Avatar foto Door Moderator Petra
België 10 okt 2025 9 reacties

Felipe en Letizia op bezoek bij Filip en Mathilde in België

Deze week brachten koning Felipe en koningin Letizia van Spanje een bezoek aan koning Filip en koningin Mathilde van België.

De koning en koningin van Spanje bezochten Brussel in het kader van de dertigste editie van het festival Europalia España. Het festival wijdt zich aan de promotie van de rijkdom van de Spaanse cultuur in België.

Foto’s ©CasaReal

’s Ochtends werd het Spaanse koninklijk paar in het Koninklijk Paleis in Brussel ontvangen door koning Filip en koningin Mathilde. Aansluitend werd er door de beide koningsparen samen privé geluncht.

’s Middags ging het gezelschap naar het Paleis voor Schone Kunsten van Brussel (Bozar), waar ze de tentoonstelling “Licht en Schaduw: Goya en het Spaanse Realisme” bezochten. Ook woonden ze de openingsceremonie van het festival bij.

Mode koningin Mathilde

Koningin Mathilde koos er voor om compleet in het nieuw te gaan. Althans, haar jurk en mantel. Waar haar nieuwe rode jurk, met v-hals en een rij knoopjes aan de voorkant van het lijfje, vandaan komt, weten we niet. Ook de ontwerper van de mantel is onbekend. Haar beige handtas komt van Dior.

Foto ©Royalduo – Jannemieke
Foto’s ©CasaReal

Mode koningin Letizia

Koningin Letizia ging voor deze gelegenheid gekleed in een gebloemde jurk van Giorgio Armani. Ze combineerde de jurk met wijnrode pumps en een wijnrode clutch, beide afkomstig van Magrit. Haar oorhangers komen van Dime Que Me.

©Giorgio Armani
Clutch van ©Magrit
Pumps van ©Magrit
©Dime Que Me

Meer lezen? Dat kan hier!

Volgen
Laat het mij weten wanneer er
9 Commentaren
Nieuwste
Oudste
Inline Feedbacks
View all comments

Erg mooie portretfoto van koningin Mathilde; wel jammer dat je dan die dikke make-up laag zo scherp ziet. Koningin Letizia hartelijk met haar ontmoetingen. Dat oogt haar zoveel leuker dan staande geposeerde foto’s. ik zag haar in het weekoverzicht ook in een rode jurk; en hoewel dit zwart haar uitstekend staat vond ik die rode jurk veel mooier, maar wellicht hebben ze tevoren goed afgestemd? Ook koningin Mathilde oogt beter op foto’s waar ze met mensen in contact is; dan heeft ze ook geen heel licht ingezakte houding; dan staat ze ontspannen rechtop.

Last edited 10 seconden geleden by Agnes Anna

Beide dames zien er prachtig uit! Misschien niet heel spectaculair maar wel heel smaakvol en op en top verzorgd. Top!

Last edited 16 uren geleden by Anna P.

Mathilde en rood; een goede match. Een sterkere kleur kan ze echt goed hebben.
Leuke jurk, niet spectaculair maar gewoon goed.
Normaal “val” ik vaak over te kort bovenlijf t.o.v. de onderkant, maar hier valt de rok wat korter en is de verhouding beter.
Letizia ook in een goede jurk. Zou een bescheiden v-halsje mogen hebben, maar ook hier zorgt de roklengte niet voor een “dicht getimmerd” geheel.
Wat haar heel goed staat is de smal gehouden heuppartij met daarna pas de wijde rok. Ze lijkt daardoor langer.
Bij dit boordje is opgestoken haar mooier, zoals Elisah hieronder ook voorstelt.

Letizia wint voor mij met haar prachtige japon. Perfecte pasvorm, chique stof, en zo mooi gecombineerd met deze oorhangers die corresponderen met de tinten uit het dessin van de jurk.
Tas en schoenen goede keuze.
Mathilde draagt blijkbaar graag deze vlammende rode kleur, die voor mijn gevoel wat naar oranje/rood neigt.
Ze kan het hebben hoor, maar een iets dieper rode kleur oogt voor mij net even wat warmer en rustiger.
Het fraaie model van de japon is stijlvol, klassiek en eenvoudig; vraagt naar mijn idee om een mooie broche of ketting.

Beide dames zien er geslaagd uit vind ik!

Beide dames zien er geweldig uit. Jurk van Letizia zou ik zo willen hebben.

Beide dames heel goed gekleed, Mathilde altijd goed in sterke kleuren , model van deze jurk heel mooi door de eenvoud , rood heeft niet veel meer nodig, wat een verzorgd en smaakvol geheel.
Letizia ook fantastisch in deze jurk, zou ik zo zelf in mijn kast willen hebben, mooie en fijne stof die zich heel goed leent voor de plooien in de rok.
Losse haren wat minder, bij deze hoge halslijn zou een opgestoken kapsel nog mooier zijn.
Hoop dat ze een gezellige dag met elkaar hebben gehad.

Ik zie altijd liever iets van kleur bij Letitia, hoewel dit een supermooie jurk is. En mooi gecombineerd met tas en schoenen. En oorbellen!
De jurk van Mathilde, hoewel rood haar goed staat, toont te veel middle-age, dat kan vlotter.
De dames worden toch wat ouder, extra letten op wat je draagt….

Waar moet je op letten als je ouder wordt? Ze zien er toch prachtig uit? En ze zijn toch ongeveer “middle age”; kan dat té veel zijn? Gewoon benieuwd…