Vandaag was het weer zover: Willem-Alexander en Máxima genoten met 28 uitblinkers, waaronder Roxy Dekker, van een lekkere lunch. Voor de gelegenheid haalde de koningin een klassieker van Chanel tevoorschijn.
Koning Willem-Alexander en koningin Máxima willen door het aanbieden van een uitblinkerslunch hun erkenning en waardering uitspreken voor mensen die een bijzondere prestatie hebben geleverd. Dit was de veertigste editie van de uitblinkerslunch.
De 28 genodigden hebben de afgelopen periode een prijs of andere onderscheiding ontvangen voor hun prestaties in uiteenlopende sectoren zoals kunst en cultuur, media, wetenschap, sport en bedrijfsleven.
Tot de genodigden behoorden Roxy Dekker (Popprijs 2024), Remko de Waal (Zilveren Camera 2024) en Saskia Belleman (Machiavelliprijs 2024).
Mode Máxima: groen van Chanel
Ik heb het al wel vaker gezegd: koningin Máxima is momenteel he-le-maal in de groene fase. Of het nu een jurk, broek of jasje is: haar lievelingskleur duikt iedere keer weer op. Zo ook vandaag. Tijdens de uitblinkerslunch droeg Máxima een jasje van Chanel, dat debuteerde in 2008. Zeventien jaar geleden dus!
In 2008 combineerde Máxima het jasje met een trend uit die tijd: de ballonrok.
Het is een echt leuk jasje, tijdloos en een mooie kleur, leuke stof. Jammer alleen van de borstzakken, ik houd daar absoluut niet van, want bij vrouwenkleding zijn ze functieloos (dit itt tot mannenkleding, daar kan er nog wel eens iets worden ingestopt.) Met de zwarte broek is het perfect gestyled. Maxima blijft door de jaren heen wel heel trouw aan slieterig genonstyled haar, ik ben best benieuwd waarom zij daarvoor kiest op de meer informele momenten. Gemak?
Leuk jasje en zeker leuk te combineren. Maar absoluut nooit meer met die ballontocht en rare schoenen en gifgroene tasje.
Haha, ik had een ballonrok in 1986 ongeveer. Dat vond ik toen nog leuk. Daarna nooit meer mooi gevonden. Het jasje blijft tijdlois met het juiste onderstuk
Geen topper, maar een nette outfit met de zwarte pantalon. Altijd al een hekel gehad aan die ballonrokken, en de combinatie van vijf verschillende kleuren groen in de outfit van 2008 is echt vreselijk.
Ik vind het een leuk jasje. In combinatie met de zwarte pantalon mooier dan met de groene pofrok.
Ik ben helemaal verliefd op dit klassieke tweed jasje van Chanel:) Maxima heeft dit jasje in de loop der jaren al meerdere malen herdragen. Later op de dag bij een werkbezoek in Amsterdam waar je haar outfit heel goed kunt zien. Misschien dat Josine of Petra hier nog een blogje over gaan maken. Met alle draagmomenten:) Want ik herinner me ook een bezoek in 2014 denk ik. Samen met Koning Philippe van Spanje. Iets met de VN?? Toen droeg Maxima dit jasje samen met een zwarte kokerrok. Ik vond het echt heel mooi!!
Ik vind het een leuk jasje maar niet in de combinaties die ik hier zie. Zou het graagnog eens op een andere broek of rok zien. Haren zijn wel mooi gestyled. De koning keurig in een mooi kostuum. Moet stiekem toch altijd een beetje lachen om de voeten van de koningin, op de een of andere manier altijd een beetje raar gezicht 😉
Maxima valt qua kleur weg bij Willem Alexander. Het is de eerste keer dat mij dit opvalt. Om nog maar te zwijgen van Roxy Dekker want die knalt er het meest uit. Haar top is leuk, model broek niet mooi en aaargh hoe lelijk die sneakers erbij.
Het pak van de koning vind ik mooi van kleur, stof en snit, plus lekker zacht oranje als contrast.
Ohhh, 2008…… Dat wij dat ooit mooi gevonden hebben🫣
Het jasje met de zwarte broek is een betere combinatie, maar ik zie liever een korter Chanel jasje.
De lengte….al die zakken….nee, 3x niks wat mij betreft.
Misschien privé als casual kleding, en dan losgedragen met een top eronder?
Misschien wel haar lelijkste outfit ever, die van 2008 dan he.
Nou, ze heeft ook nog eens zo’n legergroen avondtoilet gedragen in camouflagekleuren. Dat vind ik denk ik nog net wat lelijker. 😉
Ben benieuwd welke outfit dat was! Er is ook ooit wel eens een blog met ‘lelijkste outfit’s geweest, geloof ik. Ik kan me herinneren een soort neglige-jurkje met zwarte panties, een bruine Valentino-jurk, een gouden disco-jurk die heel lelijk afkleedde, etc. …
Ik ben nog altijd ‘op zoek’ naar een outfit die ze ooit eens droeg als koningin. Een soort lymegroene kleur met een klein roze/rood kleurig haarstukje, en dat stond dan schuin voor op haar hoofd. Volgens mij zakte het ook nog deels naar voren. De op knielengte jurk werd aan de onderkant soort omhooggehouden in golven als een gordijn.
En dan niet uit leedvermaak of om kritisch te zijn dit keer, maar puur omdat ik er destijds zo om moest glimlachen. Ik vond het echt hilarisch😄👍🏼
Ah, de vaginahoed! Die droeg ze bij de opening van de groene fabriek.
Ik heb hem! 😄
Foto’s staan in een blog op modekoninginmaxima.nl onder de titelnaam: Maxima is gespot bij de zeeman.
