Koning Filip en Koningin Mathilde hebben op uitnodiging van Groothertog Henri en Groothertogin Maria Teresa van Luxemburg een 3-daags Staatsbezoek gebracht aan Luxemburg. Ivm een operatie aan de meniscus kon Groothertogin Maria Teresa voor het grootste gedeelte niet aanwezig zijn. Wel werd ze bij een activiteit vervangen door Erfgroothertogin Stephanie, die ook - samen met haar echtgenoot Guillaume - aanwezig was het Staatsbanket en de Contraprestatie.
Het bezoek ging op dinsdag 15 oktober van start. Koning Filip en Koningin Mathilde reisden met een gezelschap van 200 deelnemers per trein naar Luxemburg. Bij vertrek droeg Koningin Mathilde een lichtroze mantel van Armani.
Vertrek vanaf Brussel-Luxemburg station voor de start van het driedaagse staatsbezoek aan het Groothertogdom Luxemburg, met meer dan 200 deelnemers, ontmoetingen op hoog niveau en uiteenlopende ontmoetingen op de agenda. #BELUX2019 @nmbs @CourGrandDucale #BelgianRoyalPalace pic.twitter.com/Ey1TSaqZaN
— Belgian Royal Palace (@MonarchieBe) October 15, 2019
Koningin Mathilde is goed in verkleden in het vliegtuig. Dat hebben we al meerdere malen gemerkt. Maar het lukt haar ook prima om in een reizende trein om te kleden. Zo verscheen ze bij aankomst in Luxemburg in een compleet andere outfit. Een gebloemde japon van Natan Couture, gecombineerd met een nieuwe donkergroene mantel van Natan Couture. Haar hoed en clutch zijn een ontwerp van Fabienne Delvigne.
's Avonds vond er een Staatsbanket plaats in het Groothertogelijk Paleis. Koningin Mathilde ging gekleed in een nieuwe japon van Armani Privé. Qua juwelen draagt ze het Diadeem der Negen Provinciën en haar lange parel/diamanten oorbellen, afkomstig uit de collectie van wijlen Koningin Fabiola. Groothertogin Maria Teresa draagt een groene japon van Carolina Herrera. Qua juwelen zien we haar met de Belgische Scroll Tiara, de tiara van wijlen Groothertogin Josephine-Charlotte. Erfgroothertogin Stephanie draagt een witte japon met goudkleurig borduursel. Stephanie koos de Topaas Parure, met de variant met parels en citrienen.
Koning Filip op het staatsbanket in Luxemburg: “We zijn groothertogin María Teresa erkentelijk, die aan alle activiteiten tijdens ons bezoek wilde deelnemen (maar out is na een knieoperatie, W.D.). Wij wensen haar van ganser harte een spoedig herstel toe.” #Belux2019 pic.twitter.com/NrxlaSNBuT
— [Wim Dehandschutter] (@WDehandschutter) October 15, 2019
Tijdens de 2e dag van het Staatsbezoek gaat Koningin Mathilde op stap met Erfgroothertogin Stephanie. Koningin Mathilde draagt een nieuwe japon van Dries van Noten. Daarbij draagt ze een nieuw oranje-okergeel hoedje en clutch van Fabienne Delvigne. Haar nieuwe oorhangers komen van Christine Bekaert. Erfgroothertogin Stephanie draagt een lichte jurk van Paule Ka, gecombineerd met een nieuw paars hoedje van Sylvia Martinez couture. Haar clutch komt van Sergio Rossi.
Tijdens de contraprestatie, een galaconcert, waren ook Erfgroothertog Guillaume en Erfgroothertogin Stephanie aanwezig, naast Groothertog Henri. Koningin Mathilde ging gekleed in een nieuwe galajapon van Natan Couture. Erfgroothertogin Stephanie draagt een roze maxi jurk van Oscar de la Renta. Ook haar oorhangers komen van Oscar de la Renta!
Concert de gala en l'honneur de Leurs Altesses Royales le Grand-Duc Henri et la Grande-Duchesse Maria Teresa.
