Koningin Mathilde neemt momenteel deel aan een economische missie naar Turkije. In deze blog aandacht voor de drie outfits die ze op de eerste dag droeg.
Sinds prinses Astrid heeft aangegeven te stoppen met de buitenlandse economische missies, moesten de Belgen een opvolger zoeken voor deze specifieke activiteiten. Omdat prinses Elisabeth nog studeert, komt zij hiervoor nog niet aanmerking. Dat is de reden dat koningin Mathilde nu de economische missie naar Turkije leidt.

Vice-eersteminister en minister van Buitenlandse Zaken, de heer Maxime Prévot, vergezelt koningin Mathilde. Ook de minister van Defensie, belast met Buitenlandse Handel, de heer Theo Francken en de minister-president van de Vlaamse Regering, de heer Matthias Diependaele zijn mee op missie. Daarnaast hebben de vicepresident van de Waalse Regering, de heer Pierre-Yves Jeholet en tot slot de Brusselse staatssecretaris belast met Buitenlandse Handel zich aangesloten bij de missie.
Deze missie vindt plaats van 10 tot 14 mei in Istanbul en Ankara. Koningin Mathilde neemt deel aan de activiteiten van de economische missie op 10, 11 en 12 mei 2026.
Toen koningin Mathilde gisteren arriveerde in Turkije, vond er bij aankomst een officiële verwelkoming plaats in het Staatsgastenverblijf. Hierbij waren de directeur van de luchthaven van Istanbul aanwezig, evenals de Belgische ambassadeur in Turkije. Daarnaast het Turkse regeringslid İlker Haktankaçmaz en Tim Van Anderlecht, consul-generaal van België in Istanbul. Koningin Mathilde droeg een mantel van Esmeralda Ammoun, die ze graag draagt bij de start van staatsbezoeken of andere gelegenheden in het buitenland. Mathilde combineerde de mantel met donkerblauw.


Roze voor Mathilde
Op deze eerste dag bracht koningin Mathilde onder andere een privébezoek aan het Dolmabahçe-paleis in Istanbul. Hier ontmoette ze de First Lady.




Ook bracht koningin Mathilde met de Belgische delegatie een bezoek aan Baykar Technologies. Dit is één van de meest toonaangevende hightech-bedrijven van Turkije, op het gebied van onbemande luchtvaartsystemen. Tijdens het dagprogramma koos koningin Mathilde voor een roze/koraalrood ensemble van Modehuis Natan.

Naast het roze ensemble draagt koningin Mathilde haar oorhangers van Sézane en een lichtroze handtas van Giorgio Armani.


Felrood tijdens avondprogramma
Aansluitend nam koningin Mathilde ’s avonds deel aan een informatiesessie voor de Belgische delegatie. Aansluitend vond er een netwerkborrel plaats in het Istanbul in het Swissôtel The Bosphoru. Mathilde koos hier voor een rode broek met een rood jacquard jasje, met een ingeweven rozenpatroon. Naar de ontwerper wordt nog gezocht.




Dag 2: Mathilde in wit
Tijdens de tweede dag van de economische missie, ontvangen president Erdogan en de First Lady van Turkije koningin Mathilde met een welkomstceremonie. Aansluitend ontvangen ze haar in Istanbul in het historische paleis Vahdettin Köșkü.

Later op de dag spreekt koningin Mathilde over het thema ‘De zakenwereld en ondernemerschap als drijvende krachten achter de empowerment van vrouwen’.




Tijdens de tweede dag gaat koningin Mathilde gekleed in een roomwitte jurk van guipure kant, eveneens afkomstig van Modehuis Natan. Mathildes handtas is afkomstig van Dior. Tot slot draagt ze oorbellen van Carolina Herrera.

