Avatar foto Door Josine Droogendijk
Máxima 20 mei 37 reacties

Máxima schudt de heupen los in Zuid-Afrika

Het VN-bezoek van Máxima aan Zuid-Afrika is begonnen! Zojuist schudde ze haar heupen los in een blauw broekpak van Dries van Noten.

Koningin Máxima is in Zuid-Afrika om te spreken over financiële gezondheid. Het land heeft grote stappen gezet op het gebied van financiële inclusie. Ruim 85 procent van de volwassenen heeft toegang tot een betaalrekening (Global Findex 2021), maar toegang alleen is niet voldoende. Als UNSGSA pleit Máxima voor producten, diensten en beleid die bijdragen aan een betere financiële gezondheid. Eenvoudige spaarproducten bijvoorbeeld, of passende verzekeringen. Betaalbare leningen voor korte- en langetermijndoelen helpen ook, niet in de minste plaats voor het vertrouwen in de financiële toekomst. De koningin bespreekt met zowel private als publieke partners wat in de Zuid-Afrikaanse context hiervoor nodig is.

Een druk programma voor Máxima

In Kaapstad gaat Máxima vandaag op veldbezoek bij drie bedrijven die bijdragen aan financiële gezondheid. In een township spreekt zij met inwoners over hun deelname aan een stokvel. Dit is een informele spaar- of kredietvereniging die vooral populair is bij gemeenschappen met lage inkomens. Leden leggen periodiek geld in voor een spaardoel. 

Door samenwerking met Nedbank krijgen zij ook toegang tot andere financiële producten en een begrafenisverzekering. Veel Zuid-Afrikaanse huishoudens komen in problemen door hoge uitvaartkosten. Het stokvelprincipe werkt ook goed voor kleinschalig ondernemerschap. Koningin Máxima ontmoet een onderneemster wier financiële gezondheid is verbeterd door Spoon Money. Deze fintech koppelt een lening aan een spaarprogramma voor laagrisicobeleggingen. Tot slot bezoekt zij Discovery Vitality, een organisatie die gespecialiseerd is in wetenschappelijke analyses en gedragsverandering. Zij biedt onder meer financiële producten aan die met nudging, motivatietechniek voor gewenst gedrag, mensen helpen met het maken van verantwoorde financiële keuzes. 

Een Belgisch broekpak voor Zuid-Afrika

Het bezoek aan Zuid-Afrika begon vanmorgen met een vrolijk dansje.

(c)Mischa Schoemaker

Voor het bezoek aan Zuid-Afrika heeft Máxima een Belgische broekpak meegenomen. De double breasted blazer en wijde broek komen uit een eerdere collectie van Dries van Noten.

(c)Mischa Schoemaker

Het broekpak heeft drie keer eerder dienst gedaan. De laatste keer was tijdens de Dutch Design Week in Eindhoven. Toen droeg ze het jasje open.

De tas heeft Máxima ook in het bruin en komt van Marni.

Volgen
Laat het mij weten wanneer er
37 Commentaren
Nieuwste
Oudste
Inline Feedbacks
View all comments

Wat een saaie tas. Ze heeft zoveel leukere.
Het pak is ook leuk te combineren met groen of met oud roze

Dit pak is mij te wijd en te flodderig, en de tas is nogal suf en geeft de outfit een -inderdaad- stewardessen uitstraling.
Contrastkleur pumps en tas erbij (geel? wit?) zou beter zijn. En een andere blouse.

Last edited 16 uren geleden by Juffrouw Annie

Geel! Daar zou ik niet opkomen maar ik denk dat het een goed idee is. Beter dan dit bloesje.

Mooi pak ik hou van deze broekpakken en ze staan haar goed. Kleur heel mooi.

Ik vind dit echt één van haar mindere outfits van de afgelopen tijd, zo ontzettend saai. Jammer dat zij de koning niet naar Japan vergezelt, maar goed ik hoop op nog wat fleurige looks uit het mooie Zuid-Afrika.

