In deze log (geopend op 13 december 2019) wordt regelmatig iets geplaatst wat te maken heeft met Royals in december. Denk hierbij aan kerstkaarten, vrij gegeven foto's, jaaroverzichten, koninklijke programma's, kersttoespraken en nieuwjaarstoespraken. Regelmatig zullen we een en ander proberen toe te voegen aan de log. We plaatsen niet alles, dan wordt de log erg vol! Voel je daarom vrij om alles wat hiermee te maken heeft, te plaatsen in een reactie onder de log. Oftewel: ga lekker los in deze decemberlog. Enne... kerst- en nieuwjaar wensen mogen hier ook geplaatst worden. Kortom: een Decemberlog!
Een Hartelijke decembergroet van,
Moderators Josine en TWoR en alle vaste bloggers
Update 24 december
De vrij gegeven foto en kerstwensen van ons eigen Koninklijk gezin.
Foto ©RVD
En een foto van de opnames van de kersttoespraak, die morgen uitgezonden zal worden. De toespraak is opgenomen vanuit Paleis Huis ten Bosch.
Foto ©RVD, Arenda Oomen
Een foto van het gezin van de Zweedse Prins Carl Philip en Prinses Sofia werd vrij gegeven via hun Instagram account.
Prins Harry, Meghan en Archie verstuurden een digitale kerstkaart vanuit Canada.
Update 21 december
De Belgische Koninklijke familie was aanwezig bij het jaarlijkse kerstconcert in het Koninklijk Paleis. Opvallend mode detail: Prinses Elisabeth droeg een prachtige bordeauxrode fluwelen jumpsuit van Natan en oorhangers met sterren van Percossi Papi uit het juwelenkistje van Koningin Mathilde.
Concert de Noël au Palais Royal de Bruxelles, pour remercier les personnes qui ont contribué aux activités du Roi et de la Reine au cours de l’année écoulée. Le concert de Noël sera diffusé sur :
22/12 – 10h30 (RTL TVI)
25/12 – 15h05 (één)
25/12 – 21h00 (La Trois/RTBF) pic.twitter.com/smZcc4N3ZV— Belgian Royal Palace (@MonarchieBe) December 18, 2019
Een kerstgroet van de Belgische Koninklijke familie, waarbij deze foto (gemaakt tijdens de verjaardag van Prinses Elisabeth door Bas Bogaerts) werd vrij gegeven.
Foto's van de Noorse Koninklijke familie.
Het Zweedse Kroonprinsesselijk gezin gaf een video en een foto vrij met een kerstgroet. In de video wordt ze het kerstverhaal verteld in de kerk die ze bezoeken.
Prins Daniel, Kroonprinses Victoria en Prins Oscar namen volgens jaarlijkse traditie kerstbomen aan van een Universiteit. Een foto en video werden vrij gegeven:
13 december 2019
Een Luciagroet van Prinses Estelle en Prins Oscar
Foto's ©Kungahuset, S. Friberg
Filmpje en foto van het Deens Kroonprinselijk gezin:
Foto's o.a. ©Kungahuset (S. Friberg/R. Stecksen)
- 24 dec 09:12 Máxima's nieuwe outfits van 2019
- 23 dec 11:12 Poll: favoriete outfit december 2019
Niets van deze website mag verveelvoudigd en/of openbaar worden gemaakt door middel van druk, fotokopie, fax, overtypen, opslag in een geautomatiseerd gegevensbestand of anderszins, zonder voorafgaande schriftelijke toestemming van de beheerders.
Reacties
Moderator Petra
donderdag 02 jan 2020 - 16:07De Luxemburgers brachten de feestdagen met z'n allen door in Zwitserland. Alle 4 kleinkids waren er bij. Zie de nieuwe spontane foto in de sneeuw die is vrij gegeven.
https://www.facebook.com/courgrandducale/photos/a.1313775638674354/28595...
Moderator Petra
donderdag 02 jan 2020 - 16:06Hebben jullie de schattige nieuwe foto gezien van Archie met zijn vader?
https://www.instagram.com/p/B6wD12Unn4N/
Hennie64
dinsdag 31 dec 2019 - 22:12Zeer teleurstellend, wederom! Waarom een vakantiefoto sturen om prettige Kerstdagen te wensen? Wat heeft het een met het ander te doen??
