Avatar foto Door Josine Droogendijk
Máxima 04 mei 43 reacties

Máxima neemt moeder mee naar Nationale Dodenherdenking

Zojuist vond de Nationale Dodenherdenking plaats op de Dam in Amsterdam, in aanwezigheid van koning Willem-Alexander, Koningin Máxima én haar moeder, Maria del Carmen Cerruti.

Voor aanvang van de herdenking woonden koning Willem-Alexander en koningin Máxima een herdenkingsdienst bij in de Nieuwe Kerk in Amsterdam. Wie de plechtigheid niet gevolgd heeft, zou hem even terug moeten kijken via NPO Start. De toespraak van Philip Freriks maakte hier thuis grote indruk. Ook was de muziek naast plechtig ook heel prachtig.

PPE/Nieboer

Na de herdenkingsdienst vertrokken Willem-Alexander en Máxima weer naar het paleis, waar de moeder van Máxima, Maria del Carmen Cerruti de plechtigheid vanachter het glas volgde.

Vlak voor de klok van acht uur legde het koningspaar een krans, waarna de twee minuten stilte volgden. Wie de plechtigheid en de toespraak van Dick Schoof nog eens terug wil kijken, kan terecht op NPO Start.

Mode Máxima tijdens Nationale Dodenherdenking

Ook (of: juist) bij verdrietige gelegenheden, doet mode ertoe. Door zwart te dragen, toont Máxima respect. Ook haar juwelen – een parel staat aan het Nederlandse hof symbool voor de traan – sloot goed aan bij de gelegenheid.

Foto’s van Máxima’s gehele voorkomen volgen zodra ze in de beeldbanken staan.

De ronde parelbroche deed in een uitgebreide versie dienst tijdens de Nationale Dodenherdenking van 2023. Hier lees je meer over de geschiedenis van het juweel, dat door mysteries omgeven wordt.

PPE

De hoed van Philip Treacy deed eerder dienst bij Amalia.

Volgen
Laat het mij weten wanneer er
43 Commentaren
Nieuwste
Oudste
Inline Feedbacks
View all comments

Iets anders: nu op dit moment BBC live de hele Engelse koninklijke familie op balkon in Londen ivm flyplass . Zien er mooi uit!

Mooie herdenking! Fijn dat e.e.a. respectvol (vanuit het publiek) is verlopen.
Maxima en WA zagen er keurig uit.
Ik heb ook nog even het stukje over de geschiedenis van de parelbroche terug gelezen. Heel interessant.

Mooi dat de herdenkingsbijeenkomst in de kerk en de plechtigheid op de Dam zo rustig en goed verlopen is.
Indrukwekkend gebeuren wat ons weer stil mag maken….!
Ons koningspaar was eenvoudig, maar zeer verzorgd en stijlvol gekleed, zoals verwacht mag worden tijdens deze samenkomsten.

Het meest indrukwekkende wordt hier wel een beetje onderbelicht. Passende kleding, ja maar is dat ooit anders geweest.?Nee het enige waar het om gaat zijn de prachtige verhalen van familieleden van slachtoffers die een krans mochten leggen. Met prachtige beelden op de schermen op de Dam!

Last edited 17 dagen geleden by Paranassia

Zoals altijd een zeer waardige herdenking waarbij Maxima er zeer passend en mooi uitzag. Zelf ben ik ’s middags naar de herdenking bij het ereveld in Loenen geweest. Ook een zeer indrukwekkende herdenking met prachtige toespraken, verhalen, beelden en met de muziek van soldaat van oranje waarbij de hele cast van soldaat van oranje aanwezig was.

Ze zag er weer mooi uit maar ik vind ook dat de kransleggers er mooi uitzagen. Een vrouw sprong er wel uit met, die had een hele leuke broek met jas aan, beetje een dior shilout en dan een brede hoed op.

Was dat niet Iris Hond, pianiste? Meende haar te herkennen

Jazeker was zij dat! Goed gezien van jou. Prachtige dame.