Hoi Nadeshda,
Wat grappig dat jij dit saai vind, met zo’n opvallende kleur.
Kun je uitleggen wat je saai eraan vind; alleen als je dat wilt hoor😉
Ik wil graag nog steeds leren en dat doe ik door naar meningen van anderen te vragen/lezen/luisteren.

Hoi Roos, de kleur is op zich mooi maar ook erg koel bij haar type. De pasvorm vind ik zo echt niets voor haar doen, zo flodderig wijd. Máxima en zakelijke outfts vind ik sowieso vaker niet zo’n goede combi, maar smaken verschillen en vandaag ben ik weer positief over dat leuke roze pak : )

Hoi Nadeshda,
Dank voor je reactie.
Dat koele van de kleur, vind ik persoonlijk wel staan (al moet ik wel zeggen dat ik warmere kleuren nog mooier vind bij Maxima). Met haar huidskleur en uitstraling kan ze echt veel kleuren dragen, de bofkont😉
Dat flodderig wijd is de mode op het moment.
Nu hoef je daar van mij niet aan mee te doen hoor, maar bij onze zeer modebewuste queen vind ik het goed passen. Ze heeft het figuur en de lengte ervoor om het te dragen.
Ik als kleine uk kan een iets oversized jasje dragen, maar dan moet er absoluut iets straks onder🫣 anders verdwijn ik in de kleding.
Dat roze pak van vandaag is gelukkig wel je smaak.
Mooi al die verschillende meningen👍

Foto’s die een enthousiaste Maxima tonen. Pak vind ik minder, maar wel beter met de pumps, het gesloten colbert en haar haar in een paardenstaart.

Goed pak. Ik dacht nieuw!
Zit beter dan dat andere kostuum van Dries.
Haar verzorgd.
Vol programma.

Het oogt zo beter dan in Eindhoven want het jasje gesloten en kraagje open.

In een aantal reacties wordt gedeeld dat men gemengde reacties heeft over haar functie bij VN. Ik ben toch benieuwd waar dat in zit?
Dat de partner van het staatshoofd ook een eigen invulling mag geven aan zaken die deze belangrijk vindt, lijkt me zinvol. En ook andere koninginnen doen dat binnen de VN.

Het huidige thema financiële gezondheid kan ik nog mee leven. Evenals haar inzet voor het schuldenlab in Nederland, zeer goed werk. Maar de microkredieten waar Maxima zich destijds voor inzette kent, buiten de bejubelden stemming om destijds, ook een donkere kant waar genoeg over te lezen is. Daarnaast te politiek gevoelig. Ik zou graag willen weten na al die tijd hoe het nu met die mensen is intussen die door de microkredieten geholpen werden. Daar hou ik het bij.

Het heeft niets te maken met het geven van een eigen invulling aan haar werkzaamheden als echtgenote van het staatshoofd. Dat juich ik alleen maar toe.

Ook ik gun het WA en Maxima om buiten hun koninklijke taken een fijne invulling aan hun leven te geven. Maar ik zou het verstandig vinden als ze daar iets zorgvuldiger hun afweging in maken. Nu schuurt het net iets te vaak en doet het daarmee helaas afbreuk ah koningshuis.

Gezien de inhoud van de reis is het m.i. logisch dat de genoemde twijfel even aangetikt kan worden, maar er uitgebreid op ingaan op deze modeblog is net weer vers 2. Vandaar dat ik daar hier niet op in ga, terwijl het altijd leuker is om elkaar te antwoorden, sorry.

Last edited 1 dag geleden by Agnes Anna

Zal wel lekker zitten maar mooi staat het niet….flets en veel te ruim!
Haar functie bij de VN heb ik twijfels bij net zoals anderen ook al aan gaven…maar dat terzijde

Het lijkt erop dat WA niet de enige is die bij KLM in dienst is…😆😆 nee… ik vind dit persoonlijk helemaal niets, maar wel hele leuke beelden van een spontane koningin die het naar haar zin heeft!

Broek mag wel wat strakker. Verder goed pak. En terzijde: WA vliegt voor KLM maar zal vast niet in dienst van dit bedrijf.

