Koningin Mathilde heeft gisteren de Koningin Mathilde Prijs uitgereikt. Dat deed ze in een nieuw ensemble van Modehuis Natan.
Gisteren werd de Koningin Mathilde Prijs in het Koninklijk Paleis in Brussel, door de Belgische Vorstin zelf uitgereikt. De Koningin Mathilde Prijsuitreiking vindt ieder jaar plaats. Ieder jaar ondersteunt het Koningin Mathildefonds inspirerende projecten, die kinderen en jongeren in een kwetsbare situatie helpen bouwen aan hun toekomst.
Dit jaar is door het Fonds bovendien een nieuw onderdeel gelanceerd: ‘Let’s Breathe!’ Dit programma onderdeel is bedoeld om jonge ouders extra ademruimte te geven en hen te ondersteunen in hun nieuwe rol. Voorafgaand aan de prijsuitreiking ging koningin Mathilde ook in gesprek met vertegenwoordigers van de projecten.

Mode koningin Mathilde
Mathilde ging gekleed in een nieuwe ensemble van Modehuis Natan. De set is speciaal voor haar gemaakt en bestaat uit een mouwloze jurk met een bijpassend jasje. Zoals Jelka op haar site Garderobe Royale meldt, past de set bij een strategie die Natan al een tijdje doorvoert. Namelijk: overgebleven stoffen, ook zoals deze uit de prêt-à-porter collectie van 2024, niet wegdoen of jaren laten liggen, maar er nieuwe creaties van maken. Dit voorkomt verspilling en is in zekere zin ook een stukje duurzaamheid.


Wat vind jij?
Persoonlijk word ik wel blij van deze set, al is in wel in één oogopslag duidelijk dat het ensemble afkomstig is Modehuis Natan. Door de stof vind ik het echter toch een vernieuwende set. Wat vinden jullie er van?
Ik vind deze jurk oprecht mooi. Mijn smaak wel.
Ik vind de kleuren en het patroon mooi maar de pasvorm en deze vreselijke nieuwe halslijn – die ineens in allerlei stukken van Natan zit – echt niet mooi. Over het algemeen past zijn kleding wat beter bij Mathilde maar in dit geval doet het haar echt geen goed. Prachtige tas en schoenen en altijd verzorgd haar (de ene keer wat hipper dan de andere).
Ow nee dit vind ik niet mooi. Ook hier de afzakkende schouders die we laatst bij Máxima ook zagen. Rare bolle mouwen.
En dan nog een iets tuttig kapsel erboven. Te strak in de lak wat het voor mij ouderwets overkomt. Geen beweging erin. Nee ze oogt tien jaar ouder…. Jammer. Volgende keer weer beter en dan iets minder sprayen met de lak😉
De groene print vind ik erg mooi en die komt mooi uit in de wijde rok en het jasje. De boothals staat af bij de schouders, wat mij erg koud lijkt. En hij sluit niet mooi aan, wat vreemd is voor een op maat gemaakte jas.
De mouwen lijken aangeknipt en dat staat altijd wat massief. Dat het kort is, is een goede keuze op een wijde rok. Met een beter passend en iets slanker jasje zou ik dit een heel mooi ensemble vinden.
Mooi groen dessin zeg!👌
Ik vind het een mooi geheel, met uitzondering van de brede halslijn.
Ik zou een V-hals een goede keuze vinden, wat optisch gezien een minder massief beeld zou vormen.
Een groene pump lijkt mij trouwens ook leuk combineren met dit ensemble.
De set die het model draagt is een stuk leuker en vlotter. Het shirt van Mathilde vind ik echt niet mooi op deze rok/jurk, uiteindelijk toch zonde van de overgebleven stof, had er dan maar een tasje, haarband of iets dergelijks van gemaakt.
Een hele mooie set, de kleuren vind ik echt mooi. Ik houd niet van boothalzen ( zo noem je dat toch?) en vind ik hier ook niet zo mooi, maar dat is mijn smaak.
Was ook het eerste wat ik dacht. Een boothals flatteert haar niet. Vreemd, als het voor haar persoonlijk ontworpen is. Zien ze dat dan niet?Jammer, want de stof vind ik erg mooi.
Tja idee is goed, keurverloop stof mooi. Maar door de stijve, zakachtige vorm weet je toch meteen weer uit welk modehuis dit komt.
Kijk, dat is nou het verschil met “fast fashion”, hier probeert men oplossingen te bedenken tegen verspilling, in fast fashion maken ze het probleem van dumpen van overgebleven stof of kleding juist groter.
De set vind ik Mathilde goed staan, de halslijn vind ik persoonlijk niet zo goed gekozen, maar die vind ik Maxima ook minder staan.
Je moet werkelijk over een uitzonderlijk lange slanke hals beschikken, wil dit je staan.
Maar goed; het is mode dus zoals ik al eerder schreef over mode; ga je hierin mee of niet?
Ik vind deze halslijn niet dusdanig slecht slaan dat ze het niet zou moeten dragen, dus: aantrekken en dan over een seizoen of wat later terugdenken “what was I thinking”. Ondertussen blijf je niet hangen in oud en vertrouwd en sta je open voor vernieuwing.
En dat is voor mij de essentie van mode en andere kunst.
Het oogt nogal kolossaal. Dus nee, geen succes.
Mee eens, ik vind het nogal massief overkomen.
Ik vind het een leuke set. Frisse kleuren die bij het voorjaar passen. Alleen de rechte hals vind ik echt niet mooi. Net of Mathilde geen nek heeft. Daarom denk ik dat een nonchalant opgestoken kapsel ook leuk staat bij deze set. Daardoor komt meteen haar hals beter uit.
Normaal ben ik niet van de hangende schouders en de neerwaartse lijnen, maar door de frisse kleur vind ik deze set onderaan de streep toch erg leuk. Komt misschien ook door het kapsel. Dat zit lekker fris en glamoureus.