat mij betreft.

Idd, wat moet dat ongemakkelijk voelen ….
Maar ik zou mij zelf ook diep ongelukkig voelen als ik met zo.n opgepropte boezem in een gezelschap zou zitten……!!
Maxima heeft veel mooiere en beter passende rode avondjurken gedragen dan deze.

🫅

Last edited 30 dagen geleden by Juliette07

Welke er voor mij echt uitspringen zijn de rood/zilveren gala japon van Maxima en de Bordeaux rode van Mary. Alleen jammer van de gedrukte boezem bij Maxima….dat maakt het een beetje lelijk.
De japon van Laetizia vind ik ook erg mooi en echt bij haar passend…vlammend rood en hoog gesloten.

Het overzicht doet me mijmeren; waar & wanneer is het volgende grote gala 👗

Fantastische avondjurken zitten erbij. Die van Máxima is echt heel bijzonder en mede door de pompon stola werd het een onvergetelijke look. Mijn favorieten in dit overzicht zijn Letizia en Mette-Marit, de sublieme japonnen, opvallend op vrij subtiele wijze, daarbij de prachtige kapsels en verder bescheiden juwelen vind ik dan toch het aller, allermooist.

Voor mij is de japon van Maxima de allermooiste; juist omdat ze niet zoveel boezem heeft, kan dit prima. Iemand met “meer vriendinnen” moet dit niet doen. Als ik zo’n japon zou dragen, zou ik m’n hoofd niet meer kunnen draaien🫣🤣
Verrassende tweede is Mette-Marit; wat een schitterende japon. Waarom is ze toch overgegaan op al dat tuttige gedoe?! Zo zonde🤔
Derde is voor mij Amalia; het is mij een raadsel waarom deze japon niet meteen zo is gemaakt. Ook met wat meer kilootjes had deze japon juist mooier gestaan dan dat eerste ontwerp.
Letizia ook erg mooi.
De rest prima; complimenten voor de kleur, maar niet altijd voor het ontwerp.

De rode jurken hebben alle iets moois. De jurk van Letizia is het allermooist. Het ietwat pompeuze staat haar erg goed.

Prachtig hoor, een mooie rode avondjurk. Ik vind de enige niet mooie hierboven degene die Koningin Silvia draagt, die is te zwaar voor haar frêle gestalte. En inderdaad, Ariane ziet er ook prachtig uit in het rood.
De topper is voor mij de de zilver met rood van Maxima. Wat een beauty😍

Prinses Ariane is een schitterend plaatje in haar mooie rode jurk.
De jurk van Stephanie vind ik mooi door deze warme rode kleur en het model.
De jurken van Mathilde en Letizia zijn bijzonder en ook prachtig.

En dan wordt Ariane in haar mooie rode jurk vergeten😄.
Ondanks het al te prominent decollete vind ik de jurk van Maxima het mooist. Zo bijzonder met de zilverkleurige wybertjes
De jurken van Silvia en Victoria bevallen het minst. Mette Marit stond dit kapsel en een jurk met pit zo leuk, jammer dat we haar zo niet meer zien.