Mooie kleur, wel KLM (zelfs de tas) maar wat mij betreft te wijd pak: broek en blazer. Lief bloesje, mooie oorbellen en fijne staart in het haar. Als het inderdaad afgesproken was dat er foto’s gemaakt zouden worden en dat wordt op het laatste moment gecanceld waar fotografen zulke kosten voor hebben gemaakt dan is dat behoorlijk kwalijk. Misschien komt er een goedmaak-moment? Misschien dat er ook even gekeken wordt hoe ver ze de ‘media code’ kunnen oprekken of blijven gebruiken. Zoals Josine al enige tijd geleden schreef, nu Ariane 18 is zou daar toch eens een einde aan moeten komen. Misschien omgekeerd ook eens uit proberen? Hoewel ik haar de voldoening gun van een inhoudelijke economische functie, heb ook ik daar regelmatig tegenstrijdige gevoelens over.

Oeps, 🫢 daar gaan de populariteit cijfers weer ⬇️

De outfit staat Maxima goed, blouse minder mooi. Had hieronder een wit exemplaar mooier gevonden, oogt nu wat ‘flets’ allemaal vind ik. Wel leuk met de donkerblauwe pump.

Verder vind ik het allemaal heel fijn dat onze koningin een functie heeft die voor haar als persoon belangrijk is, en waar ze waarschijnlijk voldoening in vind. Maar persoonlijk kan ik er niets aan doen dat ik regelmatig tegenstrijdige gevoelens heb/gehad over haar werk bij de VN.

2e alinea: erg herkenbaar. Mooi verwoord; beide kanten.

Gezellig meedoen; laat dat maar aan onze koningin over 👍. Interessante achtergrond info over de reis!

Wat doet Maxima weer spontaan mee, heel leuk! Ze moet er allemaal maar zin in hebben…
Van het pak word ik niet warm of koud maar het is netjes en ook geschikt voor de gelegenheid, dus prima. Haren ook netjes 👍

Wat een mooi fijn gedessineerd blousje onder dit zakelijke pak; dat geeft gelijk een zachter effect.
KLM-kleur ja, maar wel een sprekende, heldere kleur, die Maxima goed staat.
Vlot kapsel erbij en een super leuke tas.

Prima pak om mee te starten. Krijg inderdaad wel KLM vibes. Maar ze komt er mee weg, en lekker enthousiast

Zien we toch nog iets van de KLM 😉.
Maar lekker enthousiast hoor.

Niet haar mooiste broekpak, en een beetje KLM vibes inderdaad. Maar super leuk dat ze weer in Zuid-Afrika is, en haar enthousiasme is weer aanstekelijk!

Ik hoop dat ze haar bijpassende regenjas en laarzen ook bij zich heeft. Het is in CT echt ontzettend slecht weer.

Leuk pak, de kleur doet me aan de KLM denken. Waarom cancelde zij de fotografen ? Zo vlak voor aankomst?

Heeft misschien met het weer te maken. Het was vanmorgen noodweer in Kaapstad. Het kwam met bakken uit de lucht.

Hooguit met haar hormonen of humeur. Het was gewoon afgesproken!

Wat ziet ze er mooi uit, met haar kapsel zo en het broekpak vind ik heel leuk, behalve de wijde pijpen, ik hou van meer smallere pijpen. Wat is ze altijd enthousiast en zeer betrokken, mooi!

Prachtig pak, mooie kleur. Ik vind het top.

Wat een leuke spontane foto’s.
Ik ben geen fan van het broekpak( vind de kleur en het model niet heel mooi), maar met de open blouse en haar in een staart ziet het er stukken beter uit dan eerdere draagmomenten.

Wat ontzettend leuk👍
Heerlijke beelden van een enthousiaste queen en enthousiaste bevolking.
Pak staat haar prima, mooie kleur en dit keer het jasje netjes dicht.
Bij “double breasted” jasjes staat open niet zo mooi en toont vaak massief door de extra stof.
“Swing it girl”💃🏻

Wat ziet ze er weer top uit. Mooi pak en blouse, tas en schoenen precies goed erbij, kapsel, weinig sieraden. En haar enthousiasme!

wat staat dit pak haar toch ontzettend goed!