Na het NAVO-diner op Paleis Huis ten Bosch is president Trump blijven slapen op Paleis Huis ten Bosch. Na het ontbijt poseerde het koningspaar met Trump in de DNA Salon.
Koningin Máxima heeft ook voor vandaag een nieuwe outfit aangeschaft bij NATAN. De witte blouse heeft een prachtige, aangeknipte capemouw, die langs beide mouwen naar beneden loopt.
Zoals ik gisteren ook vertelde op tv, dienen de paleismuren als ‘conversation piece’. Tijdens het poseermoment praatte de koning de president bij over de bijzondere muren van de DNA Salon. Met bakstenen is hierop het DNA van koning Willem-Alexander en koningin Máxima weergegeven.
De DNA Salon
De DNA Salon in paleis Huis ten Bosch is misschien wel het meest besproken vertrek in het paleis. Niet zozeer qua historische kunstwerken, maar meer om zijn moderniteit. Want zeg nu zelf, welk paleis heeft er nu een DNA Salon? Juist, vermoedelijk alleen het woonpaleis van ons koningspaar.
Over historie gesproken: deze kamer is vanzelfsprekend niet altijd de DNA Salon geweest. Vroeger was het de slaapkamer oftewel de ‘bedtkamer’ van Amalia van Soms. Ook waren er een aantal stadhoudersvrouwen die het vertrek als slaapkamer gebruikten. Koningin Sophie gebruikte het als (groen) slaapvertrek. En later werd deze ruimte de Groene Salon.
De DNA Salon mag dan heel modern lijken, er zijn wel degelijk historische elementen in te vinden. Boven de dubbele deuren richting de Blauwe Salon hangt nog altijd de grisaille die werd geschilderd door Aert Schouman.
Ook de betimmering in de stijl van Lodewijk XVI evenals het gestucte plafond met Chinese karakters zijn bewaard gebleven. Op het plafond staat onder andere in Chinese karakters: ‘Moge rijkdom Uw Huis overspoelen en deugd Uw persoon.’
De koning gebruikt de DNA Salon regelmatig voor ontmoetingen. Zo ontmoette koning Willem-Alexander in oktober 2019 de Spaanse koning Felipe in deze ruimte.
In 2022 werd in deze ruimte de kersttoespraak opgenomen. Daar zijn op het kabinet wat naast de openstaande deuren staat, onder andere een foto te zien van Queen Elizabeth en prins Philip en van koning Harald en koningin Sonja.
En de opening van Woningsdag (juist ja, Koningsdag 2020) werd verricht vanuit deze ruimte.
Oh ja, herinner je je nog de excuses na de Griekenland vakantie in coronatijd? Ook deze werden opgenomen vanuit de DNA Salon. Je zou het bijna niet herkennen, omdat je de handgebakken stenen niet ziet. Het koningspaar zit hier echter op de rode bank voor de openslaande deuren.
Oke, maar waarom heet deze ruimte nu eigenlijk de DNA Salon? Na de laatste verbouwing in 2019 kreeg de Groene Salon een nieuwe naam. De wandbekleding bestaat uit zo’n 60.000 kleine baksteentjes. Deze steentjes stellen het DNA van koning Willem-Alexander en koningin Máxima voor. De DNA portretten hangen tegenover elkaar. Daarnaast hangt op de achterwand het portret ‘burger van de wereld’. De baksteentjes zijn gemaakt van klei uit de Rijn en industriële klei. Kunstenaar Jacob van der Beugel maakte deze portretten van de toekomst. Hij zegt in een brochure over de DNA Salon: “We zijn, zoals de Nederlanders dat zeggen, uit de klei getrokken.”
Kijk, Donald mocht nog een ander erg mooi paradepaardje van het paleis zien. Met stroop bereik je meer dan met azijn😉
Maxima nu ook weer erg mooi gekleed. Broche is misschien iets te veel, maar al met leuk outfit.
Maxima ziet er in deze sierlijke witte top met prachtige groen-op-wit-kanten-rok heel stijlvol en chique uit!
En wat is ze toch een op en top hartelijke en charmante gastvrouw, koningin , echtgenote en moeder!
Chapeau!
Wat een feestje voor President Trump….!
Diner in zo’n schitterende zaal die van boven tot onder één grote bezienswaardigheid is!
Logeren bij de koning en koningin in hun eigen paleis, gevolgd door een privé-ontmoeting met deze royals aan het ontbijt!
