Avatar foto Door Josine Droogendijk
Máxima 18 uur geleden 23 reacties

Praat mee: hoe zie jij Máxima graag?

Koningin Máxima is een vrouw met veel gezichten, in de positieve zin van het woord. De ene keer verschijnt ze op de rode loper als een powervrouw, de andere keer als een sprookjesprinses. Hoe zie jij de koningin graag?

Laten we even kijken naar wat mogelijke antwoorden.

Máxima als Hare Majesteit Koningin Máxima

Of ze nu op staats- of streekbezoek gaat of een mooi concert bijwoont: in aanwezigheid van de koning is Máxima doorgaans op en top chic gekleed. Keurige koninginnekleding van Natan, het haar opgestoken of gekruld, een hoed op haar hoofd: als de gelegenheid erom vraagt, weet Máxima maar al te goed hoe ze ‘mevrouwerig’ voor de dag kan komen. Fashionwise blijven grote verrassingen uit. Het is keurig, koninklijk en klassiek. Precies zoals je van een koningin kunt verwachten.

(c)PPE

Máxima als sprookjesprinses

Het komt niet heel vaak voor, maar zo af en toe presenteert Máxima een zachte, romantische versie van zichzelf. Lichte pasteltinten, zachte krullen: als ik naar de foto’s kijk, begint het strijkorkest in mijn hoofd automatisch een wals te spelen.

(c)PPE

Máxima als modekoningin

Met een bijna onbeperkt budget kan Máxima zichzelf ook profileren als modekoningin. Denk maar aan haar fenomenale jurk van Iris van Herpen of de gatenjas van Claes Iversen. De kledingkeuzes zijn dan origineel, vooruitstrevend en gewaagd. Er gebeurt dus echt wat.

Máxima als powerhouse

Begeeft ze zich in een zakelijke omgeving, dan presenteert Máxima zichzelf graag als powervrouw. Felgekleurde broekpakken helpen haar daarbij. Ook op de rode loper krijgen we de krachtige versie van Máxima regelmatig te zien.

Máxima als sociale duizendpoot

Heeft ze een informeel werkbezoek in haar agenda staan, dan laat Máxima de oranje franje vaak thuis. Een simpel broekpak en een snelle kam door het haar volstaan. Het is de meest naturelle, toegankelijke versie van Máxima die we te zien krijgen.

Máxima als glamourqueen

Met regelmaat presenteert Máxima zichzelf ook als glamourqueen. Zie het als een mix van oud en nieuw geld. Een dure designerjurk, torenhoge plateauzolen, gekrulde lokken én een historisch collier van Juliana, om maar een voorbeeld te noemen. Vaak scoren deze plaatjes goed bij het grote publiek.

(c)PPE

Natuurlijk zijn er nog veel meer opties mogelijk, dus voel je vrij om er nog een aan de lijst toe te voegen. Ik ben vooral benieuwd welke Máxima je het meeste aanspreekt en waarom. Van goed of fout is geen sprake, want jouw voorkeur vertelt vooral iets over jezelf, jouw visie op de monarchie en jouw beeld van de koningin. Zelf zie ik Máxima graag als powerhouse. In mijn jeugd had ik weinig werkende vrouwen om me heen. De dames die ik kende waren vooral lief, verzorgend en zacht. Daar is natuurlijk he-le-maal niets mis mee, maar Máxima’s voorkomen en gedrag hebben me altijd aangespoord om te gaan voor de doelen die ik op allerlei vlakken had. Ik durf zelfs wel te stellen dat ik op het gebied van journalistiek nooit zo ver was gekomen zonder haar. Toont ze haar power, dan denk ik dus “yasss queen”. Ik kan me voorstellen dat jij weer een heel andere voorkeur hebt, wellicht gevormd door je omgeving, dus kom maar op met de verhalen.

Lees je liever verder?

Dat kan. Bijvoorbeeld over de huizen waar Máxima allemaal in gewoond heeft.

Volgen
Laat het mij weten wanneer er
23 Commentaren
Nieuwste
Oudste
Inline Feedbacks
View all comments

Ik vroeg me af, bij welke nog komende gelegenheid kan ze die waanzinnige Iris van Herpen in de toekomst nog een keer dragen. Iemand een idee?

