Avatar foto Door Moderator Petra
Denemarken 3 uur geleden 9 reacties

Mary in het nieuw bij start staatsbezoek Denemarken aan Estland

Koning Frederik en koningin Mary brengen een tweedaags staatsbezoek aan Estland, op uitnodiging van president Alar Karis en First Lady Sirje Karis. Daarbij gaat koningin Mary voor een nieuwe outfit.

Het staatsbezoek dient om de bilaterale betrekkingen tussen Estland en Denemarken te versterken, maar ook de Noordse-Baltische samenwerking, steun aan Oekraïne en de versterking van de Europese veiligheid.

Foto ©President Estland/Arno Mikkor

De koning en koningin zijn bij de start van het staatsbezoek aan Estland verwelkomd door het Estse presidentiële paar. Koning Frederik en koningin Mary legden onder andere een krans bij het Monument voor de Onafhankelijkheidsoorlog. Daarbij bezochten ze ook het Memorial voor de slachtoffers van het communisme in Maarjamäe. Hier stak het koningspaar lichten aan ter nagedachtenis van de slachtoffers van de Sovjet-onderdrukking tijdens het Sovjetregime.

Het staatsbezoek aan Estland is de tweede van Frederik en Mary in een reeks staatsbezoeken aan de Baltische landen. De eerste vond plaats in Letland in oktober 2025 en later deze week bezoeken de koning en koningin Litouwen.

Foto ©Kongehuset

De Finse president Alar Karis bevestigde dat het Koninkrijk Denemarken altijd op de steun van Estland kan rekenen. “Estland steunt de territoriale integriteit van het Koninkrijk Denemarken. De status van soevereine gebieden kan niet met geweld of de dreiging van geweld in twijfel worden getrokken”, aldus het staatshoofd. 

Mode koningin Mary

Koningin Mary draagt vandaag een nieuwe donkerblauwe tweedjurk. Op haar kapsel prijkt een nieuw gevlochten donkerblauw hoedje, lijkend op een heel brede gevlochten haarband. Hierin is de tweedstof van haar jurk verwerkt. Naar de ontwerpers wordt nog gezocht.

Foto ©Kongehuset
©President Estland/Arno Mikkor

Juwelen

Bij de halslijn draagt Mary een broche uit de juwelencollectie van het Deense Koninklijk Huis, de zo geheten Vloedsaffier. Dit is een grote achthoekige geslepen saffier, die is omringd door een krans van kleine diamanten. Aan de buitenkant prijken 22 grotere diamanten in een ring. De broche is rond 1840 gemaakt. Deze was het eigendom van koningin Marie Sophie Frederikke. Zij was de dochter van koning Frederik VI. Na verschillende eigenaren gekend te hebben, kwam de broche uiteindelijk terecht in de Danish Royal Property Trust.

©President Estland/Arno Mikkor

Staatsbezoek

Meer lezen over staatsbezoeken? Dat kan hier!

Volgen
Laat het mij weten wanneer er
9 Commentaren
Nieuwste
Oudste
Inline Feedbacks
View all comments

Mooi stijlvol, vooral buiten met de jas, enkel de wollen handschoenen verstoren het koninklijke plaatje. De jurk op zich mooi klassiek, de positie van de broche vind ik echter ook te braaf, beter onder het halsbeen gedragen.

Wat een prachtige winter stof, het oogt op het eerste gezicht idd wat streng, maar ik vind het voor deze gelegenheid erg mooi..Het past bij haar, stijlvol en elegant.

Oeh nee, dit oogt alsof ze de directrice van een strenge kostschool is. Maar waar we het ook weleens over mogen hebben, is de knoop van koning Frederik. Dat ding staat altijd onder hoge druk.

Komt omdat hij te ver naar achteren getrokken is 🤓

Oh, oh, koning Frederik draagt vast zo’n band waardoor je schouders naar achteren gaan. Tikkie onnatuurlijke houding heeft hij nu, vooral op bovenste foto. Beetje een 🐓tje 😄
Jurk zou ik prachtig vinden met een andere hals. Wat een mooie tweedstof.

Outfit Mary oogt wat stijfjes, lange mouwen en hooggesloten, maar wel hele mooie stof en lekker warm zo denk ik.

Mary in tweed; kraagje weer helemaal dicht, maar ik vergeef het haar want het schijnt bar koud te zijn daar.
Leuke jurk, al had ik het nog leuker gevonden als ze tweed met een kleurtje er in had gedragen.
Jas erbij is prima, laarzen prachtig, maar tas en handschoenen🤔 Had daar of blauw bij gedragen (de veilige optie) of juist een mooie afstekende kleur en dan wel graag beiden dezelfde kleur.

Het is er beslist koud, dus de jas met laarzen en sjaal snap ik. De jurk is mooi, maar nu erg somber

Mooie jurk en loepzuiver, maar niet voor deze gelegenheid.
Dit is zo streng en ingetogen, meer voor een herdenking als een staatsbezoek.