Tijdens deze NAVO-Top met alle égards behandeld worden door de wereldleiders én het koningshuis van het gastland, en daarbij alom geprezen en in alle toonaarden bejubeld door niemand minder dan “onze” Rutte van de NAVO.
Ere wie ere toekomt: ze hebben het allemaal fantastisch gedaan en alle charmes in de strijd gegooid om het Trump naar de zin te maken en hem gunstig te stemmen.
Voor zover ik het kan bekijken is dit glansrijk en met veel succes geslaagd!
Hulde aan allen, niet in het minst aan Josine en Petra en anderen, die al deze super fijne blogs verzorgd hebben met veel achtergrondinformatie!
Ik vind de outfit van Maxima prachtig. Het staat haar heel mooi en de kleur is ook mooi voor haar. De rok lijkt in eerste instantie op de eerder gedragen rok, maar toch net iets anders. Maar inderdaad, weer iets cape achtigs. Natan is in deze weinig vernieuwend.
Maxima ziet er beeldig uit mooie zwierige blouse en beeldige rok.
Complimenten voor WA en M; we kunnen trots zijn.
Wat ziet ze er weer fantastisch uit! Prachtig dat groen en wit en wat een mooie stof van de rok. Trump zal vast jaloers zijn op de DNA zaal, zo wil hij ook wel vereeuwigd worden denk ik. Ze doen het goed, ons koningspaar!
De rok lijkt mij mooi, voor zover ik hem kan zien (er wordt ook niets over verteld verder). De blouse vind ik mwah. Te veel stof aan de bovenkant, zoals al opgemerkt door Jens. En al die flappen aan de zijkant beginnen nu zelfs mij wat te vervelen. Een capejurk daar kan ik nog in komen, maar bij deze blouse vind ik het experiment niet geslaagd. Misschien had het er beter uit gezien als alleen de mouwen de ‘cape’ hadden gevormd en niet ook het voorpand.
De broche vind ik er amateuristisch uit zien, sorry. En te druk bij de blouse. Ik had een historisch juweel uit de kluis opgespeld.
Bij alle capes van de laatste dagen krijg ik toch steeds het idee dat ze zich verkleden als superheld.
Wauw, de Fresia broche. Jammer dat de aanzet van het bloemetje niet echt mooi is.
Ik heb extra goed gekeken omdat Fresia’s prachtige herinneringen oproept aan oma😍
Zal de geur nooit vergeten.
Ze zijn een tijdje ‘uit’ geweest.
Nu weer volop te koop.
Ja hoor fresia’s en oma’s; ook bij mij roept dat herinneringen op Celeste🥹
Ooh ja dat klopt. Mijn oma ook. En dan zo’n takje met van die fijne grassige blaadjes erbij..💛
Ja Nina!👍
Oh, ja! Dat groen. Dat zag je ook veelvuldig in bruidsboeketten in die tijd 😃 Ook nu weer te koop als plant.
Ze houdt de outfit aan.
Nu in Rotterdam met de aanhang van de regeringsleiders.
Ik zie net foto’s van de hele outfit en dan vind ik het wel meer in balans. De wings en de lange rok tot over de kuit. Grappig dat de bladeren zo extra goed uitkomen aan de onderkant van de rok.
Wat ik me afvraag: is de rok dezelfde als van Koningsdag in Emmen?
Nee het is duidelijk andere stof. De afstand tussen de bladeren is groter waardoor je meer wit ziet.
Wellicht vermaakt?
Maxima ziet stijlvol en charmant uit. Voor haar doen ingetogen, dat past m.i. meer bij Mary dan bij haar persoonlijkheid. Maar het past wel bij een ontbijtsessie, zeker als iemand met een onvolwassen ego moet shinen.
Top hoe ze met hun ervaring dit mijnenveld tot een goed einde hebben gebracht.
Eens, vooral hoe je het omschrijft: ‘hoe ze met hun ervaring dit tot een goed einde hebben gebracht’. En zo is het, de ervaring hebben ze juist na al die jaren al en die hebben ze ingezet om dit succesvol te volbrengen.