Waarom geen kerstboom bij de zogenaamde kersttoespraak van de koning? Waarom heet het dan eigenlijk een kersttoespraak? Doe deze speech dan gelijk met Prinsjesdag, wel zo handig dan ... .
Johanfrederik
donderdag 26 dec 2019 - 23:43...wat een soms onzinnige diskussie wegens een foto, die bedoeld is voor familie en vrienden.
Nee, dit keer géén sneeuwvlokjes en ander 'Kerstspul' - maar een foto van een gelukkig gezin
in een totaal andere omgeving tijdens een malle verkleedpartij - nou en ?! Mag de familie
werkelijk helemaal zelf bepalen. Wat een vaak negative bemoeizucht, die zich neerslaat in
onmogelijke commentaren.
Josine Droogendijk
vrijdag 27 dec 2019 - 07:59Ik denk dat ze het nooit voor iedereen goed doen. Deze foto is in eerste instantie naar vrienden gestuurd. Gek of narcistisch vind ik dat helemaal niet, dat vind ik zo calvinistisch gedacht. Een kerstkaart is gewoon een leuke groet waarmee je laat zien dat je aan de ander denkt en ik heb meer met een vrolijke privefoto dan een sneeuwend tafereel met goudgedrukte letters.
Maar, en op dat vlak deel ik een deel van de kritiek, het Nederlandse volk is geen vriendengroep van de koning. Hij is onze vriend niet, maar onze koning. En als je kijkt hoeveel werk de andere royals er van maken, dan valt dit wel een beetje tegen. Zo vaak zien we de meiden niet, waarom dan niet een leuke foto waar iedereen op zn mooist op staat en iets van de kerstsfeer oproept.
En hoewel ik zelf christelijk ben en het fijn vind om te zien dat dit ook leeft bij de Oranjes, vind ik het wel ongepast om de ander de wet voor te schrijven wbt deze bijzaak. Met kerst draait het om de geboorte van Jezus , dat hij in alle nederigheid hier naartoe kwam om uiteindelijk aan het kruis te sterven en zo voor onze zonden te sterven. Als dat de essentie van kerst is, dan maakt die kerstgroet mijns inziens weinig uit. Ik stuur vaak ook kaarten met 'fijne feestdagen' ipv gezegende kerstdagen of iets in die trant. Voor mij is het een vanzelfsprekendheid dat ik iedereen de zegen toewens. Onze dominee zei het onlangs zo mooi: Evangeliseer, desnoods met woorden.
En ik moet zeggen dat ik echt geschrokken ben van enkele reacties die ik heb verwijderd. D3 meiden vergelijken met ikweetnietwat vanwege hun pose. Laten we vooral de vredige en blijde sfeer van kerst vasthouden. En dat betekent niet dat je laaiend enthousiast hoeft te zijn, maar respect moet wel de boventoon voeren.
Molly
vrijdag 27 dec 2019 - 10:10Mooie gezegd Josine.
elisah.
vrijdag 27 dec 2019 - 09:19Een sneeuw tafereel met goudgedrukte letters verstuur ik ook niet hoor, en ik kan genieten van kerstgroeten met een gezinsfoto !!
Maar deze foto vind ik zo niet passend, dat.ik het hierbij maar laat .
Wiekie2004
vrijdag 27 dec 2019 - 09:40Toen ik de fotogroet zag dacht ik meteen, die foto zal voor hun een belangrijke mijlpaal vertegenwoordigen van het afgelopen jaar.....met die gedachte vind ik het een prima passende foto. Heel persoonlijk juist.
Babs74
vrijdag 27 dec 2019 - 08:32Ik ben het helemaal met je eens Josine! Bedankt voor jouw uitgebreide reactie.
Merel123
donderdag 26 dec 2019 - 10:38Verdrietig nieuws voor de Noorse koninklijke familie.
Mijn gedachten gaan uit naar de kinderen van Martha Louise
https://www.telegraaf.nl/entertainment/331084538/ex-echtgenoot-47-prinse...