Als koningin heeft Maxima een vooraanstaande positie, en daar horen verplichtingen bij.
Zij komt op mij behoorlijk plichtsgetrouw over en toont overal haar hartelijke betrokkenheid.
Wanneer ze in functie is vraagt dit om discipline, en daar hoort ook haar uiterlijke verzorging bij.
Dat ze niet heel stijlvast is vind ik niet zo’n probleem, omdat dit m.i. gewoon niet bij haar persoonlijkheid en karakter past.
Maar ik zie haar graag wel verzorgd en vrouwelijk klassiek gekleed in mooie japonnen, rokken met blouse of top, blazers, mantels, korte jasjes enz. van goede kwaliteit stof die kreukarm is. Met of zonder hoed, al naar de gelegenheid, en fraaie bijpassende accessoires.
Een verzorgd kapsel met opgestoken haren, een leuke staart, of loshangend met haar lokken in een losse krul d.m.v. hair extensions tillen alle outfits naar het juiste niveau, passend bij haar status en representatieve waardigheid.
Fijn te zien dat Maxima tijdens in- of uitgaande staatsbezoeken zichtbaar de puntjes op de ï zet., zowel in dag- als avondkleding, en dan ook haar juwelen met verve weet te dragen!
In haar VN functie en werkzaamheden kan een leuke combi of zakelijk klassiek broekpak een goede keuze zijn, maar ook tijdens deze activiteiten blijft men haar toch altijd zien als de koningin van Nederland.
Privé kan ze uiteraard haar eigen stijl kiezen waarin ze zich op haar gemak voelt, incl. haar eigen losse haren, zonder toeters of bellen.

Het leuke aan Maxima vind ik dat ze ‘flamboyant’ is. Buiten om dat ik de betekenis van het woord wist heb ik het toch even opgezocht: ‘opvallend, uitbundig, levendig en vaak met een zekere flair of theatraliteit’. En zo zie ik Maxima en op die manier spreekt zij mij het meeste aan m.b.t. kledingkeuzes.

Het leuke hieraan vind ik dat we in tegenstelling tot andere koninginnen vaak verassend mooie ‘looks’ te zien krijgen. Het ‘nadeel’ van flamboyant is dat ‘looks’ soms ook teveel kunnen zijn. Soms zelfs wat slordig. Maar saai is het nooit. En dat spreekt mij persoonlijk aan.

Prima een stijlvolle Mary, een niet uitgesproken Mette-Marit, een punctuele Mathilde of een stijlvaste Catherine. Maar Maxima is voor mij de absolute topper.

Helemaal mee eens Pieter!

Pieter, je haalt me de woorden uit de mond, helemaal eens.

Wat een heerlijke blog! Het is natuurlijk juist die veelzijdigheid die haar zo interessant maakt en waarom ik hier graag meelees😃 Maar als het dan gevraagd wordt, vind ik de modekoningin top💃 En de sprookjesprinses flop💾 . Ik ben heel benieuwd of Amalia zich tot net zo’n veelzijdige fasionqueen gaat ontpoppen🦋

Als Hare Majesteit en Glamourqueen omdat we daar maar een van hebben.
Alle andere omschrijvingen kunnen voor vele andere vrouwen gelden

Zelf houd ik absoluut niet van tuttige, meisjesachtige outfits, dus de Sprrokjeskoningin mag van mij heel snel van het toneel verdwijnen. Ik weet niet precies waarom dit soort looks me tegenstaan. Ik vermoed omdat ik vind dat een vrouw van middelbare leeftijd, die eruit probeert te zien als een meisje van 12, geen respect voor zichzelf heeft. Vrouwen mogen ook gewoon ouder worden.
Persoonlijk vind ik Maxima’s gebrek aan een eigen stijl een beetje verwarrend, wie is zij, vraag ik me soms af. Ook haar enorme hoeveelheid kleding blijft me verbazen. Zelf heb ik een connectie met al mijn kledingstukken, terwijl Max van gekkigheid waarschijnlijk niet meer weet wat er allemaal in haar kast hangt. Kleding lijkt voor haar niet iets waar ze veel emotie bij heeft.