En dat is precies ook dátgene wat we van hen mogen verwachten of niet soms, van mensen in die functie. Ze zullen echt wel vaker met moeilijke mensen door een deur hebben moeten gaan, in Turkije zit er namelijk ook eentje, Trump is daar geen uitzondering op hoor. Hij vreet’ ze niet op, en kwam in de privesfeer, volgens mij weet hij zich dan echt wel te gedragen als uitgenodigde gast. Gevleid met diner en logeren op het paleis, nou dan moet je het wel heel erg bont maken als Koning en koningin wil Trump gaan stampvoeten daar. Daarom vond ik ook in die laatste zin het woord “mijnenveld” echt behoorlijk overtrokken hoor, daar was op huis ten Bosch geen sprake van. En daarbij weet Máxima als geen ander hoe ze moet plooien, die heeft al met talloze regeringsleiders in haar leven gesproken nee die heeft de babbeltje echt wel klaar hoor. Wat dat betreft zijn Mark Rutte en Máxima wel aan elkaar gewaagd. Ik had echt niet anders van ze verwacht en ze hebben het keurig gedaan blijkbaar aan Trump zijn slotwoord te horen, en dat is mooi meegenomen, a job well done.wordt er dan gezegd. Maar het hoofddoel waar hij uiteindelijk voor kwam was de NAVO vergadering vanmiddag, en dat hoor je ook van alle kanten, dat had best spannend kunnen worden, daar zat hij als de president en ik geloof best dat je dan wel op eieren loopt.
Beste Jacqueline 😉 Je reactie is anzich niet onaardig hoor, dus denk niet dat ik die zo opvat.
Echter: Geraldine geeft alleen een compliment waarbij ze benoemt: goed gedaan aan de hand van de ervaring die ze hebben.
Ik werk zelf in de gezondheidszorg en daarbij heb ik mijzelf ontwikkeld in bepaalde competenties. Echter sommige situaties die ik al 99 keer voorhanden heb gehad pakken de 100e keer anders uit waardoor ik extra mijn best moet doen. Vervolgens krijg ik dan ook weleens een compliment wanneer ik iets voor de 100e keer goed gedaan heb. En dat doet je goed. Geraldine zegt helemaal niet: ‘wat goed dat ze dit voor de eerste keer in hun leven goed hebben gedaan’.
Ik wil je niet het woord ontnemen maar jouw reacties roepen bij mij irritatie op omdat ik merk dat je heel vaak je gelijk wil halen. Maar ook jij hebt de volledige waarheid niet voorhanden. Er zijn meerdere waarheden in dit leven dan die van Jacqueline ;). Denk daar ook eens aan.
Ik reageer hierop omdat je nu op mijn reactie reageert met weer een uitleg waarom jij vind dat wat jij benoemt toch echt waar is. Maar laat dat los. Je hebt namelijk niet altijd gelijk. Ik ook niet, en dat is prima. Maar heb die zelfreflectie alsjeblieft.
En vanaf nu plaats ik nooit geen lange reacties meer😄. Misschien ook leuker voor de moderators als we hier geen praatforum van gaan maken. Ik denk dat we onbewust een beetje doorgeschoten zijn. Ik spreek voor mijzelf.
Enige waar ik op wil reageren is nooit geen. Ik hóór het mijn moeder gewoon zeggen: dus altijd wel hahaha. Niet om je uit te lachen, maar ik vond dat zo irritant als ze zoiets zei haha. Gezien de spanningen hier, kan ik het even niet laten om iets luchtigs te plaatsen ;). Daar laat ik het fijn even bij.
😂👍🏼 Ik kan het hebben.
Goed gedaan Petra, dank. Ik wil nog even opmerken dat ik echt geen spanning ervaar, ik vind het juist mooi en fijn als Pieter zich zo uitspreekt.” naar mij. Daar sta ik altijd voor open, en kun je op die manier elkaar beter leren begrijpen. Zo hebben Roos en ik dat ook eens uitgesproken na echt knallende pennen waar de vonken vanaf vlogen en zie ons nu eens naar elkaar toe reageren. Het kan dus wel, begrip hebben voor die ander maar houd het respect en begrip voor elkaars standpunt wel in ere. Daar draait het uiteindelijk om bij ons, in ons menszijn. Er is al verdriet en ellende genoeg in de wereld.
Top!
Dan hebben we ons momentje wel gehad inderdaad 😉👍🏼, dank voor je reactie.