Later meer over de rest van de outfits die koningin Mathilde tijdens deze economische missie draagt.
Accessoires zoals tasjes en sieraden prachtig 💫 en de bril staat haar fantastisch 🤩
Qua kleding vind ik alleen het reisensemble mooi ook qua kleurcombinatie die haar goed staat. De kleur roze ook, maar het pak maakt haar vormloos. Wit doet niets voor haar en het rode ensemble is weer te hard. Wel mooie stof van het jasje.
Valt me steeds op wat ern mooie en originele sieraden Mathilde draagt.
Witte jurk vind ik een misser. Kleur staat haar niet en kraag/col maakt het heel gesloten.
Andere sets top!
De roze en de rode combinatie zijn mijn favorieten. De valling van de roze stof is soepel en elegant. De kleur staat Mathilde prachtig.
Het rode jasje is heel mooi geweven.
De witte kanten jurk is op zichzelf mooi. Maar zonder kleurige accessoires bij Mathilde te flets.
De set met aankomst is prachtig, vooral de jas met motief erg leuk. De roze set vind ik wat “dik” maken. De rode set vind ik qua kleur erg mooi, maar met knopen is het altijd “gevaarlijk”:dat de stof daar gaat wijken. De kanten jurk vind ik erg mooi. Het kapsel lijkt langer, laat ze het groeien??
Wat goed dat Mathilde de economische missie leidt. Reis-outfit prachtige mantel op donkerblauwe basis: koninklijk en toch zakelijk. Keurig in het roze pak en de wit kanten jurk maar ik ben geen fan. Het staat haar goed. Rode pak met ingeweven / ingestanste rozen staat haar goed. Ze is trouw aan zichzelf gebleven qua stijl met een zekere zakelijke inslag. In alle gevallen goede accessories. Fors doorgepakt deze dagen maar ik hoop dat ze inderdaad in de gelegenheid is geweest om wat kunst te bekijken of wat mooie stoffen in te slaan. Mathilde doet het geweldig en ik zie uit naar Elisabeth als zij het gaat overnemen (best een heftige taak wacht haar).
Wat staat de bril haar goed! En wat een prachtige oorbellen van Sezane. Over haar kleding ben ik minder enthousiast.
Het ene mooie plaatje ba het andere…aanlomst outfit is werkelijk top, maar ook de witte jurk is mooi. Is de rode set niet van Natan? Natan heeft ook eenzelfde werkje in het groen in de ready to wear collectie zitten…
De aankomst jas staat haar vlot. Ik hoop dat ze met de first lady mooie stoffen heeft uitgezocht voor creaties te laten maken thuis.
Leuke tasjes en oorbellen!
De rode onbekende set springt er uit.
(wat wordt Erdogan een oude man)
Bril staat haar super goed, kapsel ook heel mooi, maar de hoge halslijn vind ik minder, vind ik meer bij een warme winter jurk of trui passen.
Ze ziet er geweldig uit met bril!
Allemaal mooie kleding voor het leiden van een economische missie.
Verzorgd en fleurig.
Ik vind de roze tinten Mathilde bijzonder goed staan. Vooral het koraalroze, voor het beetje extra pit.
Rood staat Mathilde weer te hard in haar gezicht.
De vrouwen in Turkije zijn bedekkend gekleed, daarom snap ik het boordje wel van de witte jurk.
Alleen begrijp ik de korte mouwen niet zo, 3/4 was beter geweest.
De oorhangers van Sézane en de lichtroze handtas van Giorgio Armani zijn geweldig🤗
Op de eerste dag tijdens het bezoek aan het Dolmabahçe-paleis in het roze vind Mathilde erg mooi. Kleur staat haar prachtig, sowieso mooi dat roze, staat denk ik iedereen wel. Verder is Mathilde niet iemand die perse ‘van het scherm spat’. Maar dat hoeft ook niet.
