Avatar foto Door Josine Droogendijk
Laurentien 11 mei 2026 26 reacties

HOT or NOT: de koninklijke wetlook

Sommige kapsels zijn echte allemansvrienden. De lage knot bijvoorbeeld, of de veilige paardenstaart. Maar de wetlook? Die valt daar absoluut niet onder. Toch durven sommige royals de koninklijke wetlook wel aan.

Als prinses Laurentien in september 2007 aanwezig is bij de veertigste verjaardag van prins Willem-Alexander, draagt ze een bijzondere bloemenjurk. Het ontwerp is aan de voorzijde voorzien van een hoge split, die aan weerszijden is omlijst door royale ruches. Spektakel genoeg, zou je denken. Maar Laurentien zou Laurentien niet zijn zonder wat extra sprankle. Bij haar kapper vindt ze wat ze zoekt. Het verrassingseffect zit hem dit keer niet in een kekke schoen of bijzondere tas, maar in haar kapsel. Haar korte, blonde lokken laat ze met een flinke snuf gel strak naar achteren kammen. Door het gebruik van de juiste stylingproducten, lijkt het net alsof haar haren nog nat zijn. En dat is precies hoe de wetlook (vertaalt: natte look) eruit hoort te zien.

(c)PPE

De geboorte van de koninklijke wetlook

Hoewel het kapsel erg modern oogt, is het zeker geen nieuw verschijnsel. In de jaren ’20 van de vorige eeuw was de wetlook als de absolute top van chic, al waren het toen vooral de heren die hun lokken strak in de pomade zetten. Dertig jaar later, in de fifties, werd het allemaal wat stoerder met de vetkuiven, maar de echte revolutie de vrouwelijke wetlook kwam pas in de jaren ’80. In dit decennium kwam de haargel op waterbasis op de markt. Eindelijk kon de spiegelende glans gecreëerd worden zonder dat het haar vettig aanvoelde door de zware olieën. Een van de eerste prinsessen die werd gespot met de koninklijke wetlook, was prinses Diana. Zij kamden haar lokken niet helemaal naar achter, maar voorzag haar kapsel van een strakke zijscheiding.

NLbeeld/UPPA/Photoshot Photo

Toen Letizia nog in haar experimentele fase zat, werd ze ook gespot met de wetlook.

NLbeeld/Archivo ABC / Ángel de Antonio

Softe versie

Een wetlook hoeft niet altijd een net-onder-de-douche-uitstraling te hebben. Nu er ook stylingproducten zijn die het haar zacht houden en toch in model brengen, zijn er allerlei gradaties van de wetlook. In Griekenland werd Máxima gespot met een zachte wetlook.

En dan is het nu natuurlijk de vraag wat jij van het kapsel vindt. Is de koninklijke wetlook een gevalletje HOT or NOT?

Volgen
Laat het mij weten wanneer er
26 Commentaren
Nieuwste
Oudste
Inline Feedbacks
View all comments

Definitely NOT…

Hot or not? Voor mij NOT

Laurentien vind ik er griezelig mee uitzien. Bij Letizia vind ik het mooi. Bij Máxima toont het meer komisch.

Niet mijn ding, maar het levert wel aparte plaatjes op. Als ik zou moeten kiezen dan vind ik de softe versie het minst erg.

Ik vind de wetlook heel leuk om keer mee af te wisselen, weer eens even iets anders. Het staat alle 4 de dames ook goed. Van de foto van Letitzia word ik blij: wat een feestelijke look!

Helemaal eens! Leuk voor de afwisseling, maar daarna niet meer.
Ik denk dat je douchecabine na zo’n avondje een wetclean moet ondergaan🤗

Wetlook….Brrrrrrr!!!😖

De enige bij wie ik het in dit overzicht geslaagd vind is Letizia; niet persé koninklijk, maar een fantastisch geraffineerde look voor een feestelijke avond.

Laurentien heeft in het openbaar volgens mij deze wetlook nooit meer gedragen, zonde want het stond haar heel goed.
Letizia: girl power👏 Wow, het hoeft je smaak niet te zijn, maar in ieder geval was het niet zo dodelijk saai als het de afgelopen jaren is geweest. Gelukkig lijkt ze weer wat op de goede weg de laatste tijd.
Diana; die vrouw stond echt alles.
Maxima; niet echt de traditionele wetlook, maar ik vind het heel geslaagd en weer eens wat anders.

Ontzettend leuke foto van Laurentien! Stond goed maar dat heeft ook met de leeftijd te maken. Bij Letizia idem. Maxima had ook zo’n opgefluft kapsel na de inhuldiging; dat stond toen prachtig. Deze foto is een tikje hysterisch; d.w.z. alsof ze teveel uren wakker is of teveel koffie op heeft. Op deze foto van Diana staat het lekker pittig maar mooi is het niet.

