Koningin Máxima heeft dinsdagmiddag 2 juni Kunstmuseum Den Haag bezocht, dat is heropend na een sluiting van elf weken vanwege de coronapandemie. Culturele instellingen mogen per 1 juni onder voorwaarden weer open.
Koningin Máxima sprak tijdens haar bezoek met medewerkers van het museum, waaronder conservatoren en medewerkers die zich bezig hebben gehouden met de invoering van de coronamaatregelen. Aan bod kwam onder meer wat de gevolgen zijn op ieders terrein binnen de museumwereld door de verplichte eerdere sluiting en het niet kunnen presenteren van bruiklenen als ook het niet kunnen uitlenen van eigen werk. Daarnaast spraken zij over de invoering van de huidige richtlijnen voor musea. Dit zijn het maximeren van het aantal bezoekers, verplicht vooraf reserveren en het instellen van vaste looproutes. Een algemene richtlijn voor bezoekers is om vooral lokaal uit te gaan, daarom bezocht Koningin Máxima een museum in eigen stad.
Na haar gesprekken bezocht Koningin Máxima de tentoonstellingen ‘Koninklijk Blauw – Het mooiste Delfts aardewerk van Willem en Mary’ en ‘Breitner vs Israels -Vrienden en rivalen’. De expositie van schilderijen van George Hendrik Breitner en Isaac Israels gaat over de rivaliteit tussen de schilders en vrienden en hun ontwikkelingen in de schilderkunst. Thema’s zijn het militaire leven, het stadsleven in Amsterdam en de portretkunst, waarbij de individuele uiting van emoties centraal staat. De tentoonstelling over Koninklijk Blauw laat iconisch aardewerk uit Delft zien en richt zich op de periode 1689-1702, waarin stadhouder Willem III en Mary II Stuart veel Delfts Blauw lieten vervaardigen. Zij werden pleitbezorgers van deze kunstvorm. Onder andere zijn de onlangs door het museum verworven zeldzame bloemenpiramides (vazen) van ca. 1.60 meter hoog te zien. Prinses Beatrix zou de tentoonstelling in maart hebben geopend. De oorspronkelijke inrichting van Koninklijk Blauw kwam stil te liggen vanwege de coronapandemie en heeft er voor gezorgd dat topstukken uit het buitenland niet in bruikleen gegeven konden worden. Op de tentoonstelling is plaats vrijgehouden voor objecten die nog niet zijn gearriveerd.
Mode
Omdat de koningin te fiets naar het museum ging, trok ze (heel verstandig) een broekpak aan. De blouse en pantalon komen van MaxMara en kwamen eerder in beeld tijdens het staatsbezoek aan Brunei en de opening van een kunsttentoonstelling in Den Haag.
Zou ze via haar aidpods muziek horen of veiligheidsmeldingen?
— Rick Evers (@RickEversRoyal) June 2, 2020
Met de outfit in Den Haag, juni 2011.
In Brunei, januari 2013.
~~~~advertentie~~~~
~~~einde advertentie~~~~
Haar ballerina's komen van Giuseppe Zanotti.
De zogeheten Moneypenny heeft Máxima inmiddels in drie verschillende kleuren.
Privé gebruikte ze hem al langer, maar vandaag dook hij ook op in het 'echie': de Cartier Santos.
- 01 jun 11:06 Onder de loep: Máxima's wybertjesjurk van Taminiau
- 30 mei 08:05 Jeweltwins: Máxima en Amalia
Niets van deze website mag verveelvoudigd en/of openbaar worden gemaakt door middel van druk, fotokopie, fax, overtypen, opslag in een geautomatiseerd gegevensbestand of anderszins, zonder voorafgaande schriftelijke toestemming van de beheerders.
Reacties
Anniek
donderdag 04 jun 2020 - 11:35wat een leuke outfit, ook de (smart?) watch vind ik goede keuze. Lekker sportief.
inderdaad misschien geleend van haar man, want kan geen damesmodel vinden op internet.
Dat is toch hartstikke leuk dan!
oranjefan
woensdag 03 jun 2020 - 19:20Armani heeft ook een soortgelijke bril, ik vind het goed staan bij Maxima. Misschien is het leuk om een keer een blog te maken over Maxima's zonnebrillen-collectie.
Ik vind de oorbellen heel leuk staan bij haar, zowel de rode als de gele, ze kan het goed hebben van die grote hangers.
Hennie64
woensdag 03 jun 2020 - 14:27Heerlijk zonnig en op de fiets, waarom ook niet?!?, mijn moeder zaliger zei altijd "doe maar gewoon, dan doe je al gek genoeg": Ballerina´s mooi met die neuzen, maar het Cartier horloge deze vind zeer mannelijk. Echt geld over de balk in dit geval. Of zou ze hem geleend hebben van haar man? dat lijkt mij eerder. het ziet er m.i. niet uit als een dameshorloge!