De Turkse first lady draagt vaak bijna ‘koninklijke’ creaties. Echt wel heel mooi vaak. Bijzonder borduursels, wapperende capes etc. Het staat haar wel. Grappig dat in Turkije het ene deel van de bevolking haar voorkomen met bedekt hoofd toejuicht en een ander deel het veel te conservatief vind. We zijn lang niet het enige land ter wereld die het uiterlijk van de ‘eerste dame’ becommentariëren.
De zwierige mantel bij aankomst vind ik een leuk model, maar het drukke dessin minder geschikt voor Mathilde’s persoonlijkheid.
Het roze pak flatteert het model beter dan Mathilde.
Zou ik als huispak lekker privé aantrekken.
Jammer dat de mouwtjes zo kort zijn van het mooie rode jasje met prachtig rozenpatroon.
Dat geeft een minder elegant effect in mijn beleving.
De roomwit kanten japon vind ik mooi, en heel geschikt voor dit bezoek, maar het colletje mag er van mij af.
Leuke foto’s van Mathilde. Het roze pak weliswaar typisch Natan, staat haar goed qua kleur en model.
Geweldige aankomst outfit en lekkere kekke schoenen erbij.
Het roze/koraalrood ensemble vind ik, op de kleur na, niets. Te dicht getimmerd. Waarom niet het origineel met die open mouwen/capeje?
Rode set is ook weer een goede kleur, maar geen foto van de set voluit, ik denk dat het jasje aan de korte kant is.
De witte kanten jurk vind ik te bleek makend, die had ik graag in turquoise of zeegroen willen zien.
Komt toch ineens meer op haar bordje terecht zo.
En “koningin Astrid” moet natuurlijk prinses Astrid zijn😉
Het korte rode jasje vind ik een topper voor haar. Mathilde heeft een goed model nodig om er vlot uit te zien (al vind ik haar nog zo’n charmante koningin). De rode jas bij aankomst staat ook leuk en elegant maar ook wat pittig. Het roze pak is precies een pyjama. Zonde. Te vormloos voor haar.
Ik vind het rode jasje met broek eruit springen. Andere outfits ook mooi verzorgd. Mathilde heeft altijd een mooie, zachte uitstraling.
Ik vind de roze outfit & de mantel van Ammoun mooi & passend. De witte outfit is minder. Ze moet net stralen hier; zij leidt het bezoek.
Trouwens een dikke pluim voor de koningin, dat ze deze taak er ook nog eens bijneemt.
De witte jurk vind ik Mathilde niet flatteren, niet qua model en ook niet zo qua kleur. De meer krachtige kleuren staan haar uitstekend.
Vraag me wel af waarom de koning dit soort missies niet voorzit?
In België doet de koning de staatsbezoeken; niet de economische missies. Dat heeft vooral te maken met de constitutionele rol van de monarchie en met praktische diplomatie.
Dank voor de toelichting!
Outfit 1 (fleurige jas met donkerblauwe combi): prima! Keurige reisoutfit, en tegelijkertijd staat er duidelijk een dame. Leuk met de rode pumps.
Outfit 2 (koraal): ik vind het net niet. Op het model is het allemaal net wat mooier: bredere tailleband, mooiere pantalon, betere mouwen. Mathildes uitvoering lijkt wel de imitatie-b-kwaliteit. Van zo’n aangerimpelde hals word ik nooit erg blij. Maar de accessoires zijn weer perfect.
Outfit 3 (rood): zittend is er niet zoveel van te zien. Ik word niet heel blij van een jasje met zo’n korte mouw.
Outfit 4 (wit): mooi, afgezien van dat halsboordje. Maar goed, er zal bewust gekozen zijn voor behoorlijk bedekkende kleding.
Al met al niks waarvan ik een flauwte krijg zo beeldschoon, maar allemaal zeer prima outfits voor een economische missie. Dikke zevens. Het is tenslotte geen staatsbezoek aan Engeland of Frankrijk, waarbij een koningin qua mode alles uit de kast haalt.
Het kapsel (alle dagen hetzelfde, je zou bijna denken dat ze zittend slaapt met een volledig vastgelakt kapsel) is erg leuk, met die zwierige lok.
Helemaal met je eens Zita. Ik sluit graag aan bij jouw opmerkingen.