Verdrietig bericht: zojuist ontvingen we een bericht van de RVD dat prins Bernhard en prinses Annette gaan scheiden, na ruim 25 jaar huwelijk.
De Rijksvoorlichtingsdienst maakte zo juist bekend dat Bernhard van Oranje en Annette Sekrève na 25 jaar huwelijk gaan scheiden.

‘Na 25 jaar huwelijk hebben wij besloten te gaan scheiden. Dat doen we in goed overleg met wederzijds respect. We blijven samen de zorg dragen voor onze drie kinderen. Desondanks blijft het een moeilijke stap. We doen daarom een beroep op ieders begrip en respect voor onze privacy.’
Bernhard van Oranje en Annette Sekrève
Afgelopen zomer schreven we nog een blog over het 25-jarig huwelijk van het prinselijk paar.
Gezin Bernhard en Annette
Prins Bernhard en prinses Annette hebben samen drie kinderen: Isabella, Samuel en Benjamin. Van de kinderen is alleen van Samuel bekend dat hij een relatie heeft, en wel met Floortje van de Ploeg. Een paar weken geleden was ze nog met prins Bernhard en zijn kinderen mee op vakantie.


Scheidingen in de familie Van Oranje
Het is het derde kleinkind van wijlen prins Bernhard en wijlen koningin Juliana dat gaat scheiden en de vierde scheiding in deze generatie. Eerder is Bernardo Guillermo gescheiden van zijn ex-vrouw Eva Prinz-Valdes.

Prinses Margarita scheidde in 2006 van Edwin de Roy van Zuydewijn en in 2023 van haar tweede echtgenoot Tjalling ten Cate.

Daarnaast zijn in het verleden ook prinses Irene en prinses Christina gescheiden van hun toenmalige echtgenoten.

Eén ding is zeker: we gaan prinses Annette, die in het vervolg door het leven zal gaan als Annette Sekrève, missen op Koningsdag en bij bijzondere familie gebeurtenissen.