Het heeft niets met de wetlook te maken maar met onze recente discussie over iets doen aan je uiterlijk om niet mee te hoeven gaan in je leeftijdsveranderingen: Botox. Er schijnt nu een documentaire te zijn van Zembla over de vaak zeer kwalijke gevolgen van die (ongetwijfeld giftige) rotsooi. Dat is wel even een andere kant !

Nou, inderdaad, kom maar door met die kant van het verhaal.

Bij botox wordt het botulinetoxine ingespoten. Dat is een toxische stof afkomstig van een bacterie (Clostridium botulinum). Dit blokkeert signaaloverdracht van zenuwen naar spieren. Daardoor kun je niet meer goed lachen etc. In lage dosis schijnt het veilig te zijn, maar dit toxine is zeer giftig in hogere dosis. Ik zou het in elk geval niet vrijwillig nemen.

O, nee, ga niet vrijwillig in een gezond lichaam enge dingen doen

Wat klinkt dat eng. Dank voor de uitleg.

Als het goed gezuiverd is en de juiste dosis wordt gebruikt, kan het denk ik niet zo veel kwaad. Maar goed, het blijft een medische behandeling terwijl je in principe niet ziek bent. En je lichaam gaat het opruimen, dus het effect is tijdelijk.

Last edited 28 dagen geleden by Juffrouw Annie

Idd kijk maar naar beroemdheden die een x aantal jaren botox gebruiken. Je gaat er eerst uitzien als een alien en daarna als een cupcake.
Op korte termijn kan je de rimpeltjes een beetje verbloemen, maar daarna is het onoverkomelijk.
Ik ben er van overtuigd dat je in je jonge leven al veel zelf kan doen om op latere leeftijd de veroudering niet te doen verergeren.
Alcohol- zonlicht- roken- zware make up.

Wat een plaatje is Letizia 🤩
Máxima heeft precies ‘teveel’ haar hiervoor

Oh, nee, voor mij niet 🫣 mijn keihard werkende, allerbeste vriendin, verschijn bij élke gelegenheid met zo’n kapsel, omdat ze net onder de 🚿vandaan komt. Ze ziet er verder piekfijn uit, en geneert zich er nooit voor 😆

Echt geweldig, de kleur bij Laurentien is wat donker maar alsnog heeft het iets stijlvols, ‘slanks’ en misschien ook wel pittigs. Gedragen met een mooie hals staan sieraden hier ook schitterend bij. Of een zwart stijlvol broekpak en dan een wet-look erboven. Ja van mij mag Maxima er vaker voor kiezen.

Alleen bij Maxima vind ik het goed staan, de andere kapsels echt te plakkerig.
Maar ik vind natte haren al erg, ga het liefst zo snel mogelijk föhnen.

Wow die look van Letizia! Jurk, kapsel, uitstraling!
Maxima vind ik het ook staan. Wat mij betreft een prima kapsel om af en toe te dragen, ter variatie.

Wetlook klinkt erg jaren ’80, een tikkeltje ordi en zeker niet royal. Wetlook in combinatie met klassieke juwelen lijkt me erg gek.
Maar:
Dit vind ik één van de beste foto’s van Laurentien die ik ooit heb gezien. Haar gezicht en hals komen mooi uit, zonder de heftige toestanden die haar kapsels nogal vaak zijn. De kleur staat haar ook niet verkeerd. Maar ik vermoed dat ze in werkelijkheid ook niet zo witblond was als ze nu is. Haar haar rond haar huwelijk was ook een stuk donkerder dan nu.
Letizia vind ik niet zo heel fraai, maar ik snap het totaalplaatje met de jaren ’80 jurk. De oogmakeup leidt me ook best wel af. Het is de overtreffende trap van smokey eyes.
Máxima staat het prima, al is niet niet een heel natte wetlook (ik vermoed dat je wel een hoop water nodig hebt om die stylingproducten weer uit je haar te krijgen, het komt niet erg natuurlijk over).
Bij Diana kan ik het niet goed inschatten: het ziet er niet al te nat/glibberig uit, en dan is het een prima strak kapsel, vind ik.
Kortom: op papier ben ik niet zo enthousiast, in de praktijk blijkt de wetlook best wel mee te vallen.

Mij staat het ook niet, alleen zoals Maxima het draagt.
Maar als je het kunt “hebben” vind ik het wel een “weer eens wat anders” look.

Ik zie vooral die jurk van Letizia, die springt er wel uit voor haar zeg! Verder: van mij hoeft zo’n wetlook niet zo.

Je haalt de woorden uit m n mond: wat n schitterende jurk met mooie accenten. De wetlook is ook niet zo mijn ‘ ding’. Leuk met vakantie.