Maar ik zie dat er heel veel discussie op gang kwam in de blog destijds dus misschien kan ik er beter niet naar verwijzen 😄🙈. (Grapje).
Nee nee, ik heb meteen even gekeken maar die is het niet, hoe kom je er ook weer bij, die benaming😂.
Nee Josine het was 100x erger. De door jouw beschreven hoed/outfit is er niets bij😄. Kun jij het niet achterhalen? Het was een klein roze haarstukje met een soort geel/groen glimmende jurk, van satijn denk ik. Het was echt vreselijk.
Ik meen dat ze de outfit die dag ook nog naar 2 gelegenheden droeg.
Oooh, die foto uit 2008…😂 Vonden we dat destijds echt leuk? De combi met zwarte broek vind ik leuker.
Ik weet niet, het is een echte Classic Chanel met al die zakjes. Maar ergens staat het Maxima niet, misschien privé aantrekken met een spijkerbroek?
Vind ik ook. Ik kan niet goed zeggen waarom, maar het staat haar niet echt. Zo’n kort Chanel jasje zonder al die zakken was waarschijnlijk inderdaad beter geweest, van dat soort jasjes hou ik wel. Ik ben ooit eens verliefd geweest op een kort jasje van Chanel in een prachtige oranjerode kleur, helaas bleek het niet geschikt voor mijn budget: 5000 €.
Mooi jasje, leuk dat ze hem weer een keer tevoorschijn heeft laten halen. Pas na 17 jaar?
Prima gecombineerd vandaag met de zwarte broek, leuke outfit.
Ik verbaas me even over de outfit in 2008. Mogelijk wel in de top 5 van slechtste outfits ooit van Maxima, wat erg 😂. Eigenlijk alles vind ik zo erg dat ik niet weet waar te beginnen. Gelukkig nooit meer gedragen daarna.
Zittend moeilijk te zien wat Roxy aanheeft maar de schoenen? waarom doe je die totaal afwijkende kleur erbij aan.
Ik vind dit zo’n prachtig jasje! Net als Koningin Maxima hou ik ook enorm van groen 💚 Het jasje is online te koop, maar bijna $1200,- vind ik nog ‘iets’ te prijzig.
Elders de hele groepsfoto gezien, Saskia Belleman heeft een prachtig bordeauxrood ton-sur-ton pak aan, love it!
Nee, geen mooi jasje, toen niet en nu niet.
Te lang, kleur niet mooi, niet mijn smaak.
Mooi combi . Lijkt een mooie iets strakkere broek beter dan de wijde die ze vaker draagt. Ballon rokken zijn toch weer hip ? Maar Maxima mag deze wel in de kast laten
Ja, ze zijn weer hip. Alleen heten ze nu bubble skirts. Ik heb er ook een.
Mooi jasje, met een wat vreemde lengte.
Niet te zien, omdat ze zit.
Zou haar wel staande ermee willen zien.
Ik herinner me de ballon rokken 🫣
Jasje veel mooier op de zwarte broek. Ik heb die ballonrokken nooit gesnapt. Al die verschillende groene tinten doen pijn aan mijn ogen.
Die ballonrok doet echt pijn aan mijn ogen, wat een onding en dan ook nog in een gordijnstofje. En dan net de verkeerde kleur schoenen eronder, brrr.
De combinatie met de broek is beter (jammer dat er geen staande foto is), maar van mij mag dit jasje weg. Ouwelijk, tuttig en een zouteloze kleur.
Tijdloos
Altijd makkelijk zeker met dit weertje.
En een Chanel laat je niet in de kast hangen 😀
Zo te zien heeft de koning weer een xxl colbert aan..🫢
Dit jasje past nu beter dan destijds , zo te zien. Het zit nu wat ruimer
Het is een jasje dat eigenlijk tijdloos is, maar toch door de hoge kraag en de lengte is het ietwat gedateerd.
De stof vind ik heel mooi,
Mooie combinatie! Zo’n jasje is tijdloos. Ook een prachtige ring met steen in bijpassende kleur!
Gelukkig koos ze niet voor eenzelfde combinatie als de 1e keer.. die is .m.i. wat tuttig en gedateerd. Ben benieuwd naar de pantalon.. lijkt wat smaller dan we gewend zijn van Maxima… ik denk beter..maar dat is mijn mening. Het jasje op een pantalon is sowieso goed, en Chanel gaat nooit uit de mode
Het jasje is mooi en heel veelzijdig, de eerste keer gedragen mmmm…, nu met het een mooie pantalon komt het veel beter tot zijn rechr!
Roxy draagt een leuke outfit, heeft echt haar best gedaan. Jong en feestelijk. Ook de dame geheel rechts (niet op deze beelden te zien) draagt een mooie rok en schoenen, gecombineerd met een witte blouse, altijd goed. Het jasje van Maxima is leuk, ik zou het leuker vinden met een feestelijker onderkant.
Vonden we dit écht mooi in 2008 of toen ook een misser?
Het jasje komt nu beter tot haar recht. Ik begrijp dat er geen dresscode geld bij deze lunch om mensen niet op kosten te jagen. Dus ik snap dat ook Maxima het rustigasn doet. .
😂Heerlijk die foto uit 2008, echt zo gedateerd.
Alle kleuren groen bij elkaar, schoenen met bandjes (met een betere hak voor de voetjes) en een ballonrok🫣
Nee dan komt dit Channeljasje beter tot haar recht op een zwarte pantalon.
Zo speelt het jasje de hoofdrol en is er geen strijd met een 🎈rok wie wint.
WA ziet er vrolijk en uitgerust uit, valt mij op.