Jacolien
vrijdag 27 dec 2019 - 13:03Wat een verdrietig bericht inderdaad!
Zo sneu voor de drie meiden om zo jong hun vader al te moeten missen...
Siobhan
woensdag 25 dec 2019 - 23:11Goede speech van onze koning
en mooie hal
Kerstkaart van ons koningspaar is zelden bijzonder, ook dit jaar springt ie er niet uit.
gambetta
donderdag 26 dec 2019 - 12:30Ik vraag me ook af wat ze met deze kaart willen uitstralen. Wat mij betreft slaan ze hiermee met de als kerstkaart bedoelde plaatsing de plank echt wel mis. Ik vind het eerlijk gezegd heel raar. Maar dat is mijn mening. Verder laat ik het hierbij.
oranjefan
woensdag 25 dec 2019 - 20:28De foto's van Victoria en Carl Philip met hun gezin vind ik het mooist, het meest "kerstig"
elisah.
woensdag 25 dec 2019 - 03:48Zeer teleurstellend dat je zo.n foto uitgeeft als kerstkaart .
Maxi
donderdag 26 dec 2019 - 04:46Met je eens. Ik vind het zelfs wat narcistisch..En beledigend.
Babs74
donderdag 26 dec 2019 - 11:29Narcistisch? Dan is elke foto als kerstkaart toch narcistisch? Beledigend? Ik voel me totaal niet beledigd, kop op Maxi...het gaat om een kerstkaart.
Neemt niet weg dat ik liever een nieuwe foto van het gezin had gezien.
elisah.
donderdag 26 dec 2019 - 09:35Narcistisch gaat mij wat ver, maar hoe leuk is het om ons te verrassen met een gezellige nieuwe sfeer foto ?
Er staan bij alle activiteiten zoveel mensen die een glimp op willen vangen van ons koningspaar, die soms urenlang wachten, zoveel trouwe aanhangers, en dan met deze
gelegenheid met een oude foto op de proppen komen vind ik eigenlijk kwetsend .
En ik zal wel kritiek krijgen, maar voor mij mogen ze ook eerlijk ervoor uitkomen dat ze Christenen zijn , en de betekenis van Kerst heel goed weten. Maar deze foto heeft misschien wel privé maar ons totaal niets te zeggen .
gambetta
donderdag 26 dec 2019 - 12:40Nee hoor; helemaal geen kritiek wat mij betreft. Het valt mij echt tegen dat ze geen foto plaatsen die de essentie van kerst, nl de herdenking van de geboorte van Jezus en waar Hij voor kwam, weergeeft. Willen ze neutraliteit uitstralen wat geloof betreft?
Willen of durven ze niet uitkomen voor geloofsopvattingen? Ik weet niet hoe ze hier privé instaan, maar 'het Huis van Oranje' had altijd die drieslag: God, Nederland en Oranje. Ik ervaar (uiterlijk tenminste) sinds koning WA steeds meer een neutraliteit wat dat betreft. Dat geeft mij wel bedenkingen. En de geplaatste foto draagt daar voor mij zeker aan bij als je denkt dat met Kerst aan de Nederlanders te kunnen tonen. Wat Elisah zegt: eigenlijk wel wat kwetsend.
elisah.
donderdag 26 dec 2019 - 13:13Ik ben het zoooo met je eens, zijn ze nu echt zo bang om uit te komen voor hun geloof?
Nu met deze foto, kerst toespraak, aankleding in hal, niets gezien of gehoord wat met het kerstfeest heeft te maken, eigenlijk is het triest.
gambetta
donderdag 26 dec 2019 - 18:33Mee eens; ik vind het ook triest en voel me er ongemakkelijk bij.
Suus
donderdag 26 dec 2019 - 21:27Ik ben het eens met het voorgaande wat betreft de foto: ik had het leuker en passender gevonden als die nieuw was en een kerst uitstraling had gehad. Toch leuker om het volk een fijne kerst te wensen met een kerstig plaatje.
De opmerkingen tav geloof begrijp ik niet zo goed: een foto voor een kerstboom (zoals bij de andere royals) heeft toch ook niets met geloof te maken?
