Avatar foto Door Josine Droogendijk
Máxima 10 jul 2026 32 reacties

Máxima fietst in vrolijke zomerjurk door Amsterdam Zuid-Oost

Voor een werkbezoek aan Amsterdam Zuid-Oost stapte Máxima in een vrolijke zomerjurk op een fiets mét fietstassen. Hollandser wordt het plaatje niet snel.

Koningin Máxima heeft samen met minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) een belangrijk werkbezoek gebracht aan Amsterdam-Zuidoost. Het duo dompelde zich onder in het project ‘Schuldenvrije buurt’. Tijdens het bezoek stond het delen van kennis over financieel gezonde wijken en sociaal incasseren centraal.

De afgelopen jaren is er in Amsterdam-Zuidoost keihard gewerkt aan het initiatief ‘Schuldenvrije buurt’. Deze gerichte aanpak helpt gezinnen hun financiële gezondheid te verbeteren en zorgt voor meer bestaanszekerheid in de wijk.

Samenwerken aan een financieel gezonde toekomst

Het succes van het project is te danken aan een intensieve samenwerking tussen buurtbewoners, de gemeente, woningcorporaties en diverse maatschappelijke partners. Door deze krachtenbundeling is er inmiddels een schat aan waardevolle inzichten ontstaan over wat écht werkt op de werkvloer én wat er nog beter kan.

Tijdens het werkbezoek werd ook de samenwerking met de Stichting Financieel Gezond Nederland (SFGN) en het Nationaal Programma Leefbaarheid en Veiligheid (NPLV) officieel bekrachtigd.

Mode Máxima: een vrolijke zomerjurk voor op de fiets

Bij een buurtbezoek wordt er vaak gekozen voor een wandeling. Niets mis mee, maar als je dan toch de koningin van Nederland bent, is een rondje op de fiets wel net zo passend en logisch. Máxima besloot de fietstocht door Amsterdam Zuid-Oost te omlijsten met een vrolijke zomerjurk van Zimmermann.

(c)PPE

Misschien herken je de jurk nog wel van de zomerfotosessie 2025.

Zomerfotosessie. (c)PPE
Volgen
Laat het mij weten wanneer er
32 Commentaren
Nieuwste
Oudste

Wat een leuke jurk. Staat haar goed!

Wat ziet Maxima er geweldig uit en ook zo heerlijk ontspannen in het gezicht terwijl ze aan het fietsen is. Prachtig!

Geen fan van Zimmermann jurken, maar het plaatje al fietsend is wel lekker zomers 😉
Accessoires goed gekozen en inderdaad….wat ziet ze hier jong uit 😃

Veilige jurk en een koele katoenen stof denk ik, maar ik hou niet van zo hoog dicht. Goed afgewerkt met het tasje en de schoenen.

Leuk, zomers plaatje. En lekker op de fiets. Groot gelijk!
(Overigens vind ik de jurk van Maxima bij opening jazzfestival nog leuker) .

Het is een leuk plaatje de fietsende Koningin in een Delfts blauwe jurk, maar ik vind de bovenkant teveel gedoe en dan ook nog ballonmouwen en rimpelstrook.

Leuk, zomers plaatje op de fiets. Mooie zomerse jurk en de open schoentjes ook helemaal goed hierbij.

Lekker op de fiets, heerlijke zomerjurk aan, leuk tasje, mooie oorbellen…… m’n liefje, wat wil je nog meer?!😄

Wat een vrolijk beeld! Ik houd wel van deze stijl! Mooie kleur en leuk gecombineerd met schoenen en tas! Ook niet te opgeprikt voor dit bezoek, goed gekozen!

Last edited 1 maand geleden by Annamaria

Leuk!!! Heerlijk Nederlands plaatje. Leuke jurk, een fietstocht, cross over tasje, leuke oorbellen en een geïnteresseerde Máxima (zie bewegende beelden elders).

Die jurk: o nee, gerimpelde strokenrokken en hoge boordjes zijn echt niet mijn ding.
Koningin op de fiets is dan weer uniek om te zien.