Klopt Nina, ik zat me ook al af te vragen wie dat was en toen werd het gezegd. Ze zag er prima gekleed uit.
Mouwen jasje iets te kort, maar ze kon stof lenen van burgemeester Femke Halsema; de mouwen van haar pak waren weer te lang😉🤣

😂

Zoals altijd een waardige herdenking, al hoorde ik zo hier en daar wat geschreeuw🫣
Maxima mooi en kon ondanks hoge hakken goed op de keitjes vooruit, want de “Dam schoenen” mochten niet mee dit jaar.
AnnekeM haalt al mooi aan dat Maxima voor een jaren 40 look had gekozen, zeker door haar tas keuze.
En een mooi gebaar dat haar “hoed” met voile door Amalia was gedragen bij herdenking in Auschwitz.
Amalia er niet bij: nee die is nu erg druk met tentamens enz.
Hoeft voor mij ook niet: dat ze dit jaar in Auschwitz was vond ik veel indrukwekkender en ze kan deze herdenking nog lang genoeg zelf doen als ze koningin is.

Wat een waardige herdenking met mooie toespraken.
Zoals altijd is het koningspaar mooi en passend gekleed. Ik miste haar 4 mei schoenen wel 😉.

Erg jammer dat Amalia er niet bij was (had ook elders in het land bij een herdenking kunnen zijn). Zeker omdat ze wel bij de herdenking in Auschwitz was, uit dankbaarheid een tulpentuin in Madrid kan openen en volledig in de glitter en glamour bij staatsbanketten en adelijke huwelijken aanwezig is.

Het is niet vanzelfsprekend dat de troonopvolger overal hij aanwezig is. Dat is m.i. ook prima. Sommige zaken zijn voor het staatshoofd alleen. WA verving (droevg genoeg) zijn vader, Dat was een andere situatie.

Mogelijk is ze elders in het land geweest. Herdenkt ze 4 mei met vrienden samen, ik denk dat we nog niet alles van haar hoeven te weten zolang ze nog niet officieel verplicht ergens bij aanwezig hoort te zijn. En dat ze andere activiteiten dan wel gedaan heeft, degenen die jij hierboven beschrijft, is dan alleen maar een mooie toegift 😉

Amalia was in het paleis las ik bij Rick Evers, dus best vreemd dat ze niet aanwezig was op de Dam 🙂
Overigens vind ik dat ons koningspaar dit weekend weinig te zien is. Pieter en Margriet zijn bij allerlei activiteiten, maar ons koningspaar is buiten de verplichte nummers zoals dodenherdenking en het bevrijdingsconcert nergens aanwezig. Best vreemd, want er zijn veel activiteiten dit weekend.

Ze zijn na Koningsdag naar Argentinië gevlogen.
Zaterdag met ‘moeders’ weer thuisgekomen.

Klopt. Morgen volgt een blog over het vakantiehuis.

Streekbezoek niet in de agenda, zal wel een foutje zijn denk ik 😉

Vreemd commentaar dit want dit koningspaar is echt wel druk hoor! In deze dagen! Naast al hun andere optredens. Waarom zo negatief toch. Die Pieter zie je verder nooit, geeft ook niks: hij en zijn vrouw hebben best wel een leeftijd toch. Langzaam afscheid nemen van publieke activiteiten lijkt mij raadzaam! WA, M en A kunnen het echt wel aan. Tijd voor een kleinKoninklijk Huis, blijf ik herhalen!

Nee hoor, ons koningspaar was afgelopen week gewoon op vakantie. Pieter en Margriet zijn dit weekend 4x actief. Ons koningspaar is alleen bij dodenherdenking en het bevrijdingsconcert aanwezig. Dus hoezo erg actief? Pieter en margriet zijn best wel op leeftijd, dus juist raar dat bijvoorbeeld de Koning zaterdag niet in Apeldoorn was. Ik was ook bij de parade aanwezig en de koning werd daar gemist. Er waren 20 zeer oude veteranen aanwezig, daar had de Koning ook bij kunnen zijn.

Wat is het toch altijd een indrukwekkende bijeenkomst. En wat ziet Máxima er stijlvol uit. Ik vind het een mooi gebaar dat ze altijd een jaren 40 look kiest. De Dam schoenen zijn dit jaar achterwege en de fascinator doet het goed. En wat bijzonder dat haar moeder erbij is.

Logisch toch dat haar moeder dit van afstand een keer wil meemaken met haar kleindochter in het paleis. Per slot van rekening offert haar dochter haar hele leven op voor het belang van Nederland. Ook al zijn er natuurlijk ook veel geneugten aan verbonden. Maar in wezen zijn dat maar materiële zaken. Mevrouw Zorreguieta woont toch grotendeels in Nederland na de dood van haar man?