De neutraliteit begrijp ik overigens goed: WA is koning van alle Nederlanders en of we dat nou leuk vinden of niet: niet iedereen gelooft (hetzelfde). Dus ik vind dat juist wèl passend.
gambetta
zaterdag 28 dec 2019 - 10:46Ook als je gelooft in God kan je neutraal staan ten opzichte van alle Nederlanders en er voor alle Nederlanders zijn als
koning(spaar).. Als ik de koningshuizen in Spanje, Engeland, België, Zweden, enz objectief beschouw denk ik dat zij hierin wel een voorbeeld laten zien hoe e.e.a. samen kan gaan.
Verder laat ik het hierbij omdat het punt een discussie kan oproepen die ik helemaal niet voorsta.
Moderator Petra
dinsdag 24 dec 2019 - 23:31Iedereen Gezegende Kerstdagen gewenst!
Moderator Petra
dinsdag 24 dec 2019 - 23:28Weer verschillende familieplaatjes toegevoegd aan de log. Inmiddels zijn er ook al wat kersttoespraken geweest.
Belgische Koning Filip: https://youtu.be/Dba52lVoaB0
Kersttoespraak Koning Felipe van Spanje: https://youtu.be/AjeiAdsCZUA
Een jaar overzicht van de Spaanse Royals: https://youtu.be/sfJ_T8hKSCM
Lina
dinsdag 24 dec 2019 - 11:43Dit is de “kerstkaart” van Willem-Alexander en Máxima en gezin. Maar echt vreemd, er staat niet eens tekst op, je kunt dus eigenlijk niet eens van een kerstkaart spreken.
https://twitter.com/koninklijkhuis/status/1209398788877692928/photo/1
Moderator Petra
dinsdag 24 dec 2019 - 23:31Het lijkt me niet dat dit de volledige kerstkaart is, maar meer de foto die ze op hun kerstkaart hebben staan?
Lina
dinsdag 24 dec 2019 - 23:54Twor, ook als dat zo zou zijn dan dan krijgt de gewone burger ;) dat in ieder geval niet te zien.
Anouk
woensdag 25 dec 2019 - 10:08Hun kerstwens staat toch in het bericht bij de foto? ;-)
Carolina
dinsdag 24 dec 2019 - 11:57Dit vind ik dan weer erg grappig: https://twitter.com/FrankvanderWerf/status/1209417392503349250/photo/1
JokeGram
dinsdag 24 dec 2019 - 10:11Net de kerstkaart van ons Koninklijk gezin gezien! In Spaanse kleding!!
Bijzonder hoor, weet nog niet goed wat ik er van vindt
Babs74
dinsdag 24 dec 2019 - 12:07Nou, ik vind dit niks. Meer een kiekje voor hun eigen fotoalbum, maar niet om te delen met anderen.
Wellicht komt er nog iets anders, maar ik verwacht dit niet.
Molly
dinsdag 24 dec 2019 - 10:16Waar heb je die gezien?
Doro
dinsdag 24 dec 2019 - 11:01Vind het zo ontzettend flauw deze Spaanse foto die we al honderd keer gezien hebben. Sorry maar het is echt zo van: we hebben nog een foto die wel leuk, doe die maar voor t volk, geen tijd besteden aan een nieuwe. Nee niet leuk dit. Hoop dat er nog een echte foto komt.
Merel123
dinsdag 24 dec 2019 - 09:25Hier de kerstkaart van Harry en Meghan
https://www.dailymail.co.uk/news/article-7823321/Prince-Harry-Meghan-Mar...
Maria04
maandag 23 dec 2019 - 11:01Als alle kinderen op aarde, hand in hand tezamen gaan. Krijgt het leven veel meer waarde, breekt eind'lijk de vrede aan.
Allen goede Kerstdagen gewenst, en een Voorspoedig 2020!
Hennie64
woensdag 25 dec 2019 - 10:42@Maria04 : begint het tweede en laatste couplet van dit lied niet met: Als alle mensen op aarde, hand in hand tezamen gaan. krijgt het Leven veel meer waarde, breekt eind’lijk de vrede aan. ;-)
Ik wens iedereen fijne Kerstdagen en gezond 2020!
