Avatar foto Door Moderator Petra
Mabel 18 apr 14 reacties

Royals en de strikken, wie draagt ze het mooist?

De eerste persoon aan wie je denkt bij strikken, is vermoedelijk prinses Mabel. Zij heeft er dan ook heel wat gedragen. Maar er zijn nog veel meer royals die zich hebben laten strikken. Máxima bijvoorbeeld.

Tijdens de zeventigste verjaardag van de Deense Koningin Margrethe, droeg de toenmalige prinses Maxima een galajapon van Carolina Herrera. De japon heeft een grote strik aan de achterzijde. 

Helaas is de jurk nog maar één keer publiekelijk gedragen. En dat terwijl hij zó mooi is. 14 mei vindt het diplomatendiner plaats. Misschien kan ze hem dan opnieuw dragen? Of anders het staatsbezoek aan Tsjechië?

Op Koninginnedag 2012 droeg Maxima een mantel met zwarte striksluiting. Ze maakte het plaatje compleet met een zwarte strik in haar kapsel. En ook op haar pumps prijkt een strikje!

Máxima en haar strikken van formaat

Tijdens het kerstmuziek gala in 2018 droeg Koningin Maxima een witte top met een zwarte pantalon met grote fluwelen strik van Natan. 

We zagen ook een grote strik bij Maxima bij het aftreden van Koningin Beatrix. Ook hier een ontwerp van Natan.

Bij de herdenking aan het slavernijverleden in 2013, droeg Koningin Maxima een zwarte kokerrok met een witte striktop.

Blouses met een strikkraag worden regelmatig gedragen door koninginnen en prinsessen. Hier Maxima met een blouse met strikkraag.

Koningin Maxima in een donkerblauwe jurk van Jan Taminiau tijdens de ontvangst van het nieuwe Belgische Koningspaar in 2013.

In een prachtige jurk van Jan Taminiau met dubbele strik, tijdens het Staatsbezoek aan Zuid-Korea in 2014.

Margrethe en strikken

De Deense Koningin Margrethe wordt ook regelmatig met een strik op haar kleding gespot. Hieronder draagt ze een blouse met strikkraag, tijdens een van de activiteiten rondom haar 40-jarig regeringsjubileum.

Tijdens een van de Nieuwjaarsrecepties in 2017 droeg ze een galajapon met opvallende grote strik aan de achterzijde van de japon.

Mabel en strikken

Het meest bijzondere kledingstuk met strikken is natuurlijk wel de trouwjurk van Prinses Mabel. Deze werd ontworpen door het ontwerpersduo Viktor en Rolf. Op de jurk zijn maar liefst 248 strikken gemaakt, die van boven naar onder steeds groter worden.

Ook een gedenkwaardig exemplaar is de zwarte japon met witte mouw en witte strik daarop gemaakt, die Prinses Mabel droeg tijdens de inhuldiging van haar zwager Koning Willem-Alexander. De witte mouw en witte strik staan voor de ontbrekende prins Friso, die op dat moment in coma lag. Tijdens de herdenking voor prins Friso in november 2013 droeg ze een aangepaste versie van de japon.

Klein detail: Gravin Zaria draagt haar arm in een doek, en draagt daar ook een zwart/witte strik op.

Prinses Mabel in een roze japon met satijnen lint en strik, een ontwerp van Viktor en Rolf.

Prinses Mabel in een lichtroze met witte galajapon van Viktor en Rolf in Noorwegen, opnieuw met een strik. Deze japon droeg ze ook op 30 april 2013 bij het evenement op de avond van de inhuldiging.

Overige royals en strikken

Prinses Margriet bij het burgerlijk huwelijk van Prins Pieter Christiaan en Prinses Anita in een top bedrukt met strikken. Ook op haar clutch prijkt een witte strik.

Prinses Margarita in een rode mantel met leren strikje aan de voorkant, tijdens het huwelijk van prins Carlos en prinses Annemarie.

De Zweedse Prinses Sofia droeg tijdens de doop van haar jongste zoontje Prins Julian een witte strik in haar kapsel.

De drie prinsessen: een strik op je jurk, een strik in het haar, een strikje op je schoenen en je bent een echte prinses!

Koningin Mathilde tijdens het kennismakingsbezoek aan Frankrijk in 2013 in een roze mantel met strik op de schouder, van Dior.

Koningin Mathilde in 2015 in een jurk van Natan met strik op de schouder.

Zweedse royals en strikken

Prinses Madeleine in een geruite rok met strik.

Prinsessfamiljen tog emot årets granar från studenter vid jägmästarprogrammet vid Sveriges lantbruksuniversitet (SLU).

Kroonprinses Victoria in een donkerblauwe blouse met strikkraag.

Foto’s ©Kungahuset, ©PPE

Verder lezen?

Dat kan. Bijvoorbeeld over Máxima’s ring met grote citrien.

Volgen
Laat het mij weten wanneer er
14 Commentaren
Nieuwste
Oudste
Inline Feedbacks
View all comments

Wat een boel mooie strikken komen er voorbij..De Carolina Herrera van Maxima is en blijft prachtig! Maar ook de groene cocktailjurk en de donkerblauwe jurk van Maxima zijn prachtig. Mabel haar stijl spreekt mij meestal niet aan, maar de jurken hierboven zijn wel uitblinkers voor mij.. en Mathilde’s roze Dior: een plaatje. Mss speelt ook een rol dat ik zelf ook erg graag strikken draag? Ik vind het meestal erg vrouwelijk en een tikje glamour uitstralen🤷‍♀️

Hier zitten inderdaad een paar prachtige kledingstukken bij die wat mij betreft op herhaling mogen. Allereerst de Herrera; ook schitterend met de bijpassende sieraden. Maar ook het groene jurkje van Taminiau en de blouse met strik van Natan bij de troonswisseling zie ik graag terug!