😉🤗
Dag Pieter dank voor je uitgebreide antwoord. Als je naar beneden scrolt kun je lezen dat haar ik gelijk geef. Tuurlijk mag men complimentjes geven prima als men daar de behoefte toe voelt, ik voel die behoefte niet want ik vind het part of the job, maar de essentie ontgaat je, neem ik je geheel niet kwalijk want daar ben je niet de enige in. Het ging mij om het woordje mijnenveld waarmee gedoeld werd op Trump. En dat vond ik vrij overdreven en onnodig. Ook dat mag hier gezegd worden. Daarnaast ben ik 9 van de 10 keer niet degene die haar gelijk hier probeert te halen, maar voor velen hier (lees even wat er gisteren gebeurde, alles is vastgelegd) is dit een moeilijk te verteren iets. Ik zie het altijd zo: wij zitten samen aan een tafel jij zit aan de ene kant en ik aan de andere kant van dezelfde tafel. In het midden staat een kopje met een oortje. Voor mij zit het oortje duidelijk aan de linker kant van het kopje, vanuit jou zichtsveld zit het oortje voor jou echt aan de rechterkant Begrijp je? Het ‘gelijk ligt namelijk altijd in het midden. Mijn gelijk hoef ik niet te halen want dat haal ik niet, evenmin de anderen en jij niet hier. Mijn gelijk hoeft zeker niet jouw gelijk te zijn. Ik denk juist vaak bij die gebeten’ reacties hier “waar ben je naar op zoek? Je gelijk of je geluk? Het scheelt maar 1 lettertje, maar is wereld van verschil. Misschien wat beter lezen? de diepgang erachter beter te begrijpen? En als die niet begrepen (wilt) worden beter om niet te reageren wellicht? Dan hoef ik het niet zo vaak uit te leggen wat ik bedoel. Daarnaast mag ieder zijn eigen oordeel vormen, allemaal prima. Maar het woord mijnenveld gebruiken in deze situatie, vond ik wat te ver gaan tja en dat heb ik geprobeerd duidelijk te maken. Als u nog wilt reageren, doe het vooral daar ben je helemaal vrij in uiteraard , wat mezelf betreft sluit ik dit rijtje want ach de heer Trump is bij wijze van spreken alweer bijna geland in in zijn thuisland terwijl wij nog steeds zitten te debateren over complimentjes en mijnenvelden. Zonde van de tijd eigenlijk. Maar weer wat geleerd zeg ik tegen mezelf.
Nou kom zeg, over uw laatste zin, ik had niet anders van ze verwacht. Ze kennen elkaar al een paar jaartjes en als ze dit kunstje na ál die jaren dat ze deze functie hebben maar vooral Máxima die de hele wereld overvloog, nu nóg niet zouden kennen, dan was er wel iets goed mis mag ik zo aannemen 😄.
Trump is niet zomaar een gast, voorzichtig gezegd. Mensen kunnen plooien is een ambacht. Een ambacht dat niet voor iedereen te leren valt. Ik vind een compliment dus ook op zn plek.
Helemaal eens. Uiterst behoedzaam opereren, vriendelijk, hoffelijk en gastvrij. Dit was diplomatie op wereldniveau. Trots op ons Koningspaar.
👍 Precies.
Dat vind ik ook👍
👍🏻
Helemaal eens. Diplomatie ten top!
Rare reactie.Je mag toch iets positief benoemen, ook al doen mensen iets al langer.
Tuurlijk waarom niet, maar om nou het woord mijnenveld te gebruiken, nee joh echt niet. Die mensen weten echt hoe ze moeten handelen, en dat mag je ook zeer zeker van een koning en koningin verwachten! Daarbij kennen ze elkaar ook al langer privé. Wat ik al hierboven al schreef a job well done niet meer en niet minder. Dan vind ik dat de mensen die werkelijk het echte werk hebben gedaan dat het zo perfect is gelopen eigenlijk dat deze mensen het applaus en de complimenten moeten krijgen 👏👏👏👏👏👏
Ik vind het woord mijnenveld wel goed gekozen door Geraldine.
Er is momenteel zoveel oorlog op deze planeet, dat daartussen laveren met de desbetreffende wereldleiders een echt mijnenveld is.
Zeker met zo’n onbehouwen Trump🫣
Mwah ik ben niet zo enthousiast over de blouse. Iets te veel volume aan de bovenkant. Ik hoop op een kledingwissel voor vertrek naar Rotterdam.
Wat een visitekaartje geeft ons koningspaar hier af.
Want ook deze outfit is weer prachtig.
Ik vind Trump werkelijk verschrikkelijk. Des te meer respect voor WA en Maxima dat ze dit zo goed doen.