Carolina
zondag 22 dec 2019 - 19:59Waar blijft onze Koninklijke Kerstkaart? Nog 3 dagen....
Doro
zondag 22 dec 2019 - 11:38Als ik Victoria zo zie, denk ik dat komend jaar wel eens de abdicatie daar zal zijn. Ze is er klaar voor, dat straalt ze uit.
Anouk
zondag 22 dec 2019 - 14:21Dat is ze zeker, maar ik denk dat de Scandinavische royals het voorbeeld van the Queen blijven volgen. Margrethe heeft dat ook al meerdere malen gezegd en Frederik en Mary zijn ook klaar voor het koningschap. Mits ik tekenen van Carl Gustav en Sylvia heb gemist, dat er een abdicatie aan zit te komen ;-) :-p
gambetta
zondag 22 dec 2019 - 17:02Het zou goed zijn als er voor het koningschap een leeftijd is dat ze af moeten treden ten gunste van de troonopvolgers.
Ze kunnen het eigenlijk niet maken vind ik zo lang aan het roer te blijven en de opvolgers te laten wachten. Als ze dan persé zo lang door willen gaan, lijkt tussen de 75 en 80 jaar mij een goede leeftijd het stokje over te dragen.
Els
zondag 22 dec 2019 - 17:38Goed idee, een verplichte abdicatie op hoge leeftijd. Beatrix heeft het goede voorbeeld gegeven om op tijd het stokje aan de jongere generatie over te geven. Zo kan ze zelf ook nog wat van haar vrije tijd genieten.
Met name Charles zou nog lang kunnen wachten tot zijn moeder overlijdt, de Queen-mother werd ook 101 jaar oud. Gelukkig krijgt hij nu zij 93!! is enkele taken van haar om over te nemen als regent. Maar 1-2-3-4, wat duurt het wachten lang!!
Hennie64
zondag 22 dec 2019 - 20:28Ja je hebt gelijk hoor @ Els af en toe vind ik het gewoon sneu voor Charles. Er gebeurt momenteel nogal wat in Engeland; Andrew ligt zwaar onder vuur maar ook Harry en Meghan, als ik de vele , vele reacties lees in de Engelse kranten komt toch duidelijk naar voren dat ze een ferme “padre des familias” missen. En wat zou het niet heerlijk zijn voor de Scandinavische koninklijke hoogheden om het stokje door te geven zodat ze inderdaad heerlijk kunnen gaan genieten! Wat geeft onze prinses Beatrix een fantastische voorbeeld hierin! Trots op haar! koning Harald is ook ziekelijk, en het Zweedse paar ach wat zouden ze nog heerlijk van alles kunnen genieten en wellicht nog wat officiële taken daarnaast kunnen doen.
Moderator Petra
zaterdag 21 dec 2019 - 19:55De kerstkaarten van:
Gezin van William en Catherine: https://www.instagram.com/p/B6N6HEaHesf/
Charles en Camilla: https://www.instagram.com/p/BrxMAKsA7oP/
elisah.
woensdag 18 dec 2019 - 11:22Heeft onze koningin al Kerstreces ?
Het is zooooooo stil.
Babs74
woensdag 18 dec 2019 - 14:50Voor ons lijkt het stil, omdat wij haar niet zien. Wij weten natuurlijk niet wat er achter de schermen gebeurt.
Jens
woensdag 18 dec 2019 - 14:34Ze is vandaag nog present in Zwolle. In de zwarte lovertjesjurk gedragen in Duitsland, met práchtige losse haren.
Carolina
woensdag 18 dec 2019 - 12:23Dat merkte ik elders ook al op. Sinds 4 december helemaal niets meer. Luxe hoor.
Wiekie2004
woensdag 18 dec 2019 - 16:47Dan ga je er vanuit dat present zijn en handjes schudden het enige werk is dat Maxima verricht. Dat vind ik nogal kortzichtig.....
Carolina
zondag 22 dec 2019 - 19:59Tja, dat is jouw invulling, ik heb dat absoluut niet gezegd. Wat niet wegneemt dat er erg weinig activiteit te zien was deze maand.
Pagina's