Destijds met prinses Diana, zij had ook veel strikken in haar kleding verwerkt. Ja ik hou ervan, klassieke stijl. die (delfts)blauwe japon van Máxima is echt heel mooi, dankzij de stof. Ook ik ben niet van een “one shoulder dress” maar deze stof en Máxima doen het hem. Die giga e n o r m e strikken op die schouders hoeven niet van mij dat vind ik echt overdreven en over de top, net als die trouwjapon van Mabel Wisse Smit. Maar daar zat een betekenis achter want zo vertelde ze aan Maartje van Weegen destijds in een tv interview dat ze met al die strikken op haar trouwjurk aan Nederland wilde laten zien dat “ ze haar man had gestrikt”… en terwijl ze dat met haar meest brede glimlach zat te vertellen, keek haar man, prins Friso, heel serieus en zonder één spier te verreken met zijn hoofd naar beneden naar zijn handen die op tafel rustte. Tja…. ik heb dit nooit echt kunnen vergeten, omdat er voor hun huwelijk nogal wat naar buiten was gekomen door Peter R. de Vries, wat Mabel later notabene op de computer op Huis ten Bosch (waar destijds koningin Beatrix woondde, want daarom kwam dit naar buiten) in Wikipedia probeerde weg te moffelen. Dit zijn voorvallen die ik niet vergeet.

Leuk hoor strikken, ik zie ze graag.
Geeft net een beetje extra, als een cadeautje.
De allermooiste Maxima in blauw/witte japon. Zo ontzettend jammer dat die niet meer in beeld is geweest. Ik ben niet van de “one shoulder dress”, maar Maxima staat dat zo geweldig dat ze er glansrijk mee wint.
Bij Mabel werd het wat veel, maar wel heel betekenisvol. Ik denk dat ze tegenwoordig geen strikken meer draagt omdat dat bij een voor haar andere tijd hoort. Heel begrijpelijk.
Voor kleine meisjes is een strik natuurlijk het summum van leuk en feestelijk.
Lieske verteld over haar lakschoentjes met strikken; ik had een jurkje met strik waar ik mij heel speciaal in voelde (een klein prinsesje). Héérlijk toch?
Bij een streng mannenpak voor dames vind ik een blouse met strik nog steeds zo geweldig, haalt meteen de “scherpe randjes” ervan af.

O, ja bij een streng broek of mantelpak een strik blouse , dat vind ik zoooo mooi.
Ik heb destijds een witte strikblouse gehad, voelde me er altijd heel netjes mee, en was heerlijk om mee te combineren

Prinsesje Roos…. zó schattig en herkenbaar! 💝

🥹😂💋

Wat een leuk overzicht! Beide blauwe jurken van Máxima echt prachtig. De maat van de strik scheelt veel. Groot kan bijzonder zijn maar niet altijd mijn smaak. Schouderstrik bij roze jurk abdicatie net te groot om leuk te zijn, terwijl maatje kleiner op de schouder van Mathilde chique en bijzonder staat. Maar 3 prinsesjes in somber grijs met zwart: daar zie ik geen enkel klein meisje blij van worden. Verbazende keuze.

Ik houd wel van een mooie strik op z’n tijd!
Het kan een speels effect geven, maar ook juist heel chique overkomen, of een zakelijke outfit wat klassieker, verfijnder en zachter maken.
Vaak tilt het een kledingstuk net even naar een hoger niveau.
Ook op een schoen staat het soms heel leuk.
Vroeger als jong meisje had ik zwarte lakschoentjes met een strikje….apetrots!
En een mooi zijden lintje door mijn krullen met een strik opzij.
De meest getoonde koninklijke strikken kan ik wel waarderen.
Alleen de mega-strik op de rug van koningin Margrethe vind ik buiten proportioneel en het gestrikte satijnen lint op de jurk van prinses Mabel ook niet mooi.
Maar verder: kom maar door hoor!

1. De donkerblauwe mega strik van Máxima op repeat a.u.b.
2. Nooit geweten dat de Herrera (een van mijn lievelings) een strik had, graag een foto.
3. Alle Mabel strikken too much, de roze jurk met satijnen lint 😱

En de Prinsjesdag japon in 2024, Cleas Iversen, licht blauwe japon met grote strik op de schouder. Maxima zag er toen adembenemend mooi uit. Ook een onvergetelijk strik moment:)

Wat een prachtige outfits met strik. Van Maxima de donkerblauwe jurk, de groene jurk, het roze complet van de abdicatie, de zwarte broek met strik, wat een mooie kleding en deze allemaal (volgens mij) maar 1 x gedragen. Behalve de groene jurk die heeft ze onlangs nog gedragen. Ook Victoria en Mathilde mooie kleding met strik. De Victor en Rolf kleding heb ik nooit kunnen waarderen, too much. 🎀🎀🎀

Wat leuk, zoveel strikken en op zoveel manieren verwerkt
Maxima staat bij mij bovenaan, die heeft hele mooie creatie,s met strik, ik blijf het jammer vinden dat we de dr.blauwe jurk nooit meer hebben gezien, maar wie weet, komt dat nog nu ze zoveel aan het herdragen is.
Mathilde op nr.2 en Madeleine op nr.3.