Alles klopt aan dit plaatje, van de leuke jurk tot de Nederlandse fiets, een echte Batavus Personal bike, fijn met fietstassen, dan komt je jurk ook niet tussen de spaken want de ouderwetse jasbeschermers ontbreken tegenwoordig op de fietsen. Deze fiets wordt al een aantal jaar niet meer gemaakt maar is erg robuust, die van mij is nu 20 jaar oud.

Leuke foto’s van de koningin op de fiets :). Wel jammer van de fietstas achterop😜. Vind ik zo onwijs tuttig staan. Hopelijk krijg ik nu niet alles fietstas gebruikers ‘over me heen’ 😄. Al zou je kunnen zeggen dat Maxima dol is op tassen dus vast ook op de fietstas. Maar het is toch ook wel weer heel ‘Nederlands’ om dan de koningin op een fiets met fietstassen te laten zitten😂.

Leuke jurk, ook geen knaller en wat casual maar ach, het is altijd wat :).

juist heel slim om een fiets met fietstassen te hebben anders komt haar jurk tussen de spaken want de gemiddelde fiets wordt niet meer met jasbeschermers geleverd.

Kijk dat zijn nu van die praktische weetjes waar ik als man, die niet jurk dragend is, nooit aan gedacht had :).

Maar dan nog blijf ik het wat tuttig vinden 😄.

Nee hoor is ontzettend praktisch. Waar moet je anders al je spullen laten en als je boodschappen gaat doen. Laat mij maar tuttig zijn.

Nou,Pieter, jammer dan dat jij het tuttig vind, maar wat is het heerlijk om je boodschappen in de tassen te stoppen en zonder zorgen, zelfs met je wapperende rok ,te kunnen fietsen .🤣

Helemaal praktisch 😄👍🏼, ik kan je begrijpen.

Nou zonder zorgen 😁 ik propte ze meest veel te vol met boodschappen. Met een gewicht van zeker 30 kg reed ik een stoep op. Ik helde steeds meer achterover en hóppa, daar lag ik.
Ons dorp kent veel stoepen, ik woonde hier nog te kort om te weten dat deze enorm steil is om er met de fiets tegenop te fietsen.
Nu neem ik minder mee en neem een andere stoep 🤓👋🏼

Je hebt er wel mee geleerd dus .
Leuk die herinneringen .😉

Nou leuke herinnering 🫣
Plots was ik een ‘gevallen’ vrouw 😵‍💫

Sorry, maar ik moet echt lachen, hoe je dat zegt…..🤣
Hopelijk ben je er wel overheen gegroeid?
En je imago weer wat opgepoetst?

🫣🤣🤣🤣
Niets aan over gehouden hoop ik behalve een ander imago?

Haha, je woordkeuze 😄.

🙊 😄, het is dus ook nog is gevaarlijk, fietstassen😜.

Begin er maar niet aan 🆘⚡⚠️
Teveel risico 😆

Nee, een fan ga jij er niet van worden, dat merk ik wel .😀

Geweldige foto! En een zichtbaar stralende koningin (met dank aan de afwezige zonnebril en helm). Wat ziet ze er jong uit!

Een keurige jurk voor een wijkbezoek. Door lengte waait ie niet op, kleur lijkt nu meer uitgesproken. Bijpassende oorbellen?

Wat wil je nog meer van een Hollandse queen?
(En dat in de drukte van Amsterdam..)

Ik vind dit een hele mooie jurk! Heb altijd als ik ‘em zie associatie met Sophie, duchess of Edinburgh, echt haar vibe ook. Ik zag Maxima op een filmpje nog beetje klungelen met het fietsslot en dat komt dan, net als het fietsen zelf, zo heerlijk gewoon over.

Zelfs op de fiets hooggehakt😃.

Van zulke plaatjes kan ik echt blij worden. Gewoon lekker met de fiets. Hoe zomers wil je het hebben. En, we zien Máxima later in juli nog een keer, dus dit jaar zeker geen 8 weken onzichtbaar.