Galaconcert ter ere van Hunne Koninklijke Hoogheden Groothertog Henri en Groothertogin Maria Teresa.#BELUX2019 @PhilharmonieLux @MusicChapel #BelgianRoyalPalace pic.twitter.com/IcM80uf3ce— Belgian Royal Palace (@MonarchieBe) October 16, 2019
En hier zijn dus de Luxemburgse erfgroothertog Guillaume en zijn echtgenote Stéphanie. Hij is peetoom van Emmamuel, zoon van Filip en Mathilde. Zij is van Belgische komaf - ze groeide op in Henegouwen en ging naar de basisschool in Ronse, waar ze ook is geboren. #Belux2019 pic.twitter.com/Pglm7xjwJc
— [Wim Dehandschutter] (@WDehandschutter) October 16, 2019
Vandaag was de laatste dag van het Staatsbezoek. Tijdens de eerste dag droeg Koningin Mathilde een groen gebloemde japon, die gemaakt is van dezelfde stof in een andere kleur dan Koningin Maxima's japon tijdens het Staatsbezoek van Singapore aan Nederland. Opvallend genoeg droeg Koningin Mathilde vandaag een gele jurk. Hetzelfde model waarvan Koningin Maxima vorige week een geruite rok droeg. 1 keer raden om welke ontwerper het gaat ;). Juist ja, Natan Couture! Koningin Mathilde droeg een gele jurk (of rok) gecombineerd met een geruite top. De nieuwe hoed is opnieuw een ontwerp van Fabienne Delvigne.
Après une croisière sur la Moselle, visite de l'institut Viti-vinicole à Remich et conversation avec les viticulteurs locaux à propos de leurs principaux défis. #BELUX2019 @gouv_lu @CourGrandDucale #MonarchieBe pic.twitter.com/xlvOuK9CI9
— Belgian Royal Palace (@MonarchieBe) October 17, 2019
Bezoek aan de openluchttentoonstelling op de plaats waar het Akkoord van #Schengen in 1985 ondertekend werd. Dit akkoord was de eerste stap in de totstandbrenging van de Schengenzone. Het Akkoord staat het vrije verkeer van personen tussen verschillende Europese landen toe. pic.twitter.com/HQT6QVnmpj
— Belgian Royal Palace (@MonarchieBe) October 17, 2019
Wat vinden jullie van alle outfits van Koningin Mathilde? En van Erfgroothertogin Stephanie?
Foto's ©Royalduo - Jannemieke, ©Wim DeHandschutter, screenshots video ©RTL.lu
Info met dank aan www.modekoninginmathilde.be en Ufo no More!
Noot van de redactie: Dit artikel is geschreven door de beheerder van The World of Royals en Royal Fashion Blog, die op deze website schrijft over de mode van prinses Laurentien en over de mode van andere prinsessen en Koninginnen. Inhoudelijke vragen over het artikel kun je kwijt via een reactie en algemene vragen over de website kun je stellen via het contactformulier. Informatie en afbeeldingen mogen niet worden overgenomen zonder toestemming van de beheerster van The World of Royals - [email protected].
- 17 okt 07:10 Staatsbezoek India - dag 4
- 16 okt 08:10 Staatsbezoek India - dag 3
Niets van deze website mag verveelvoudigd en/of openbaar worden gemaakt door middel van druk, fotokopie, fax, overtypen, opslag in een geautomatiseerd gegevensbestand of anderszins, zonder voorafgaande schriftelijke toestemming van de beheerders.
Reacties
Anniek
vrijdag 18 okt 2019 - 15:19Mathilde is altijd stijlvol maar ik vind het allemaal veel te stijfjes.
Inderdaad dan liever soms iets te uitbundig zoals bij onze Maxima.
Maxima oogt ook veel jonger en slanker dan Mathilde. Wat zou haar geheim zijn?
Babs74
vrijdag 18 okt 2019 - 11:41Mooie outfits van Mathilda, vooral die gele jurk. Erg mooi.
De Armani Prive avondjurk vind ik echt een te hoog 'bonbongehalte' hebben op de een of andere manier. Is het de stof, het model, de kleur of een combinatie van dit alles? Ik weet het niet, maar ik ben er niet weg van.
Hennie64
vrijdag 18 okt 2019 - 11:36Ja, prachtig vooral beide avondjurken, echt bijzonder mooi! Zelfs de avondjurk van Natan!! hoewel hij ietsiepietsie aan de korte kant is aan de voorkant.
De sari vsn Maxima van JT was écht maatwerk en dat mis ik telkens weer bij Natan.
Birchwood
vrijdag 18 okt 2019 - 10:18Mooi blog, dank je wel!
Ik heb gemengde gevoelens bij de diverse outfits van Mathilde. De groene jurk is een verkeerd model voor haar (zie foto’s elders), maar van de rest word ik ook niet heel erg enthousiast.
Bij het staatsbanket vind ik Maria Theresa er met kop en schouders bovenuit steken. Jammer dat ze niet het volledige programma kon volgen.
Stephanie kan, mijn inziens, vlotter gekleed gaan. Het is een prachtige vrouw, maar ik vind haar kledingstijl ouwelijk. Daarom verraste ze me in de roze midi jurk. Dit vind ik heel geslaagd.
Al met al word ik eerlijk gezegd blijer van het onvoorspelbare van “onze” Máxima.
