Avatar foto Door Josine Droogendijk
Amalia 45 minuten geleden 0 reacties

Deze zes (!) prinsessen droegen kleding van hun oma

Als prinses is er altijd wel een potje waaruit een nieuwe designerjurk betaald kan worden. Maar nóg leuker, nóg stijlvoller is het om kleding te lenen van oma. Naast Amalia en Margriet zijn er nog vier prinsessen die hier voor kozen.

De prinses waar ik dan mee móet beginnen is prinses Margriet. Jaren voor het dragen van vintage kleding hip werd, dook zij al met regelmaat in de kledingkasten van haar familieleden. De ene keer werd ze gespot in een jurk van haar moeder, dan weer in een mantelpak van haar schoonmoeder. Ook de kasten van haar oma’s bleken niet veilig. Zo werd ze in de jaren tachtig meermaals gespot in een (ingenomen) avondjurk van koningin Wilhelmina.

Dat Amalia graag leent van Máxima is geen geheim. De dames Van Oranje geven zo vaak kleding door, dat het net lijkt alsof ze een gedeelde walk-in closet hebben. Als de prinses weer eens gespot wordt in een jurk van haar, zit ik dus niet meer op het puntje van mijn stoel. Maar toen Amalia voor de viering van 750 jaar Amsterdam een groene robe leende van oma Beatrix, veerde ik natuurlijk wel op. Een jurk van maar liefst 45 jaar oud. Eerst gedragen door Beatrix, daarna door Máxima, en nu schitterde Amalia erin. In één klap veranderde de jurk van een vintage modestuk in een wandelend geschiedenisboek. Prachtig!

(c)PPE

Een trouwjurk van oma

Prinses Beatrice leende niet zomaar een jurk van haar oma, koningin Elizabeth II. Op haar trouwdag droeg ze een oude galajurk van haar oma, die voor het heugelijke feit subtiel werd vermaakt. Zo werden er transparante mouwtjes aan toegevoegd.

Ingrid Alexandra van Noorwegen leent volop kleding van haar moeder. Niet zo verwonderlijk, in Noorwegen staat duurzaamheid hoog op de agenda. Dat de prinses ook weleens leent van haar oma, koningin Sonja, is minder bekend. Zo werd ze in 2022 gespot met een geleende sjaal.

(c)NLbeeld/PPE

Wie fashionwise een speciaal plekje in mijn hart heeft, is koningin Paola van België. Wat was zij in haar jonge jaren een práchtige, stijlvolle vrouw. Als ik een dagje iemands uiterlijk zou mogen lenen, zou zij hoog bovenaan mijn verlanglijstje staan. Dat Louise, de dochter van prins Laurent, grasduint door haar garderobe, snap ik dus volkomen. Zo werd ze gespot in een groene avondjurk, die voor Louise was ingekort tot cocktailjurk.

Wie ik op datzelfde lijstje heb staan, is prinses Grace van Monaco. Haar kleding wordt weleens gedragen door prinses Alexandra, de jongste dochter van prinses Caroline. Ook Caroline werd overigens met dit bruine mantelpakje gespot.

Volgen
Laat het mij weten wanneer er
0 Commentaren
Nieuwste
Oudste
Inline Feedbacks
View all comments