Helemaal mee eens Carlaz👍
Wat een leuke weetjes! Maxima ziet er mooi uit. Kapsel zit heel mooi, ook aan de achterkant. Prachtige blouse maar die fladders aan de mouwen maken het heel ingewikkeld om een broodje te smeren tijdens het ontbijt. Ik weet wel waar bij mij de jam terecht zou komen, niet op het broodje 😉
Het valt me trouwens op hoe goed WA op de foto’s van de RVD staat.
Ohhh, wat ziet Maxima er prachtig uit.
Echt heel goed gekozen, zo vind ik dat het hoort , niet over de top, geen schreeuwende kleuren,maar bescheiden, verzorgd,en uiterst charmant.
Ik ben weer helemaal trots op onze koningin ,.
Hoe mooi anderen haar gisteravond ook vonden, ik ga voor deze morgen .
Maxima charmant.
Goede ruimte om Trump te ontvangen. Vind het bewonderenswaardig dat het koningspaar ontbijt met de man. Ik zou er niet aan moeten denken. Zowel gisteren als vandaag vind ik Trump lijken op de sterk verbouwde Gerard Joling. Al met al is het enorme ego van D.T. (79) te M-a-L genoeg gestreeld. Nu hopen dat het gewenste resultaat wordt bereikt.
Hahah ja alles voor de beste resultaten, echt politiek dit!
Je kan merken dat de koning en Mark Rutte een team zijn hoe ze die ouwe man moeten paaien.
Maar het is zeker geslaagd, want hij kijkt alsof hij de grootste toffee gevonden heeft in de snoepwinkel 🤣
Wat een chique! Mooie mensen, mooie omgeving. Even iets anders: het stoort me een beetje dat Trump zo naar de ogen wordt gekeken, ook door Mark Rutte, maar ik doe mijn best om het breed te zien. Politiek! Ik hou het maar lekker bij deze site die gaat over ons koningshuis, dat Nederland heel goed vertegenwoordigt!
Ongelooflijk he, wat wordt die man op een voetstuk geplaatst, en hij geniet ervan.
Terwijl we allemaal weten hoe onvoorspelbaar hij is, maar hij gaat wel naar huis met een goede indruk van ons land, en dat werpt hopelijk zijn vruchten af.
Prachtige ingetogen outfit, met een ‘kanten laag’ over een effen stof in de rok?!
Heel ander plaatje dan gisteren, maar hier staat een koningin hoor!
Ander kapsel was leuk geweest, nu 3x hetzelfde.
Maar ik denk dat dit hard werken is op topniveau voor Maxima.
Ga er maar aan staan, ik moet er niet aan denken 😀
Ze zien er inderdaad goed gemutst uit alle drie. Mijn gevoel zegt me dat ‘The Donald ook zo’n muurtje van zijn dna in het Witte Huis laat metselen nu 😉. Blouse van Máxima is leuk, maar wat is die frutsel op de rechter schouder? Of is het een broche? Rok niet goed te zien maar dít is in iedergeval een mooie bescheiden kleur groen, kleur van de hoop, het kapsel heel erg jammer dat ze het niet heeft laten opsteken, het zal wel erg warm in haar nek worden zo met die temperaturen in Nederland en dan zakt het uit, jammer.
Wel fijn om te zien dat ze mooie pumps aan heeft met een dichte neus.
Hij heeft nog een lege muur op de grens met Mexico. Ideetje? 😉🤣
Over het ‘muurtje’: ik denk het ook, hij is er megalomaan genoeg voor….
Leuke foto van het koningspaar met de president. Maxima ziet er weer goed gekleed uit. De rok vind ik zelf wat minder leuk staan onder de blouse, die ik prachtig vind. Een mooie zwarte pantalon in luxe stof had denk ik mooier gestaan.
Complimenten voor Josine en Petra die zich zo onderscheiden. Nu ook weer bij deze blog zoveel achtergrondinformatie over de DNA salon. Jullie werk is absoluut kwalitatief goed en heel onderscheidend. Dit vind je op dit gebied nergens in Nederland. Josine gisteren op de NOS is toch een prestatie, dat heb je zelf bereikt met kennis en hard werken. Geweldig om te zien en alleen maar verdiend en erkenning. En nu hou ik op met ‘veren’ uitdelen. We blijven Nederlanders uiteraard, het moet niet ‘te gek’ worden ;).
Ja, dat wil ik graag zien!
Leuke foto. Trump ziet er vrolijker uit dan gisteravond. Ontbijt een succes blijkbaar.
Maxima in mooie blouse, rok kan ik niet helemaal zien. Zou ze dit aanhouden als ze met de aanhang naar Rotterdam gaat?