Avatar foto Door Josine Droogendijk
Amalia 10 sep 2025 18 reacties

Amalia heeft een nieuw horloge van Cartier

In Zandvoort spotte ik hem voor het eerst om haar pols en ook vandaag draagt ze hem: Amalia heeft een nieuw horloge van Cartier: de Panthère!

Het Panthère de Cartier horloge, dat in 1983 werd gelanceerd, is een iconisch sieraad dat de grens tussen een horloge en een juweel vervaagt. De naam en het ontwerp zijn een eerbetoon aan de panter, het emblematische dier van Cartier sinds 1914.

De geschiedenis van de panter bij Cartier begon al in de vroege 20e eeuw, toen Louis Cartier het dier introduceerde als een symbool van het huis. Echter, het was Jeanne Toussaint, bijgenaamd “La Panthère”, die als creatief directeur vanaf 1933 de panter veranderde in een legendarisch motief voor juwelen en accessoires. Haar gedurfde en onafhankelijke stijl beïnvloedde de esthetiek van Cartier en maakte de panter tot een krachtig symbool van vrouwelijkheid.

Het horloge zelf, met zijn soepele en flexibele schakelarmband, die de bewegingen van een panter imiteert, was een logische stap in deze traditie. Het werd in de jaren tachtig een enorm succes en symboliseerde de onafhankelijkheid en stijl van die periode. Het horloge, met zijn kenmerkende vierkante kast, Romeinse cijfers en zwaardvormige wijzers, werd een favoriet onder beroemdheden en stijliconen. Amalia is dus zeker niet de enige! Hoewel de productie ongeveer tien jaar lang stopgezet werd, maakte het Panthère-horloge in 2017 een succesvolle comeback en bevestigde zo zijn status als een tijdloze klassieker die de allure van Cartier’s juwelen en de functionaliteit van een horloge perfect combineert.

Volgen
Laat het mij weten wanneer er
18 Commentaren
Nieuwste
Oudste
Inline Feedbacks
View all comments

Ik zag die gladde ring en moest meteen aan trouwringen denken. In de 70’er jaren waren zulke grote brede grove trouwringen namelijk in de mode. Leken wel gordijn ringen. Grappig hoe alles toch weer terugkomt.

Last edited 1 maand geleden by Jacqueline

Mooi horloge, maar de prijslijst gezien te hebben houd ik ‘t maar bij m’n Kruidvat-horloge, maar ik ben dan ook geen prinses.

Daar zou je toch compleet de zenuwen van krijgen om met zo’n peperduur sieraad rond te lopen? Gelukkig heeft ze altijd beveiligers… 😌

Hij was mij ook al opgevallen en vroeg me al af wat voor horloge het is…ik ben zelf hard aan het sparen voor een Tank…😁

Vast een cadeau voo haar bachelor
Mooi hoor

Prachtig klassiek horloge, past bij alles. Ze kan er nog heel lang mee, tijdloos mooi.

Last edited 1 maand geleden by Oranjefan

Wat een mooi horloge.

Last edited 1 maand geleden by WillekeP

Heel mooi horloge, een soort kameleon omdat het overal bij past.

Wat een chique horloge 🌟 Staat erg stijlvol en prachtig bij Amalia’s elegante handen 🌟 Every inch a Princess!

Een heel mooi horloge!
Tijdloos model, en bij heel veel outfits draagbaar.

Prachtig, klassiek horloge dat echt nooit uit de mode raakt, net zo iconisch als de Cartier Tank van haar moeder.

Een prachtig, en bovendien praktisch
‘juweeltje’.

Goede keuze! Heb deze zelf ook al 33 jaar, maar niet volledig in het goud :-), en draag ze nog héél véél.

Goede keuze geweest MLA👍🤩

Super mooi horloge! Past goed bij Amalia.

Een goede investering, en kan (al snel) overal bij.

Prachtig horloge

Prachtig horloge, sportief, maar ook goed te dragen bij meer gekleed of klassieke kleding.
Zuinig op zijn, wordt alleen maar meer geld waard😉