Jens
woensdag 03 jun 2020 - 13:07Begrijp ik goed dat de Cartier Santos een smartwatch is? Wat afschuwelijk veel geld voor zo'n lelijk klokje. De flatjes vind ik lelijk, zeker waar de kleine tenen er bijna uitpiepen.
Verder vind ik de outfit geweldig en zou m net als Doro graag zelf dragen. Ook de clutch en de oorbellen zijn dik in orde. Welke armband draagt ze naast het bekende exemplaar met de gekleurde stenen?
Merel123
woensdag 03 jun 2020 - 12:54Hoewel ik niet gek ben op deze outfit vind ik het helemaal geweldig voor een ritje op de fiets.
Heerlijk zomers en lekker Hollands op de fiets.
Sonja1964
woensdag 03 jun 2020 - 11:20Enige, zomerse outfit!,,
Senna
woensdag 03 jun 2020 - 09:30Een leuke outfit voor een museum bezoek en heerlijk met dit mooie weer op de fiets.
Intrigued By Royals
woensdag 03 jun 2020 - 00:10I agree with everyone--nice, cheerful yellow outfit! Just curious if anyone can tell me how far she rode her bike from her home to the museum?
XX
woensdag 03 jun 2020 - 08:25From the palace to the museum is about a 6,5 km ride which takes about 20 minutes (one way)
Marjet
dinsdag 02 jun 2020 - 22:48Super zonnige outfit met een heel mooi tasje erbij! Vind dat Max Mara echt vaak mooie items maakt die tijdloos zijn. En wat leuk dat ze lekker op de fiets naar het museum is gegaan.
Prinsesrita
dinsdag 02 jun 2020 - 22:47Leuk dat Maxima op de fiets kwam ,sportief gestyled met leuke ballerina '!frisse outfit!!
AdrianavD
dinsdag 02 jun 2020 - 22:19Geweldig pak, heerlijke kleur! Leuk en losjes afgestyled met de accessoires. Vond toch de gele schoentjes er het allerleukst onder, houd niet zo van ballerina’s. De klok van Cartier is ook prachtig. En dat allemaal op de fiets, té leuk!
NikkiRianne
dinsdag 02 jun 2020 - 22:00Ze ziet er top uit, wat hebben we toch een geweldige Koningin!'
Siobhan
dinsdag 02 jun 2020 - 21:58Heerlijke zomerse set. En wat super dat ze er fietsend heen gaat / kan gaan.
gambetta
dinsdag 02 jun 2020 - 21:16Ooo, dit is echt leuk om te zien!
Birchwood
dinsdag 02 jun 2020 - 21:01Ohhh, wat leuk..... Een heerlijk zonnige verschijning. En wat een leuke aankomst zo op de fiets!
Jannie
dinsdag 02 jun 2020 - 20:52Leuk, vrolijk, lekker positief!
Doro
dinsdag 02 jun 2020 - 20:25Top outfit!! Echt geweldig. Ik vind dit een van haar top sets. Zou m zooooo graag zelf willen hebben ook. Maar vast niet meer verkrijgbaar
Anouk
dinsdag 02 jun 2020 - 18:04Zo leuk en lekker zonnig! Volgens mij ook andere ballarina's dan de vorige keren? Ze lijken op het paar gedragen in Brunei, maar dan met een geel accent aan de neus. (Klein beetje schoenengek maar haha.)
AnnekeM
dinsdag 02 jun 2020 - 18:01Wat super leuk! Op de fiets en deze zonnige outfit aan. Dat doet ze weer goed!
Anne-Roos
dinsdag 02 jun 2020 - 17:37Wat heerlijk fleurig, deze outfit! Leuk!
elisah.
dinsdag 02 jun 2020 - 17:20Heel leuk om zo.n fleurige koningin op de fiets te zien .
Dit is echt een tijdloze combinatie.
oranjefan
dinsdag 02 jun 2020 - 17:14Wat een zonnige outfit voor deze mooie dag! En leuk dat ze op de fiets is.
Maria04
dinsdag 02 jun 2020 - 16:52Ha dat is leuk, een sportieve koningin. Een gemakkelijk pakje voor op de fiets, laat de wind maar waaien.
Jansje
dinsdag 02 jun 2020 - 16:33Wat een heerlijke verzorgde outfit heeft ze aan! Ze ziet er weer uit, zoals we haar kennen! En super dat ze met de fiets komt!