Juffrouw Annie, ik moet je gelijk geven, ik vind haar ook verwarrend en weinig stijlvast, ook wat betreft verzorgd uiterlijk en zo. De ene keer past alles mooi bij elkaar, verzorgd kapsel, mooie kleding en accessoires en de volgende dag piekhaar en niets past bij elkaar of ziet er gewoon slordig uit. Wat me ook opvalt is dat ze zo weinig mixt en matcht, heeft ze eenmaal een bepaalde outfit aangehad, blijft ze die maar herhalen met dezelfde schoenen en tas bovendien, terwijl ze nochtans heel wat bestaande stukken op een andere manier zou kunnen combineren en daardoor zou het ook telkens lijken alsof ze iets nieuws aanheeft!

Ik zie Máxima heel graag verzorgd! Haren verzorgd, geen (vettige) pieken, geen Barbie kapsel met eeuwige saaie zelfde lok op precies dezelfde plek, Maar verzorgd, opgestoken of een grove krul ( zonder los nephaar) of een mooie Bob geknipt en ik wil haar het liefste in Nederlandse ontwerpers zien, een chique look wat hoort bij koningin-zijn! Bij de andere Europese koninginnen lukt het tenslotte ook (waarom dan niet bij Maxima op de staatsbanketten na?)Geen C&A-lookes meer van Natan! Vind ik echt goedkoop aandoen, slecht op maat, zit veelal te strak, te scheef, te trekkend bij bepaalde delen, slecht gemaakt, slordig gemaakt, motief niet op motief, duidelijke naden in een model waar helemaal geen naden hoeven(!) te zitten, ongelijke coupe-naden, scheve zomen ect, Kortom het uniform van Natan, waar Máxima zo dol op is, is veelal saai met overdreven groteske stijve uitstaande’ glimmende rokken, en niet te vergeten de beruchte capejes, frutsels zonder enig toegevoegde waarde (denk bevoordeeld aan de bos peterselie op de schouder 😂), enfin noem maar op. Nee ik zie liever Máxima op chique! en in ieder geval de juiste maat!! Klassiek chique, daarbij hoort ook casual want dat kan ook klassiek chique zijn! Maar ze moet wel de juiste toon hierin willen zoeken en of goed advies in krijgen. Ik zou zo zeggen: aan de slag, en weg met Natan. zet em op! Ze kan het, financieel is er geen probleem, maar nogmaals de wil, de zin, het inzien van- moet wel aanwezig zijn bij …… !

Last edited 11 uren geleden by Jacqueline

Als het maar verzorgd is, ben ik blij. Ze heeft absoluut een leuke smaak waarin je haar sprankelende persoonlijkheid terugziet, maar ze is niet echt van de puntjes op de i. Dat doet ze alleen als het ‘moet’ en dan ziet ze er ook fantastisch uit. Ik houd ook wel van de Latina in Maxima, dat heeft het NL koningshuis absoluut wat schwung gegeven. Van de jetset Maxima ben ik niet zo’n fan, dan had ze een andere man moeten trouwen.

Interessante vraag! Er zijn veel fashionistas op de wereld, in de media worden we doodgegooid met ‘it-girls’, een hoop glamour en sexy looks, terwijl het straatbeeld over het algemeen saai en voorspelbaar is, een echte koningin echter, met koningin-waardige outfits en klasse uitstralend, dát blijft iets speciaals, zó zie ik Máxima dan ook het liefst. Betekent echter niet dat ik haar niet graag casual zie, maar te vaak, te gewoontjes gekleed, is mijns insziens niet de juiste weg voor de moderne koningin. Mijn voorkeur gaat dus naar klassiek koninklijk, graag ook met een twist, en in ieder geval vergezeld door een verzorgd kapsel en de juiste accessoires.

Voor mij een lastige keuze. Ik houd niet zo van voorspelbaarheid en dus voel ik mij bij Máxima erg op m’n gemak😉. Ieder bezoek en gelegenheid vraagt om een ander outfit, maar gelukkig komt onze koningin soms heerlijk verrassend uit de hoek. Ik vind het zelf ook leuk om te wisselen van kledingstijl, dus de ene dag m’n jeans en sneakers aan op kantoor en de volgende dag een midi rok met mooi truitje of blouse en ballerina’s. Maar powerhouse staat Máxima wel erg goed😉

Máxima als Hare Majesteit Koningin Máxima, powerhouse en glamourqueen zijn mijn favorieten!