Wat een misère wanneer je naast de rottigheid en rouw van een scheiding ook nog zo bekend bent. Veel sterkte gewenst! Jammer dat Annette niet meer in beeld zal zijn op Koningsdag- festiviteiten. Ik zag haar graag, al ken ik haar uiteraard niet
Ja, dat lijkt me heel ellendig. En bovendien lijkt het me ook naar dat je een deel van je familie verliest. Of nou ja, verliest, dat hoeft niet persé, maar het wordt in ieder geval wel anders. Uit beelden op koningsdag leek de band tussen de schoonzussen onderling goed. Voor allemaal in dat opzicht verdrietig, ook voor Pieter en Margriet.
Een triest bericht!
Heel jammer!
Heel verdrietig nieuws. Eerlijk gezegd kijk ik er niet vreemd van op. Bernhard was een aantal maanden vrij stil op insta, waar hij normaal vrij veel deelde. Het paar stuurde ook geen kerstkaarten afgelopen jaar en daardoor dacht ik al dat er iets aan de hand was. Oh wat ga ik Annette missen op koningsdag. Al jaren hartelijk contact met haar op die dag en zij zei altijd ‘ah daar zijn de dames van de kerstkaarten weer’
Wat bijzonder dat ze dat wist! Ja, het is oprecht jammer dat ze daar niet meer bij zal zijn. Annette is zo lekker gewoon, naar mijn idee.
Altijd verdrietig dit soort nieuws. Ik hoop dat ze allebei weer geluk in hun leven gaan vinden en jammer dat we Annette daardoor niet meer gaan zien.
Altijd verdrietig als een huwelijk niet meer “ werkt” . Ik wens hen sterkte, het was altijd een leuk stel om samen te zien.
Wat een verdrietig nieuws. Ik hoop dat ze de rust krijgen om dit met hun kinderen een plekje te gaan geven.
Omdat dit een blog over mode is , durf ik het toch om het over kleding te hebben. En dan met name over de lange zwart/witte rok van Prinses Irene: fantastisch. Prachtige snit en hij staat haar geweldig.
Oh wat jammer. Vond haar altijd zo’n leuke vrouw. En leuke familie ook, samen met de andere zwagers en schoonzussen. Op Koningsdag zag het er altijd zo gezellig uit met elkaar.
Dit nieuws komt echt uit de lucht vallen, zo lijkt het tenminste.
Altijd verdrietig, een scheiding. Heb je samen zoveel meegemaakt, ga je alsnog uit elkaar.
Een scheiding, verdrietig nieuws voor alle direct betrokkenen. Hopelijk voor hen worden ze met rust gelaten door de roddelpers.
Jammer, maar een privé-kwestie, moeilijk iets over te zeggen. Ik vind haar een hartstikke leuke vrouw (ze spreekt mij persoonlijk het meeste aan van de schoonzusjes van Vollenhoven) en ik hoop dat ze goed contact met de rest van de familie kan houden. Ik zal haar zeker missen op koningsdag.
Ik denk er hetzelfde over Ingemariet.
Jammer!
De eerste bij de van Vollenhovens en hopelijk ook de laatste.
Vind het altijd zo’n leuke familie en met koningsdagen zag je altijd een saamhorigheid.
Het is bekend dat echtscheidingen vaak eenzaamheid veroorzaakt. Voor de kinderen die altijd de ene ouder missen als ze bij de andere zijn.
De depressie onder jongeren is nog nooit zo hoog geweest.
En eenzaamheid voor diegene zelf als een nieuwe levenspartner uitblijft.
Ik hoop dat ze snel een weg kunnen vinden in deze nieuwe situatie.
Nou, eenzaam kun je ook zijn met een partner. Je hebt niet een partner nodig om niet eenzaam te zijn.
Ik heb geen relatie maar ben zeker niet eenzaam, ik denk zelfs minder eenzaam dan toen ik nog samen was met de vader van mijn kinderen.
Ik schrok er ook van en had het echt niet zien aankomen. Vond ze altijd liefdevol naar elkaar toe overkomen. Interesses? Geen idee, Annette was ook vaak op het race circuit te vinden. Verder heb ik geen indruk van hun interesses. Heb nog het beeld voor me van die foto dat Annette bij het bed van Bernhard zat, toen hij zo ziek was. En beelden hoe het gezin bij de Hollandse 100 was. Vind het oprecht verdrietig nieuws. Toen ik een bericht in de mail zag, was ik eerst bang dat Bernhard weer ziek zou zijn. Wel gelukkig dat dát niet aan de orde is.
Ik schrok toen ik dit nieuws net las. Heel verdrietig en dat na 25 jaar. Maar gelukkig zijn de kinderen groter en zullen ze best zelfstandig zijn. Ik vind het altijd nog erger eigenlijk als de kinderen nog klein zijn, dan zijn ze nog zo afhankelijk.
Al is het evengoed voor grote kinderen ook verdrietig natuurlijk. Maar zij kunnen het misschien beter begrijpen.
Ik wens ze veel sterkte!
Als je wil scheiden is het altijd lastig als er kinderen zijn, maar als je als ouders respect voor elkaar blijft houden en elkaar ook de kinderen en hun speciale momenten gunt dan valt het wel mee. Zeker als de kinderen heel jong zijn dan weten ze niet beter dan dat papa en mama niet in 1 huis wonen. Als ouders moet je op de belangrijke punten wel op 1 lijn zitten en elkaar kunnen aanspreken op dingen om elkaars standpunt te horen.
en ja ik heb ervaring mijn kinderen waren 2jaar en 11 maanden toen we uit elkaar gingen. Zij geven nu (ruim volwassen) aan dat ze blij waren dat wij nooit ruzie gemaakt hebben en ze altijd bij ons terecht konden. It takes a village to raise a child.
Jullie hebben gelijk. Ik was de blog aan het aanvullen, bericht was echt nét vers van de pers, dus dan is het even schakelen. Maar was Margarita even vergeten. Dank, is toegevoegd!
Verbaast me dit; nee.
Jammer is het altijd als mensen gaan scheiden, maar soms is het gewoon beter.
Om één of andere reden vond ik ze nooit goed bij elkaar passen. Ik zag weinig gedeelde interesses.
Voor hun kinderen is het verdrietig, welke leeftijd je ook hebt, je hebt liever je ouders bij elkaar.
Sterkte aan alle betrokkenen🙏🏻
Ken jij ze dan ?
IngridK,
Als dat al zo zou zijn zou ik dat hier nooit vertellen🫣
Een mens kan een gevoel hebben over iets en aangezien ik in 65 jaar heb geleerd om op mijn gevoel af te gaan, vind ik dit dus niet echt vreemd.
De enigen die weten waarom zij gaan scheiden, zijn Bernhard en Annette zelf, en waarschijnlijk mensen uit hun directe persoonlijke kring.
Ik houd niet van speculaties, baseer mij liever op feiten.
Jij hoeft en mag mij niet vertellen wat ik denk of voel IngridK, dat schijn je “even” te vergeten🤨
Het is het 3 de kleinkind wat gaat scheiden en de 4 de scheiding . Prinses Margarita scheide al 2 maal .
Toch het 3e kleinkind: prinses Margarita – dochter van prinses Irene – is toch ook gescheiden?
Klopt, twee keer zelfs.