Last edited 17 dagen geleden by Paranassia

Heb niet de indruk dat Maxima dit leven als een opoffering voelt, eerlijk gezegd.

Ik denk dat je daar gelijk in hebt, dit is geen opoffering, er wordt (meer dan) ruimschoots gebruik gemaakt van alles wat hier tegenover staat. Maar Paranassia mag daar natuurlijk wel anders over denken 😌

Koningspaar keurig gekleed zoals altijd, niets op aan te merken. Jammer dat Amalia er niet bij was, beveiliging mag geen reden zijn voor haar afwezigheid. Bijzonder dat de moeder van Maxima in het paleis was; jaren geleden was ze ook al eens een toeschouwer bij prinsjesdag.

Zo n 3 kwartier stilstaan dat maakt je tot een makkelijk doelwit.
Ik houd de laatste jaren altijd mn hart vast voor ons koningspaar.

Tsja, daar moeten we natuurlijk niet aan denken. Ik denk dat de Dam een stuk beter te beveiligen is overigens dan zo’n hele stad als Deventer, maar ook hier ben ik geen expert in. Dat zijn anderen en dat doen ze in Nederland reuzegoed.

Waardige herdenking.
Mooi dat nu de familie-vertegenwoording eerder gaat dan de ‘officials’ . Met indrukwekkende verhalen tijdens de kranslegging.

Maxima in goede outfit, mooi kapsel.
BM Halsema ook in goed broekpak.

Wel een rare hoed hoor die mevrouw Halsema,….

Een mooi en waardig plaatje met passende kleding en juwelen, dat doet Maxima goed! Wat leuk ook dat zij en haar dochters stukken delen zoals deze hoed! En fijn dat haar moeder in Nederland is en hierbij kon zijn.

Het was een waardige plechtigheid. De persoonlijke verhalen raken. Amalia had erbij kunnen zijn vind ik. Beveiliging was goed aanwezig, net als op Koningsdag. Dan is een groot deel van de familie op pad.

Mooie herdenking, fijn dat dit zo waardig verloopt.

Ik meen dat Willem-Alexander er voor zijn twintigste al eens bij was maar dan om zijn vader te vervangen. Geheel zeker weet ik dit niet. Beatrix was ook op veel latere leeftijd pas bij de dodenherdenking aanwezig, toen haar moeder intussen al lang koningin was.

Last edited 18 dagen geleden by Pieter

Het was weer heel indrukwekkend. Maxima en Willem Alexander zien er keurig uit.
Vraag….zou Amalia hier ook bij aanwezig “moeten” zijn. ( is geen commentaar hoor, gewoon een vraag)

Maar Josine, daar woont ze toch ook inmiddels? Ik kan me niet voorstellen dat ze wel een hele dag op Koningsdag rond kan lopen en niet een half uur op de Dam waar wel alle andere hoogwaardigheidbekleders zijn? Hoorde via via dat er examens werden opgegeven maar dat lijkt me een vreemd excuus voor zo’n alles-met-elkaar anderhalf uur. Ik ben het best met anderen eens dat dit een mooie gelegenheid was geweest voor iets minder feestelijks. Wellicht gaan we nog heel veel horen van andere bezoeken. ‘t Is inmiddels mei van dit jaar. We zien er inmiddels toch wel naar uit haar meer te zien, temeer daar er nu ook een zeer forse onkostenvergoeding tegenover staat?

Inderdaad, een onkostenvergieding. Geen salaris. Ze studeert nog. Prima dat ze niet overal bij aanwezig is.

Je hebt gelijk hoor Geraldine, het is een onkostenvergoeding maar wel een van ruim 1,6 miljoen … meer dan 4x zoveel als het salaris wat ze dus nog niet aanneemt. Maar gelukkig mogen we er allemaal anders over denken!

Prinses Amalia was wel in het paleis gisteren las ik bij Rick Evers, dus wat dat betreft was het een kleine moeite geweest. Ik vind het best vreemd dat ze wel in Auschwitz was, maar niet op de Dam. Maar tot nu toe is ze dit jaar, behalve op koningsdag, vooral bij evenementen waar publiek niet welkom was.

Duidelijk, dank je Josine