Echt bijzonder, Josine en Petra, hoeveel ruimte jullie altijd geven om onze visie te geven; hier nog eens extra; waarvoor dank. Wat leuk. Ik ben ook benieuwd naar alle reacties; ook altijd zo leuk om te lezen.
Ik zie Maxima liefst gezellig belangstellend in gesprek met mensen waar ze te gast is. In verzorgde kleding; elegant en niet te alledaags, maar wel een zekere waardigheid als ze in functie is, en passend bij de situatie. Bij bijv. een bezoek aan ouderen of kinderen is een beetje sprookjesachtig dan wel leuk, maar dat roze meisjesachtige capejurkje van hierboven was 20- 30 jaar jonger misschien leuk; te meisjesachtig. De rode power- outfit van hierboven vind ik haar ook geweldig staan. Privé vind ik dat ze alle vrijheid moet hebben, zolang we ons niet hoeven te generen waar ze herkenbaar is als Nederlandse koningin en er dan onverzorgd bijloopt. Blote benen of extravagant of soms ineens verbazend tuttig privé vooral lekker doen als ze daarvan houdt.

Wat een leuke vraag. Ik denk dat de kracht van onze koningin zit in de afwisseling. Geen uniforme, altijd doordachte, tiptop verzorgde vrouw. Dat slaat wel eens door in slierterig haar of een jurk die echt lelijk is.
De mooie broekpakken, de prachtige galajurken, de bijzondere koningsdagcreaties, erg Maxima. Met als hoogtepunten de momenten dat ze echt lef toont. De Iris van Herpenjurk en het groene broekpak. Ik denk dat ik dat het leukst vind. Alleen moet dat maar af en toe.

Ik vind Maxima het best tot haar recht komen in galakleding, een mooie avondjapon met goed kapsel en passende juwelen. Haar dagpresentatie is soms minder representatief, maar het is wel typisch Maxima die voldoende zelfvertrouwen en uitstraling heeft om met slordig kapsel en minder geslaagde outfit te verschijnen, haar positieve persoonlijkheid maakt alles goed!

Wat een leuke blog. Ik zie Maxima het liefst zoals ze privé gekleed gaat. Deze categorie mis ik nog! Dat vind ik zo mooi gedurfd, authentiek, modieus. Ik word daardoor geïnspireerd 🫶

Tja, mijn antwoord zal waarschijnlijk niemand verbazen: ik ga voor alle looks, ook die niet genoemd zijn.
Waarom: ik houd zelf niet van één look, dat vind ik saai en verveeld me.
Het ene moment ben ik Ma Flodder (in huis weliswaar😉), het andere moment jeans, dan weer sportkleding, motormuis, verder naar een wat zakelijker look, door naar Italiaanse chique en ook nog glitz en glam.
Héérlijk vind ik dat, geen hokjes voor mij, ik doe precies wat ik voel of zin in heb🫣🤣

Is ook waar, een “uniforme” look ala Catherine is wel altijd super verzorgd, maar ook zeer voorspelbaar😉

👍

Ik kan moelijk kiezen. Ze lijkt me een powerhouse, dus dat past bij haar. Maar ze is ook koningin én sociale aspecten zijn belangrijk in haar werk en bezoeken.
Uiteindelijk gaat het dan om een goede look, die past, met de juiste onderkleding. En bij Maxima mag er ook wat pit (en soms wat glamour) in.

Last edited 16 uren geleden by Geraldine

Ik zie Maxima het liefst gekleed als koningin, dus zoals op de bovenste foto’s. De Coco Chanel look,mooie jurken opgestoken haar en een relevé.Ook geniet ik altijd van de staatsbezoeken. Lange jurken, glitter en glamour, mooie kapsels.
Maarrrrrrr…….ik ben nuchter genoeg om te begrijpen dat dit onmogelijk is. Zeker bij laagdrempelige bezoeken, moet de koningin benaderbaar zijn, en met een supersjieke outfit wordt dat teniet gedaan.
Dus over het algemeen een verzorgde look. Netjes, haren verzorgt( niet de losse slierten) lage knot of staart.