Jantje R
donderdag 17 okt 2019 - 23:22Mathilde kleedt zich altijd heel klassiek. Dat past ook bij haar. Roze jas en roze avondjurk en groene jurk vind ik haar mooi staan. Grijze japon met bloemen lijkt wat strak op de heupen. Oker gele japon vind ik redelijk maar dat rare geruite geval erop vind ik lelijk. De andere avondjapon vind ik ook erg mooi.
Stephanie in dat witte jurkje vind ik niet mooi. Past op een of andere manier niet bij haar. Roze jurk van haar vind ik niet zo mooi.
Anne-Roos
donderdag 17 okt 2019 - 22:40De grijs-oranje outfit van Mathilde vind ik haar mooi staan.
Bij Stefanie staat het creme jurkje met plooien een beetje kinderlijk. Dacht eerst dat het een top op een rok was, vond ik al raar want toch niet flatterend als een top eindigt op het breedste deel van je lichaam. Dus ik snap dat model jurk niet.
En die hoge hakken bij Mathilde (bij haar groene outfit), sjonge, ik vind het zo knap als iemand daarop kan lopen. Vind het echt super vrouwelijk staan, maar ik zou het niet kunnen op die naaldhakken. Pas wel pumps gekocht, met iets dikkere en iets minder hoge hak (8cm) maar het blijft lastig. Naar mijn idee schiet je steeds uit je schoen dus weinig steun bij je enkel. Iemand anders daar ook last van? Maar het zal wel schelen als het dure schoenen zijn, want dan passen ze perfect lijkt me.
Trixedo
donderdag 17 okt 2019 - 22:18De prachtigste jurk van Mathilde was toch die 'klassieke', echt majesteitelijk-luxueuze paarse met de heel lange en wijde plooirok ( nieuw, van "Armani privé"), waarbij ze dat schitterende, echt koninklijke diadeem droeg (hier te zien terwijl ze gezeten is tussen de beide Luxemburgse dames) ! Maar ook de 'modernere' jurk (eveneens nieuw, van Natan) van de contraprestatie is heel erg mooi ! En wat heeft ze toch steeds zo'n zachte uitstraling !
LindaVanDeventer
donderdag 17 okt 2019 - 22:15Hele leuke blog! Dames zien er tip top verzorgd uit elke dag. Lijkt me leuk om Stephanie eens in een Sarah Jessica Parker look te zien, ook qua haar en make-up, https://www.heart.co.uk/lifestyle/fashion/sarah-jessica-parkers-dresses/4/ Zou haar denk ik een wat pittigere uitstraling geven. Maar goed, misschien houdt ze helemaal niet van die stijl.
Josine - Moderator
donderdag 17 okt 2019 - 21:52Het geplooide jurkje van Stéphanie zou ik zelf heel graag willen hebben, de rest vind ik wel erg klassiek allemaal.
Josine - Moderator
donderdag 17 okt 2019 - 22:25Hmmm, ik zie nu de onderkleding en ben nu een stuk minder enthousiast. Op een jurk die enorm tekent zit ik niet te wachten.
AnnekeM
donderdag 17 okt 2019 - 22:02Wat een super leuk overzicht! Mathilde ziet er als altijd perfect uit. De outfit van Dries van Noten en de avondjurk van de contraprestatie vind ik het mooist. De andere kleding niet echt bijzonder en bijna stijf...
Stephanie... wat een triestigheid qua kleding. Zo’n mooie vrouw en dan zo tuttig voor de dag komen... Dit kan ze over twintig jaar ook nog aan. Wel een prachtig paars hoedje. Positieve uitzondering: de roze kaftan jurk. Zo zie ik haar heel graag.
The World of Royals
donderdag 17 okt 2019 - 21:50Ze heeft denk ik baat bij kleur. Die witte galajapon, hm, echt niet mijn ding. Je zou bijna denken dat het weer eens een oudje van Maria Teresa is. En ze kan er echt zo leuk uit zien.
AnnekeM
donderdag 17 okt 2019 - 22:03Dat denk ik ook. En niet van die jurkjes waarin ze net een klein meisje lijkt...
Siobhan
donderdag 17 okt 2019 - 21:37Leuk dat t allemaal nieuwe outfits waren van Mathilde. Roze jas had ik wat beter willen zien. Groene set was zeer mooi en Dries zn jurk ook. De 2e avondjurk vond ik het mooist.
Stephanie zoekt nog wat naar een eigen stijl. De roze kaftan stond haar goed.
The World of Royals
donderdag 17 okt 2019 - 21:36Wat vinden jullie van de outfits van Koningin Mathilde en Erfgroothertogin Stephanie?