In de serie ‘Fashion Favorites’ vis ik de krenten uit de koninklijke modepap. Met vandaag: koningin Mary in een jurk van Tony Maticevski.
Moet mooi altijd per se nieuw zijn? Als we kijken naar de enorme stroom aan nieuwe, koninklijke kleding, zou je bijna gaan denken van wel. Maar gelukkig liet koningin Mary dit weekend weer zien dat een mooie jurk gerust ook ouder dan tien jaar kan zijn. Vrijdagavond was ze aanwezig bij de onthulling van het eerste koningsportret van koning Frederik. De portretonthulling vond plaats in verband met de viering van het 150-jarig bestaan van Stichting Carlsberg te Frederiksborg.
Voor de feestelijke gelegenheid nam Mary zoals gezegd een diepe duik in haar garderobe. Daar stuitte ze op een jurk van Tony Maticevski, die debuteerde in 2013. Het mouwloze ontwerp is royaal voorzien van stof. Middenvoor worden de meters zijde – die deels met goudkleurige verf bedekt zijn – getemd door een royale knoop. Pumps met een glittertje en gouden sieraden maken de stijlvolle look af.

Mary met de jurk in 2014.
Benieuwd naar de eerdere delen van Mary en Fashion Favorites?
Dat snap ik, want wat is er heerlijker dan je vergapen aan mooie mode? Nou ja, ik moet je eerlijk zeggen dat ik wel wat alternatieven kan bedenken, maar je snapt wat ik bedoel. Mooide mode verveelt nooit.De serie startte ooit met een witte cocktailjurk van Mary. Heb je die nog nooit gezien? Neem dan even een kijkje in onderstaande blog. De moeite waard!
De uitsnijdingen bij de schouders zijn inderdaad niet fraai! haar armen echter wel! Al met al wel een mooie en feestelijke jurk!
Wat een natural beauty is zij toch. Ze lijkt weinig nodig te hebben om mooi voor de dag te komen. Komt door haar klassieke gezicht denk ik. Madeleine vind ik ook zo’n klassieke schoonheid.
Een mooie jurk maar t kan aan de foto liggen: omdat ze nu nog verder is afgeslankt lijkt haar hoofd zo groot bij t frêle lijfje in deze jurk en was t 13 jaar geleden meer in verhouding?
Ik ben niet kapot van deze jurk… Vind de uitsnijdingen bij de schouders echt niet mooi, en verder ook wat rommelig met alle stof etc. Het komt wel feestelijk over met het goud!